Connect with Us

All posts tagged "mungesa"

Politikë 20:34 - 23 Prill, 2020

Takimi me aleatët/ Pse Kryemadhi nuk iu përgjigj ftesës së Bashës?

Mesditën e sotme kryetari i PD-së, Lulzim Basha mblodhi aleatët në selinë blu për të diskutuar mbi aksionin dhe qëndrimin e unifikuar të opozitës për mënyrën...

Politikë 08:54 - 29 Tetor, 2019

Magnezi, elementi më jetik për trupin e njeriut, 80 për qind prej nesh kanë mungesa të tij

Mungesa e magnezit diagnostikohet shpesh në mënyrë të gabur, pasi nuk shfaqet në analizat e gjakut. Në fakt, vetëm 1 për qind e magnezit që përmban...

Sociale 20:32 - 25 Shtator, 2019

Skandali/ Gjysma e Tiranës pa ujë, pjesa tjetër furnizohet me ujë të ndotur

Tirana vijon të vuajë mungesën e ujit të pijshëm prej ditësh. Megjithëse UKT doli më herët në një deklaratë ku theksonte se mungesa e ujit kishte...

Politikë 11:26 - 6 Gusht, 2019

Shkarkimi i Presidentit/ Mungesa e Kushtetueses në favor të Metës

Mazhoranca këmbëngul se Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën me çdekretimin e 30 Qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Përveç kësaj Meta, dekretoi një datë të...

Aktualitet 17:55 - 9 Korrik, 2019

Ndërhyrje në rrjet/ Ja cilat zona do të vuajnë mungesën e energjisë

OSSHE nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë në rrjetet sociale ka bërë me dije ndërprerjen e energjisë elektrike në Tiranë. Ndërprerja do të bëhet për shkak të...

Aktualitet 21:40 - 3 Qershor, 2019

Operacioni i vështirë i Kryemadhit dhe mungesa në spital e Ilir Metës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cila ditën e djeshme mungoi në protestën e shtatë kombëtare të opozitës, në një postim në rrjetet sociale ka sqaruar...

berisha
Aktualitet 16:34 - 31 Maj, 2019

Ironizon Berisha/ “Mungesa e Ramës, shpëtoi autostradën Arbën Xhaferi nga përdhosja”

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka komentuar mungesën e kryeminstrit, Edi Rama, në inagurimin e autostradës “Arbën Xhaferi,” që do të lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut. Me...

mungesa e energjise elektrike
Aktualitet 18:09 - 27 Janar, 2019

Probleme me energjinë elektrike/ Katër lagje në terr

Prej më shumë se 48 orësh disa zona në Kurbin vuajnë nga mungesa e energjisë elektrike. Mësohet së tre lagje në Laç, Fushë Milot dhe Shullaz...

Aktualitet 22:20 - 26 Janar, 2019

Video-Digjet banesa/ Shkak vonesa e zjarrfikëses

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka bërë publik mesazhin e “qytetarit dixhital” i cili ka denoncuar një rast ku është përfshirë në...

babai dhe bija
Aktualitet 20:20 - 15 Janar, 2019

Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

Babai është shumë përcaktues në formimin e personalitetit të fëmijës dhe në mënyrën se si fëmija do të ndërtojë karakteristikat e veçanta të personalitetit më vonë....

Aktualitet 12:00 - 10 Janar, 2019

Zbulohet skandali/ Ministria terror pedagogëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një pedagogu, i cili informon se Ministria e Arsimit dërgon lista për marrjen e mungesave të...

Kryesore Show Biz 23:20 - 5 Mars, 2018

Meghan organizon festën e beqarisë/ Vihej re mungesa e kunatës

Ndërkohë që vëmendja e gjithë botës ishte përqendruar në ndarjen e çmimeve “Oscar”, Meghan Markle organizoi festën e saj të beqarisë. “Daily Mail” bëri me dije...

Aktualitet 22:49 - 10 Mars, 2017

Mungesa e hekurit në organizëm vërehet nga këto simptoma

Gjithmonë ndiqni shenjat që trupi juaj i dërgon. Këto janë simptomat më të zakonshme të mungesës së hekurit në trup. Përqendrimi i dobët Nëse vini re...

Aktualitet 09:28 - 23 Janar, 2017

4 muaj pa rroga/Punëtori kërcënon të hidhet nga oxhaku i uzinës së naftës (Video)

Punonjësit e Uzinës së Përpunimit të Naftës në qytetin e Fierit janë hedhur në protestë prej mëngjesit të sotëm, me pretendimin se nuk marrin rrogat prej...

Aktualitet 16:50 - 17 Korrik, 2016

Ilir Beqaj dhe mafia e ilaçeve po vrasin shqiptarët

Shëndetësia mbetet një nga sektorët më problematikë në Shqipëri, ku çdo ditë raportohen skandale jo vetëm mbi kushtet në të cilat ndodhen qendrat shëndetësore dhe ato...

Aktualitet 08:54 - 16 Korrik, 2016

Skandal me rimbursimin e ilaçeve/ Thellohen vjedhjet dhe abuzimet me pacientet

Skandal që  raportohet çdo ditë anë e kënd Shqipërise dhe e vuajnë pacientët që kurohen nga veshkat. Sëmundje të nefrologjisë që kanë kosto të larta dhe...

Ekonomi 14:32 - 21 Korrik, 2015

Nevojat e paplotësuara ndaj shqiptarëve kushtojnë 10 miliardë dollarë

Nevojat e paplotësuara për investime dhe shërbimeve ndaj qytetarëve shqiptare llogariten të kushtojnë 10 miliardë dollarë, sipas një përllogaritje të Ministrisë së Ekonomisë. Ky hendek në...

Ekonomi 15:42 - 27 Qershor, 2015

Buxheti faktik 2014, të ardhurat 0.3 për qind më pak se plani

Qeveria “Rama” nuk ia ka dalë dot të realizojë planin e të ardhurave në buxhetin e vitit të kaluar. Buzime zyrtare nga Ministria e Financave bënë...

Shëndeti 10:50 - 25 Prill, 2015

16% e rasteve të vdekshmërisë lidhen me mungesën e aktivitetit fizik

Bazuar në një studim të kryer në Britaninë e Madhe, rezulton se vetëm 39% e meshkujve dhe 29% e femrave bëjnë mesatarisht 2 orë sport në...

Shëndeti 20:32 - 17 Prill, 2015

Shenjat që tregojnë mungesën e hekurit

Hekuri ka një rol thelbësor për prodhimin e hemoglobinës, një proteinë që ndihmon rruazat e kuqe të gjakut që shpërndajnë oksigjenin në trup. Hekuri është një...

Shëndeti 23:45 - 12 Mars, 2015

Shumë vitaminë D, e dëmshme sa edhe mungesa e saj

Një studim i ri, i vetmi i këtij lloji tregon se është një vijë fare e hollë midis niveleve të vitminës D. Kemi dëgjuar shumë rrreth...