Connect with Us

All posts tagged "moti"

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Sociale 08:10 - 27 Nentor, 2020

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e sotme do të karakterizohet nga temeperaturat e larta. Sipas MeteoAlb, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të...

Rriten lehtë temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Politikë 08:26 - 26 Nentor, 2020

Rriten lehtë temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike për zonat bregdetare por...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 15:35 - 25 Nentor, 2020

Mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare/ Si parashikohen temperaturat nesër

Ditën e enjte moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta kalimtare. Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina. Sipas...

Temperaturat ulen në mëngjes por rriten në mesditë/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:09 - 25 Nentor, 2020

Temperaturat ulen në mëngjes por rriten në mesditë/ Parashikimi i motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash dominojnë motin gjatë paradites së sotme, por mesdita dhe orët vijuese largojnë vranësirat fillimisht nga zonat bregdetare dhe me pas gjithë territori...

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat nesër
Sociale 17:41 - 24 Nentor, 2020

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat nesër

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira kalimtare. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave. Era nga...

Sociale 08:04 - 24 Nentor, 2020

Kthjellime dhe ndryshim temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme ka nisur me kthjellime në territorin shqiptar, por duke ju afruar mesditës vranësira kalimtare priten të shfaqen në zonat veriore dhe gradualisht vranësirat...

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:06 - 23 Nentor, 2020

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare, keto më të perqëndruara ditën...

Bota 20:31 - 22 Nentor, 2020

Italia ende nën alarm nga moti i keq/ Shembet ura në Crotone

Vijon të jetë në gjendje alarmi një pjesë e madhe e Italisë së Jugut, duke përfshirë Kalabrinë  dhe veçanërisht zonën e Crotones e cila u godit...

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat në ditën e parë të nëntorit
Sociale 15:53 - 22 Nentor, 2020

Nëntori i surprizave/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për javën e ardhshme

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare këto më të perqëndruara ditën...

Temperatura të ulta dhe vranësira/ Ja si do të jetë moti këtë të diel
Sociale 08:28 - 22 Nentor, 2020

Temperatura të ulta dhe vranësira/ Ja si do të jetë moti këtë të dielë

Dita e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtra me diell. Mesdita dhe orët vijuese largojnë vranësirat fillimisht nga zonat bregdetare...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 17:01 - 21 Nentor, 2020

Plane për fundjavë?/ Mësoni si do jetë moti ditën e nesërme

Ditën e nesërme do të kemi mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët...

Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për fundjavën
Sociale 15:55 - 20 Nentor, 2020

Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për fundjavën

Dita e shtunë parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtra me diell. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonat malore dhe...

Rriten lehtë temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Sociale 20:19 - 19 Nentor, 2020

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Sot po mbyllet një tjetër ditë me mot të kthjellët dhe diell duke marrë parasysh kushtet e qëndrueshme atmosferike që ndikojnë mbi vendin tonë. Në këtë...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:06 - 19 Nentor, 2020

Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti ditën e sotme

Ditën e enjte në vend përgjithësisht do të mbizotërojë moti i qendrueshëm, i kthjellët me kalime vranësirash të pakëta e mesatare në zonat malore. Përgjatë luginave...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:04 - 18 Nentor, 2020

Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Dita e merkurë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, priten reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal...

Temperaturat ulen në mëngjes por rriten në mesditë/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 15:55 - 17 Nentor, 2020

Mos harroni të merrni çadrat me vete/ Ja çfarë ka rezervuar moti për nesër

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në zonat malore dhe në...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:08 - 16 Nentor, 2020

Harroni ditët me diell/ Këtë javë përgatituni për temperatura dimërore

Moti këtë javë do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë të tëra plot diell. Kështu ditën e hënë kthjellimet e mëngjesit do t’i lenë vendin dendësimit...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 18:20 - 15 Nentor, 2020

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen

Moti në javën që do të nisë do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë të tëra plot diell. Kështu ditën e hënë kthjellimet e mëngjesit do...

Rriten lehtë temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Sociale 08:20 - 15 Nentor, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Çfarë pritet për këtë fundjavë

Moti mbetet me kthjellime në të gjithë vendin edhe këtë të dielë. Sipas MeteoAlb në mesditë, vranësirat fillojnë të përfshijnë zonat perëndimore dhe gradualisht gjithë territorin...

Keni plane për fundjavën?/ Mësoni çfarë ka rezervuar moti
Politikë 08:08 - 14 Nentor, 2020

Keni plane për fundjavën?/ Mësoni çfarë ka rezervuar moti

Shqipëria por edhe Rajoni i Ballkanit parashikohet që edhe këtë fundjavë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Në këtë mënyrë, moti si ditën e Shtunë...

Temperaturat ulen në mëngjes por rriten në mesditë/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:06 - 13 Nentor, 2020

Erë dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Ditën e premte në vend parashikohet një ndryshim i lehtë i kushteve meteorologjike. Moti do të nisë me kthjellime e gradualisht në veriperëndim e bregdet do...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 15:56 - 12 Nentor, 2020

Rikthehen vranësirat/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditën e nesërme

Ditën e premte në vend moti do të karakterizohet me një ndryshim të lehtë të kushteve meteorologjike. Shërbimi Meteorologjik parashikon se moti do të nisë me...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:09 - 12 Nentor, 2020

Temperatura të luhatura dhe kthjellime/ Surprizat e motit për sot

Kjo e mërkurë pritet të sjellë kthjellime dhe vranësira në gjithë vendin. Sipas MeteoAlb, deri në mesditë moti mbetet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë, por...