Connect with Us

All posts tagged "Moti i keq"

Aktualitet 20:20 - 10 Korrik, 2019

Moti i keq shënon aksidentin e radhës/ Plagosen gjashtë persona

Një aksident ka ndodhur në Vërdovë të Pogradecit. Dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën dhe dyshohet se shkak i këtij aksidenti është bërë moti i...

Aktualitet 10:28 - 13 Maj, 2019

Moti i keq/ Pezullohet lundrimi detar

Lundrimi detar në Vlorë është pezulluar për shkak të motit të keq. Mësohet se që prej mbrëmjes së djeshme moti i keq me erë të fortë...

Aktualitet 18:57 - 12 Maj, 2019

Moti i keq/ Përplaset trageti i linjës Brindisi-Vlorë

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë është përplasur me kalatën e portit. Mësohet se shkak është bërë moti i keq, dhe dallgët e mëdha të cilat kanë shkaktuar...

Aktualitet 09:36 - 23 Prill, 2019

Moti i keq paralizon lundrimin në Vlorë/ Dallgët deri në 8 ballë

Lundrimi i mjeteve detare në Vlorë është paralizuar për shkak të motit të keq, ku lartësia e dallgës në det të hapur ka shkuar deri në...

Aktualitet 13:31 - 24 Shkurt, 2019

Moti i keq/ Shkatërrohet stadiumi i Shënkollit

Moti i keq që përfshiu vendin ditën e djeshme, ka sjellë  dëme të mëdha materiale. Stadiumi i Shënkollit ka pësuar një sërë dëmesh materiale të rikuperueshme....

Aktualitet 09:59 - 24 Shkurt, 2019

Moti i keq/ ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm

Pas motit të keq që ka përfshirë Shqipërinë këtë fundjavë, autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Në Qarkun Korçë gjatë...

Aktualitet 15:13 - 16 Janar, 2019

Moti ekstrem/ Ministria e Mbrojtjes “ultimatum” bashkive

Nisur nga situata e motit të keq që ka përfshirë vendin,  Ministria e Mbrojtjes, përmes Emergjencave Civile ju ka drejtuar një letër të hapur bashkive në...

Aktualitet 09:16 - 16 Janar, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH: Ja akset rrugore problematike

Nisur nga moti i keq që ka përfshirë Shqipërinë, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion për situatën e akseve rrugore në vend si pasojë e motit...

Aktualitet 18:53 - 9 Janar, 2019

Bora izolon vendin/ ARRSH tregon akset ku duhet të përdorni zinxhirë

 Moti i keq ka mbërthyer vendin dhe për pasojë disa zona janë izoluar nga bora. ARRSH me anë të një njoftimi për mediat ka pasqyruar gjendje...

Protesta e banoreve te astirit
Aktualitet 17:19 - 9 Janar, 2019

Moti i keq nuk ndal protestën e banorëve të Astirit

Moti i keq nuk i ka ndalur banorët e Astirit  të dalin në protestë edhe mbrëmjen e sotme. Në ditën e 67-të të protestës së tyre,...