Connect with Us

All posts tagged "moti"

Vranësira dhe shira/ Parashikimi i motit për këtë të Martë
Aktualitet 08:09 - 22 Shtator, 2020

Vranësira dhe shira/ Parashikimi i motit për këtë të Martë

Sipas MeteoAlb, vendi ynë paraqitet me vranësira të shpeshta, të cilat herë pas here pësojnë zhvillim duke sjellë shira të izoluar në territor. Parashikohet që pasditja...

Dielli zëvendësohet nga vranësirat/ Mësoni surprizat e motit për ditët në vazhdim
Aktualitet 08:13 - 21 Shtator, 2020

Dielli zëvendësohet nga vranësirat/ Mësoni surprizat e motit për ditët në vazhdim

Gradualisht muajit Shtator po i vjen fundi dhe pas një periudhe të gjatë me mot të nxehtë dhe të kthjellët, tashmë erdhi koha që ditët me...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 15:45 - 20 Shtator, 2020

Moti merr kthesë të papritur/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Pas një periudhe të gjatë me mot të nxehtë dhe të kthjellët, tashmë erdhi koha që ditët me diell të zëvendësohen nga ditët me mot kryesisht...

Sociale 08:07 - 20 Shtator, 2020

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Kjo e diel pritet të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në ultësirën perëndimore por me kthjellime dhe vranësira më të theksuara...

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat
Aktualitet 08:06 - 19 Shtator, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Ja si do jetë moti, sa do arrijnë temperaturat

Dita e shtunë prashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonën Jugore-Juglindore të vendit deri në...

Aktualitet 08:12 - 18 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Moti do të vijojë të ndikohet relativisht nga të njëjta kushte atmosferike, ku mëngjeset mbeten të freskëta me vlera të temperaturave minimale nga 11 deri në...

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Aktualitet 08:10 - 17 Shtator, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti ditën e sotme do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në pjesën veriore dhe jugore. Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim 1-8...

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë temperaturat
Aktualitet 08:17 - 16 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë temperaturat

Sipas Meteoalb, vendi ynë do të mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta gjatë paradites. Kurse në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat do të...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 15 Shtator, 2020

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Mesdhe duke influencuar edhe territorin e Shqipërisë. Për ditën...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 14 Shtator, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj jave

Dita e sotme do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në relievet malore do të pasohen nga reshje...

Keni bërë plane për këtë të diel?/ Mësoni surprizat e motit
Sociale 08:05 - 13 Shtator, 2020

Keni bërë plane për këtë të diel?/ Mësoni surprizat e motit

Këtë të diel moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites në relievet...

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër
Sociale 19:54 - 12 Shtator, 2020

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Ashtu si ditën e sotme, edhe nesër pritet që vendi të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike. Shërbimi Meteorologjik parashikon se moti do të jetë i...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti
Sociale 08:25 - 12 Shtator, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti

Edhe pse në muajin Shtator vendi ynë edhe për këtë fundjave do të vijojë të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, një lajm i mirë ky...

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë sot temperaturat
Sociale 08:18 - 11 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë sot temperaturat

Edhe dita e sotme do të vijojë me kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës. Era nga...

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 08:18 - 10 Shtator, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të ndikojnë mbi vendin tonë edhe për ditën e sotme. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 9 Shtator, 2020

“Verë” në shtator/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri të nxehta nga Afrika të cilat po influencojnë temperatura të larta në territorin e Shqipërisë. Për ditën e sotme,...

Keni planifikuar pushime për ditët në vijim?/ Moti do t’iu surprizojë
Sociale 08:10 - 8 Shtator, 2020

Keni planifikuar pushime për ditët në vijim?/ Moti do t’iu surprizojë

Për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për 5 ditët në vijim, kushtet atmosferike do të jenë të favorëshme. Vendi ynë parashikohet të ndikohet nga...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti
Sociale 08:22 - 7 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme Mesdhetare të cilat po influencojnë mot të stabilizuar në territorin e Shqipërisë. Ditën e sotme,  moti do...

Plazh në shtator/ Parashikimi i motit për këtë të diel
Sociale 08:02 - 6 Shtator, 2020

Plazh në shtator/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Lajme të mira për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për këtë të diel shtatori. Kushtet atmosferike janë të favorëshme si për pushime në bregdet...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët ju japin lajme të mira
Sociale 08:12 - 5 Shtator, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët ju japin lajme të mira

Lajme të mira për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për 3 ditët në vijim. Sipas SHMU, kushtet atmosferike janë të favorëshme si për pushime...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti
Sociale 08:13 - 4 Shtator, 2020

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

Edhe për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e masave ajrore të qëndrueshme. Sipas SHMU, moti do të jetë i...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:21 - 3 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët, sa do të arrijnë temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila po ndikon në territorin e Shqipërisë mot të stabilizuar. Për ditën e sotme,...

Keni plane për pushime në plazh?/ Mësoni parashikimin e motit për sot
Sociale 16:54 - 2 Shtator, 2020

Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Sot pasdite dhe nesër priten reshje të dobëta në qarqet Dibër, Elbasan dhe Vlorë ndërsa në pjesën tjetër të qarqeve priten reshje lokale të dobëta. Sa...