Connect with Us

All posts tagged "Moti i keq"

Kronika 19:10 - 9 Mars, 2020

Mjeti lundrues përmbyset në mes të detit/ Rrezikojnë jetën tre peshkatarë

Tre peshkatarë kanë rrezikuar të mbyteshin ditën e sotme në Vlorë  pasi mjeti lundrues me të cilin ata kishin dalë të peshkonin është përmbysur në mes...

Kronika 20:03 - 7 Mars, 2020

Moti i keq përgjak rrugët/ Aksident i rëndë në Elbasan

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmen e sotme në aksin Elbasan-Metalurgjik. Një automjet ka dalë nga rruga ndërsa ka mbetur i plagosur një person. Shkak...

Sociale 10:42 - 27 Shkurt, 2020

Moti i keq “mbërthen” vendin/ ARRSH apel drejtuesve të automjeteve

Moti i keq ka përfshirë vendin që në orët e para të mëngjesit të sotëm ka shkakuar dhe probleme me qarkullimin e automjeteve. ARRSH njofton se...

Sociale 10:14 - 27 Shkurt, 2020

Moti i keq sjell probleme për tragetet, vonesa në Portin e Durrësit

Moti i keq që ka përfshirë vendin që prej mbrëmjen së djeshme ka sjellë vonesa në Portin e Durrësit. Dy tragetet e linjës Durrës–Bari, të cilët...

Sociale 20:45 - 6 Shkurt, 2020

Moti i keq mbërthen Evropën/ Humbin jetën 3 persona, mes tyre një fëmijë

Të paktën tre persona, mes tyre një fëmijë, kanë humbur jetën në Evropën Lindore dhe atë Qendrore sipasojë e motit të keq. Stuhitë me borë dhe...

Sociale 11:00 - 6 Shkurt, 2020

Pezullimi i lundrimit prej motit të keq/ Porti i Durrësit bën njoftimin e rëndësishëm

Pas pezullimit të përkohshëm të lundrimit në Portin e Durrësit për shkak të motit të keq duket se situata është normalizuar. Autoriteti Portual i Durrësit njofton...

Kronika 18:04 - 5 Shkurt, 2020

Moti i keq/ Pezullohen lundrimet Durrës-Bari

Autoriteti Portual i Durrësit ka pezulluar përkohësisht lundrimet drejt Portit italian të Barit. Mësohet se shkak për këtë është bërë motii i keq, i cili vë...

Sociale 20:52 - 29 Janar, 2020

Moti i keq dëmton rrjetin elektrik/ Gjysma e Tiranës në errësirë

Moti i keq që ka përfshirë Tiranën ka dëmtar rrjetin elektrik duke lënë  gjysmën e Tiranës në errësirë. Konkretisht pa energji janë; Selita, Komuna e Parisit,...

Kronika 12:53 - 22 Dhjetor, 2019

Moti i keq/ Pezullohet lundrimi në Sarandë

Pezullohet lundrimi i mjeteve detare në Sarandë. Mësohet se shkak për këtë është bërë moti i keq me reshje shiu të dendura, me dallgë të forta...

Bota 13:30 - 20 Dhjetor, 2019

Përkeqësohet moti në Itali/ Qytetet në gjendje alarmante

Moti i keq është rikthyer në Itali, duke bërë të domosdoshme marrjen e masave serioze. Verilindja e Italisë është përfshirë nga reshje të dendura. Në Milano...

Bota 09:58 - 25 Nentor, 2019

Moti i keq/ Viktima dhe të humbur në Francë e Itali

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe stuhi të forta ka përfshirë Italinë dhe Francën, ku janë shkaktuar edhe viktima. Sipas mediave italiane, situata...

Sociale 19:05 - 12 Nentor, 2019

Stuhia rrëzon pemët/ OSHEE: Librazhdi dhe Elbasani pa energji elektrike

Moti i keq në 24 orët e fundit, i shoqëruar me me stuhi dhe erëra të forta ka shkaktuar dëme në linjën elektrike të tensionit të...

Sociale 13:49 - 12 Nentor, 2019

Moti i keq “paralizon” Llogaranë/ Policia apel shoferëve

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje shoferëve të shmangin aksin e Llogarasë pasi është i pakalueshëm. Sipas njoftimit, Shërbimet e Policisë Rrugore janë prezent dhe...

Sociale 12:00 - 12 Nentor, 2019

Moti i keq pezullon lundrimet detare në Vlorë/ Shtyhen me dy ditë udhëtimet

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi do të ndryshojë itinerarin e lundrimeve, si pasojë e motit të keq. Aktualisht trageti është ankoruar në brigjet italiane dhe për dy...

Sociale 16:41 - 3 Nentor, 2019

Mot i keq në Vlorë/ Pezullohet lundrimi i tragetit nga Brindizi

Trageti i linjës Vlorë- Brindizi-Vlorë nuk ka ardhur sot në Portin e Vlorës për shkak të motit të keq. Mësohet se trageti, që duhet të mbërrinte...

Kronika 21:59 - 23 Shtator, 2019

Reshjet e dendura/ Policia apel drejtuesve të automjeteve

Nisur nga moti i keq, me reshje të dendura shiu që ka prfshirë pjesën më të madhe të vendit, Policia Rrugore ka dalë me një njoftim...

Kronika 14:28 - 28 Korrik, 2019

Moti i keq/ Rrezikojnë jetën dy pushues në Velipojë

Moti i keq ka bërë që të krijohen dallgë të forta në bregdetin e Velipojës duke vënë në rrezik edhe jetën e pushuesve. Mosohet se dy...

Aktualitet 20:20 - 10 Korrik, 2019

Moti i keq shënon aksidentin e radhës/ Plagosen gjashtë persona

Një aksident ka ndodhur në Vërdovë të Pogradecit. Dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën dhe dyshohet se shkak i këtij aksidenti është bërë moti i...

Aktualitet 10:28 - 13 Maj, 2019

Moti i keq/ Pezullohet lundrimi detar

Lundrimi detar në Vlorë është pezulluar për shkak të motit të keq. Mësohet se që prej mbrëmjes së djeshme moti i keq me erë të fortë...

Aktualitet 18:57 - 12 Maj, 2019

Moti i keq/ Përplaset trageti i linjës Brindisi-Vlorë

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë është përplasur me kalatën e portit. Mësohet se shkak është bërë moti i keq, dhe dallgët e mëdha të cilat kanë shkaktuar...

Aktualitet 09:36 - 23 Prill, 2019

Moti i keq paralizon lundrimin në Vlorë/ Dallgët deri në 8 ballë

Lundrimi i mjeteve detare në Vlorë është paralizuar për shkak të motit të keq, ku lartësia e dallgës në det të hapur ka shkuar deri në...

Aktualitet 13:31 - 24 Shkurt, 2019

Moti i keq/ Shkatërrohet stadiumi i Shënkollit

Moti i keq që përfshiu vendin ditën e djeshme, ka sjellë  dëme të mëdha materiale. Stadiumi i Shënkollit ka pësuar një sërë dëmesh materiale të rikuperueshme....

Aktualitet 09:59 - 24 Shkurt, 2019

Moti i keq/ ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm

Pas motit të keq që ka përfshirë Shqipërinë këtë fundjavë, autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Në Qarkun Korçë gjatë...