Connect with Us

All posts tagged "MSH"

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Shëndeti 17:42 - 2 Janar, 2021

9 viktima dhe qindra të infektuar/ MSH jep bilancin e dy ditëve të para të 2021

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion zyrtar për bilancin e COVID-19 në dy ditët e para të 2021, 1 dhe 2 janarin. 9 viktima dhe 675...

Shkon mbi 1000 numri i viktimave / Regjistrohen dhe 788 raste të reja në 24 orët e fundit
Shëndeti 17:09 - 13 Dhjetor, 2020

Shkon mbi 1000 numri i viktimave/ Regjistrohen dhe 788 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orë kanë ndërruar jetë 14 pacientë, si dhe janë regjistruar 788 raste të reja infektimi. Sa i përket situatës...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Aktualitet 16:04 - 13 Tetor, 2020

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se vijon të shtohet numri i personave të prekur nga Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 16:04 - 12 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese/ 171 raste të reja me Covid-19, humbin jetën 4 persona

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 171 raste të reja të prekur nga Covid-19, dhe kanë humbur jetën...

Skandali me kitet/ Dasho nxjerr zbuluar MSH: Të bëhet e ditur e vërteta
Shëndeti 22:28 - 23 Shtator, 2020

Skandali me kitet/ Dasho nxjerr zbuluar MSH: Të bëhet e ditur e vërteta

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka folur për situatën e Covid-19 dhe si është menaxhuar nga Shqipëria. Në një lidhje me emisionin “Alert” Dasho hodhi...

Nga maska, te dezinfektimi dhe qëndruimi në klasë/ Miratohen udhëzimet, çfarë duhet të dijnë nxënësit dhe mësuesit
Shëndeti 16:10 - 26 Gusht, 2020

Sërish shifra rekord të infektuarish/ Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orë

168 raste janë konfirmuar pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit. Krahasuar me ditët e fundit, sot është vënë re një rritje e shifrave të...

Harta e OBSH që ngriti alarm për mjekët/ Manastirliu: Shifrat janë gabim, i referohen 2016-ës
Aktualitet 16:17 - 17 Gusht, 2020

Dyfishohen testimet në periudhën vjeshtë-dimër/ MSH: Do ngrihen 12 njësi lëvizëse

Autoritetet e Shëndetësisë në vend kanë prezantuar strategjinë e testimit dhe hetimit ndaj Covid-19 në periudhën vjeshtë-dimër. Ministrja e Shëndetësisë dhe  drejtues të tjerë të institucioneve...

120 raste të reja me Covid/ Humbin jetën 3 pacientë, rritet numri në spitale
Politikë 16:07 - 16 Gusht, 2020

120 raste të reja me Covid/ Humbin jetën 3 pacientë, rritet numri në spitale

Në raportimin e sotëm, Ministria e Shëndetësisë njofton se janë 120 të të infektuar gjatë 24 orëve të fundit dhe 3 viktima. Ndërkohë, është rritur numri...

Rritja e rasteve me Covid/ Rakacolli tregon çfarë do ndodhë me izolimin
Shëndeti 16:33 - 12 Gusht, 2020

Covid-19 mbush spitalet 1 dhe 2/ MSH gati skenarët për përballimin e fluksit

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, ka qenë e ftuar pasditen e sotme në Neës24, ku ka folur për situatën e Covid-19 në vend. Ajo tha...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Sociale 10:19 - 3 Gusht, 2020

“Mjeku Anibal Byberi ndërroi jetë nga Covid-19”/ Ministria e Shëndetësisë: Humbje e madhe

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale me hidhërim të thellë konfirmon humbjen e jetës së mjekut Anibal Byberi në spitalin “Shefqet Ndroqi”, si pasojë e Covid-19....

92 raste të reja me Covid/ Shënohen 4 viktima, ndërron jetë i riu 31 vjeç
Aktualitet 16:22 - 30 Korrik, 2020

92 raste të reja me Covid/ Shënohen 4 viktima, ndërron jetë i riu 31 vjeç

Vijon të shtohet numri i viktimave dhe infektimeve të reja nga koronavirusi Covid-19. Ministria e Shëndetësisë deklaron se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 104 raste të reja 5 humbje jete
Shëndeti 16:49 - 24 Korrik, 2020

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 104 raste të reja, 5 humbje jete

104 raste të reja dhe 5 humbje jete. Është ky bilanci i 24 orëve të fundit në Shqipëri sa i përket rasteve me Covid-19. Shifrat i...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 10:35 - 17 Korrik, 2020

Bie numri i të prekurve nga Covid-19/ Më shumë pacientë të shëruar, sesa të infektuar

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit janë regjistruar 55 raste të reja, të prekur nga Covid-19. Sipas njoftimit të Ministrisë...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 10:34 - 16 Korrik, 2020

Vijon të rritet numri i të prekurve nga Covid-19/ Shifra alarmante në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se vijon të rritet numri i personave të prekur nga Covid-19. Kështu mësohet se në 24 orët e fundit janë...

Thyhet tjetër rekord të infektuarish me Covid-19/ Mbi 100 të infektuar në 24 orë
Sociale 10:39 - 13 Korrik, 2020

Thyhet tjetër rekord të infektuarish me Covid-19/ Mbi 100 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në vendin tonë situata e Covid-19, vijon të jetë shqetësuese. Specialistja pranë ISHP-së, Eugena Tomini, në një komunikim publik...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 10:37 - 10 Korrik, 2020

90 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit/ Ja sa arrin në total numri i të infektuarve

Ministria e Shëndetëisë bën të ditur se në vendin tonë vijon të rritet numri i personave të prekur nga Covid-19. Dr. Flutura Beqo, nga Ministria e...

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar më Covid
Lajme 10:33 - 7 Korrik, 2020

Covid-19 vijon të shkaktojë viktima/ Dy humbje jete në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit dy pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19. Në një komunikim...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 10:39 - 6 Korrik, 2020

Vijon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19/ 71 të prekur në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se vijon të ketë shtim të rasteve të prekur nga Covid-19. Specialistja pranë ISHP-së, Eugena Tomini tha se në 24...

E trishtë/ mësuesja në Prrenjas humb jetën nga Covid
Shëndeti 17:09 - 1 Korrik, 2020

Covid-19 shkakton viktimën e radhës/ Humb jetën pacienti 86-vjeçar nga Shkodra

Një tjetër pacient ka ndërruar jetë në 24 orët e fundit në vendin tonë. Bëhet fjalë për një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 11:23 - 30 Qershor, 2020

Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19/ Shifrat shqetësuese në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në vendin tonë vijon të ketë shtim të rasteve të reja të prekur nga Covid-19. Kështu, sipas ministrisë së...

Thyhet tjetër rekord të infektuarish me Covid-19/ Mbi 100 të infektuar në 24 orë
Shëndeti 10:35 - 29 Qershor, 2020

Vijon të rritet numri i të prekurve nga koronavirusi/ Shifra shqetësuese në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në vendin tonë për të katërten javë radhazi po përballemi me një situatë serioze e rasteve të konfirmuara me...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 10:36 - 27 Qershor, 2020

Shifra shqetësuese/ Sa është numri i të prekurve nga Covid-19 në 24 orë

Në vendin tonë vijon të ketë shtim të rasteve të personave të prekur nga koronavirusi. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë kryer...

Covid-19 prek arsimin në Elbasan, Durrës dhe Kamëz/ Drejtori në gjendje të rëndë në spital
Lajme 12:31 - 26 Qershor, 2020

Situata e Covid-19/ Avokati i Popullit thirrje Ministrisë së Shëndetësisë: Testo qytetarët

Ndërsa në vendin tonë vijon të rritet numri i personave të prekur nga Covid-19, Avokati i Popullit kërkon nga ministria e Shëndetësisë që të rrisë numrin...