Connect with Us

All posts tagged "muka"

taulant muka
Sociale 22:36 - 28 Mars, 2020

“Mos më gjykoni aftësitë shkencore”/ Mjekët “masakrojnë” Taulant Mukën

Ish zëvendësministri i Arsimit, apo siç ai vetëquhet “shkencëtari’, Taulant Muka, është përplasur ashpër me dy mjekët e njohur, Besim Boçin dhe Dritan Vasilin. Muka  ka...

taulant muka
Lajme 23:03 - 25 Mars, 2020

Taulant Muka i përgjigjet kritikëve/ Publikon mesazhin dërguar kryeministrit Rama

Studiuesi Taulant Muka, i është përgjigjur të gjithë kritikëve, pas akuzave se nuk po jepte kontributin e tij “si mjek” në përballimin e situatës nga koronavirusi....

Sociale 23:38 - 17 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Muka: Një person i lirë me COVID-19 mund të infektojë 240 të tjerë

Studiuesi Taulant Muka, në një lidhje me emisionin “Opinion” ka shpjeguar me shifra se si mund të përhapet koronavirusi në varsi të masave që mund të...

Politikë 11:20 - 15 Janar, 2020

“Skënder Gjinushi me zero publikime”/ Miraton komisione me “shkenctarë” anonim!

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 13:48 - 22 Dhjetor, 2019

Mini-Shengeni/ Taulant Muka publikon shifrat: “Serbia mund të bëhet superfuqi në rajon!”

Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në rajon sa i përket publikimeve shkencore, referuar të dhënave të publikuar nga Databaza Scopusm, ndërkaq Serbia renditet e para....

Politikë 14:04 - 22 Nentor, 2019

Taulant Muka denoncon masakrën/ Pse hesh PD për Arsimin e Lartë

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulan Muka vijon të denoncojë masakrën që po ndodh në arsimin e lartë në Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale, Muka shkruan...

Politikë 20:21 - 12 Tetor, 2019

“Në Ministri me diplomë të falsifikuar”/ Taulant Muka masakron Besa Shahinin

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka sulmuar ashpër ministren aktuale të Arsimit, Besa Shahini lidhur me promovimin që i bëri sot disa punonjësve si të arsimuar...

Politikë 14:51 - 9 Tetor, 2019

Ish-zv.ministri i nxjerr “bojën” Veliajt/ Të tregojë si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomën

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka, ndërsa ka reaguar në lidhje me përplasjet për Kopshtin Botanik, ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj....

Politikë 10:11 - 12 Shtator, 2019

Ish-zv ministri denoncon skandalin/ Rama dhe Veliaj, nxisin hapjen e institucioneve të dyshimta?

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka një ditë më parë ka publikuar në profilin e tij në rrjete sociale, një video ku gazetari dhe moderatori Arian Çani...

taulant muka
Aktualitet 21:53 - 14 Korrik, 2019

Taulant Muka denoncon “fosilet” komuniste të Akademisë së Shkencave (Emrat)

E ndërsa vëmendja këto kohë, ka qënë e gjitha në zgjedhjet që u zhvilluan në Akademinë e Shkencave, dhe “betejën” Gjinushi-Meta, ish zv.ministri i Arsimit, Taulant...

taulant muka
Aktualitet 13:56 - 10 Korrik, 2019

Taulant Muka plas “bombën”/ Si u diplomuan Veliaj, Spiropali, Shahini dhe Ibrahimi  

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka nxjerrë sot të tjera detaje në lidhje me arsimimin e zyrtarëve të lartë të vendit. I ftuar në studion e...

Aktualitet 13:15 - 3 Qershor, 2019

Kryebashkiaku pa shkollë/ Ish-zv.ministri i Ramës i “çjerr maskën” Veliajt

Ish-zv.ministri i Arsimit në qeverinë e Edi Ramës, ka publikuar të tjera detaje në lidhje me diplomimin e pretenduar të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në...

Aktualitet 13:33 - 4 Prill, 2019

Taulant Muka zbulon skandalin/ Kriminelë në krye të universiteteve?

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka deklaron se kryeministri Rama po promovon si zgjidhje dhe “pakt për universitetin”, Dhori Kulen, ndërkohë që studentët për ditë me radhë...

Aktualitet 08:30 - 20 Shkurt, 2019

Taulant Mukës nuk i del inati/ “Degjeneron” ministren e Arsimit

Ish-zv.ministri i Arsimit, i cili dha dorëheqjen vetëm pak ditë pasi mori këtë detyrë, Taulant Muka ka hedhur kritika mjaft të forta në drejtim të ministres...

taulant muka
Aktualitet 10:26 - 29 Dhjetor, 2018

Taulant Muka publikon skandalin e radhës/ Kush është ish-ministri i akuzuar për “vjedhje”

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar sot plagjiaturën e radhës, ku pretendon se është përfshirë ish-ministër i Bujqësisë, aktualisht deputet i LSI, Edmond Panariti,. Në...

Aktualitet 13:07 - 24 Dhjetor, 2018

Taulant Muka njeriu i Soros?/ Ish-zv.ministri i përgjigjet akuzave të avokatit

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka reaguar pas akuzave të avokatit Altin Goxhaj se Taulant Muka zbaton axhendën e Sorosit në Tiranë. Në një postim në...

taulant muka
Aktualitet 11:14 - 24 Dhjetor, 2018

Avokati zbulon skandalin/ Taulant Muka, i dërguar i Soros për të shantazhuar pedagogët

Avokati Altin Goxhaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të ish-zv.ministrit të Arsimit, Taulant Muka. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj e cilëson Mukën...

Aktualitet 19:36 - 10 Dhjetor, 2018

E quajti larvë/ Muka: Sot nuk do merrem me Ramën

Ish-zv/ministri i Arsimit Taulant Muka në një komunikim live në rrjetet sociale i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e quajti larvë. “Keni...

Aktualitet 09:15 - 9 Dhjetor, 2018

“Merrni një gomë me vete”/ Ja çfarë kërkon Taulant Muka nga studentët

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka në një postimi në rrjetet sociale është shprehur se të rinjtë shqiptarë, janë të vetmit që kanë një zemër që...

taulant muka
Aktualitet 15:36 - 26 Nentor, 2018

Taulant Mukës nuk i del inati/ Ish-zv.ministri akuzon Ramën

Pas dorëheqjes nga posti i zv.ministrit të Arsimit, akademiku Taulant Muka ka vënë në dyshim edhe rrugëtimin akademik të kryeministrit Edi Rama. Më anë të një...

Aktualitet 17:19 - 22 Nentor, 2018

 Taulant Muka flet hapur/ Nxjerr të palarat e mbledhjes së Qeverisë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka ka treguar se çfarë ka ndodhur në mbledhjen e parë të qeverisë, ku ai  mori pjesë. Në një postim në...

Aktualitet 21:04 - 20 Nentor, 2018

Dorëheqja nga posti i zëvendës ministrit/ Muka: Ky është ‘shtet whatsapp-i’

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka, i cili dha  dorëheqjen dy javë pasi mori postin në një intervistë në emisionin “Provokacja” në ABC News ka thënë...

taulant muka
Aktualitet 16:52 - 16 Nentor, 2018

Ironia therëse e gazetarit/ U nxitove Taulant, këtu nuk duhet b***a e pastër

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar, pasi dorëheqjes së zëvendës ministrit të Arsimit, Taulant Mukës. Në një postim në rrjetet sociale Dylgjeri ka shkruar se me ironi...