Connect with Us

All posts tagged "mrekulli"

Blog 22:09 - 28 Gusht, 2020

Shtatë mrekullitë e botës antike/ Cilat ishin, dhe çfarë ndodhi me to?

Shtatë Mrekullitë e Botës së Lashtë, mund të vlerësohen secila si arritje mahnitëse arkitektonike, apo si mrekulli të imagjinatës dhe inxhinierisë njerëzore. Por së bashku, ato...

Gati për vjeshtën/ Pipero: Do hapen spitalet Covid-3 dhe 4
Shëndeti 17:18 - 29 Korrik, 2020

“Mrekullinë e presim nga kujdesi”/ Thirrja e Piperos: Virusi s’ka këmbë vetë të shkojë në shtëpi

Mjeku Pëllumb Pipero, ka bërë një thirrje për qytetarët, teksa ka folur për vaksinën anti-Covid dhe pritshmëritë. Pipero tha se nuk ka shumë pritshmëri te vaksina,...

Kuriozitete 13:08 - 14 Qershor, 2020

Duken si photoshop por janë reale/ 14 fotot që tregojnë mrekullitë e natyrës

Disa mrekulli natyrore në të gjithë botën janë aq të dallueshme sa që fotot e tyre duken sikur janë redaktuar në Photoshop. Këto peizazhe nuk janë...

Kryesore Show Biz 15:53 - 25 Shkurt, 2019

Si ia bëjnë yjet që duken një mrekulli në tapetin e kuq?

Të gjithë yjet e nominuar për çmimet Oscar me siguri duhet të jenë duke u bërë gati për tapetin e kuq të mbrëmjes së sotme (e...

Aktualitet 23:22 - 18 Shkurt, 2019

Ky është pluhuri “magjik” që mund të bëjë mrekullira për trurin dhe kujtesën

Konsumimi i përditshëm i vetëm një grami shafran mund të ndikojë në përmirësimin e memories afatshkurtër. Në këtë përfundim ka dalë një studim i publikuar në...

diete- kater kg ne kater dite
Aktualitet 22:00 - 15 Shkurt, 2019

Dieta e mrekullive/ Si të humbësh katër kg në katër ditë

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Kryesore Show Biz 12:53 - 11 Shkurt, 2019

Kërceu valle për mrekulli por jo vetëm kaq, reperi i huaj dashka nuse shqiptare

Reperi i njohur Cliqme paska një simpati të madhe për shqiptarët dhe jo vetëm kaq. Pasi kërceu valle për mrekulli i ftuar sot në emisionin “N’Kosovë...

Aktualitet 20:15 - 3 Shkurt, 2019

Bën mrekulli, ja përse duhet të hani çdo ditë banane me lëkurë të errët

Bananja është cilësuar si një prej frutave më të dobishëm për trupin tonë. Ajo ka veti të larta ushqimore dhe nëse konsumoni dy banane në ditë...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Aktualitet 15:00 - 31 Janar, 2019

Provojeni /Një gotë me ujë në mëngjes bën mrekulli

E keni pyetur ndonjëherë veten përse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër. Po të bëni vetëm një kërkim...

Kuriozitete 14:10 - 18 Dhjetor, 2018

Ndodh mrekullia, bien “para nga qielli” në mes të lagjes së varfër

Një skenë që ndodhy ta shohim vetëm në filma, apo ta ëndërrojmë ka ndodhur në një lagje të varfër të Hong Kongut. Kartmonedha me vlerë 100...

Life Style 16:40 - 5 Dhjetor, 2018

Mrekulli apo arritje shkencore? Lind fëmija i parë nga uterusi i një nëne të vdekur

Një vajzë e shëndetshme është sjellë në jetë në një mënyrë aspak normale. Fetusi ndodhej brenda një mitre që ishte hequr nga trupi i një nëneje...

Kryesore Show Biz 12:10 - 1 Dhjetor, 2018

(Video)Ndodhi mrekullia! Renato Mekolli qesh me lot për të parën herë në “Hell’s Kitchen”

Nuk kemi qënë kurrë dëshmitarë të këtij momenti, pasi prej nisjes së spektaklit, shefi Renato Mekolli ka qënë serioz, madje nuk bëjmë mëkat kur themi edhe...

Aktualitet 11:30 - 30 Nentor, 2018

Fotot që do t’ju lënë pa frymë dhe do ju bëjnë ta shihni botën me sy tjetër

Ndoshta bota nuk është një vend i bukur për të gjithë, por kjo është e vetmja që kemi dhe ne nuk kemi zgjidhje tjetër. Ashtu siç...

Aktualitet 18:29 - 10 Gusht, 2017

Irlandë: Mrekullia e rikthimit të plazhit pas 30 vjetësh

Në qytezën irlandeze Dooagh në ishullin Achill banorët i gëzohen sot rikthimit të plazhit, që u zhduk papritur 30 vjet më parë. Plazhi me rërën e...

Aktualitet 22:33 - 30 Korrik, 2017

Mbani frymën!/Këto bukuri natyrore do iu verbojnë, duhet t’i vizitoni (Foto)

Zyrtarisht mund të jenë vetëm 7 mrekulli natyrore por planeti ynë mban shumë më tepër kryevepra natyrore të cilat të marrin frymën e që ia vlejnë...

Aktualitet 22:15 - 10 Prill, 2017

Mrekulli inxhinierike, kjo do të jetë ndërtesa më e shtrenjtë

San Francisco do të ketë një xhevahir të ri në qytetin e vet. Kulla “Salesforce” do të jetë ndërtesa më e shtrenjtë e qytetit, kullë e...

Femra 22:30 - 19 Janar, 2017

Pesë çanta dore të mrekullueshme nga ‘Burberry’

Këto modele çantash janë më të preferuarat për sezonin e vjeshtës/dimrit… Brendi prestigjioz britanik Burberry, në koleksionin e tij vjeshtë/dimër ka prezantuar modelet e mahnitshme të...

Showbizz 19:00 - 19 Janar, 2017

E mrekullueshme/Të kesh nënë Alessandra Ambrosio-n

Djali i saj i ngjan jashtëzakonisht shumë të ëmës, e padyshim pritet që ky bukurosh i vogël të bëjë karrierë si e ëma. Bëhet fjalë për...

Showbizz 10:00 - 15 Janar, 2017

Mariah Carey, një nënë e mrekullueshme

Këngëtarja e famshme Mariah Carey kohët e fundit i është përkushtuar familjes. Edhe pse në moshën 46 vjecare ajo di të kujdeset mjaft mirë për veten...

Showbizz 09:00 - 13 Janar, 2017

Ja vila e mrekullueshme e Stines

Ka ndarë një foto me ndjekësit e tij në Instagram duke na treguar pamjet me borë nga vila e tij . Tekstshkruesi Nesti Duka kohët e...

Showbizz 22:00 - 10 Janar, 2017

E mrekullueshmja Rita Ora nuk mohon kurrë origjinën

Këngëtarja e famshme shqiptare me origjinë kosovare duket se po ecën me hapa të mëdhenj në botën e muzikës. Bëhet fjalë për Rita Orën, bukuroshen e...

Showbizz 18:00 - 4 Janar, 2017

Një mama e mrekullueshme si Duff

Ajo njihet qartazi për marrdhënien e saj më fëmijët, prandaj edhe nuk ngurron ta shprehë dashurinë për ta cdo sekondë. Ka mbajtur djaloshin e saj të...

Showbizz 15:05 - 23 Dhjetor, 2016

Ja cfarë mrekullie ka humbur Justin Bieber

I pëlqen të nxjerrë shpesh foto me linjat e saj trupore të tonifikuara. Bukuroshja 23 vjecare Chantel Jeffries, duket se po i tregon ish të dashurit...