Connect with Us

All posts tagged "mot"

Bregdeti "digjet" nga temperaturat e larta/ Në Korçë rrebeshe shiu dhe breshëri
Sociale 22:40 - 28 Qershor, 2020

Bregdeti “digjet” nga temperaturat e larta/ Në Korçë rrebeshe shiu dhe breshëri

Dita e sotme është shoqëruar nga temperatura të larta në të gjithë vendin. Mirëpo, pasditja ka sjellë surpriza në juglindje ku ka pasur rrebeshe shiu dhe...

Sociale 08:09 - 14 Qershor, 2020

Alternime kthjellimesh dhe vranësira/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Moti i qëndrueshëm do të mbetet prezent në vendin tonë edhe këtë të diel duke sjellë kthjellime në zonat bregdetare kryesisht. Sipas Metoalb, në zonat malore...

Sociale 17:45 - 26 Prill, 2020

Mot i paqendrueshëm/ Çfarë pritet javën e ardhshme

E hëna dhe e marta do të nisin me mot të kthjellët përgjatë bregdetit e zonave të ulëta, ndërsa në mesditë vranësirat përgjatë maleve do të...

Sociale 14:38 - 12 Janar, 2020

Harroni të ftohtin dhe reshjet/ Rikthehen ditët me diell

Kjo javë do të lërë pas temperaturat e ulta dhe reshjet që na shoqëruan gjatë ketyre ditëve. Metereologët parashikojnë se nga e hëna, temperaturat do të...

Sociale 13:18 - 20 Gusht, 2019

Ditët e fundit të verës? Njihuni me parashikimin e “frikshëm” per motin në ditët në vijim

Vera po numëron ditët e fundit të saj dhe hyrja e vjeshtës është në prag. Sipas parashikimeve të sinoptikanëve ndërkombëtarë kjo vjeshtë do të jetë me...

Aktualitet 11:10 - 17 Korrik, 2019

Vranësira dhe reshje shiu/ “Çmendet” moti , ja si do të jetë kjo javë për ata që janë me pushime

Prej disa ditësh në vendin tonë kanë mbizotëruar vranësirat dhe reshjet e shiut. Thuajse në të gjithë vendin pati ulje të ndjeshme të temperaturave dhe të...

Aktualitet 13:40 - 31 Maj, 2019

“Çmenduritë” e motit/ Ja kur duhet t’i bëni pushimet këtë verë

Pritet që ky sezon të jetë i ngrohtë, por për fatin tonë të keq nuk do të mungojnë rreshjet e shiut. Sipas Accu Weather, zonat përreth...

Aktualitet 12:31 - 18 Maj, 2019

‘Çmenduria’ e motit/Si do jenë temperaturat këtë fundjavë ?

Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe motit me ‘humor të keq” i cili karakterizoi jo vetëm kryeqytetin por gjithë Shqipërinë, këtë fundjavë shqiptarët mund të rrinë të...

Aktualitet 10:40 - 28 Prill, 2019

‘Çmendet’ moti/Muaji maj do të nisë me shi

Reshjet e shiut do të jenë të pranishme thuajse përgjatë gjithë muajit të dytë të Pranverës. Sinoptikanët parashikojnë të paktën 2 javët e para të këtij...

Aktualitet 13:40 - 20 Prill, 2019

Vajza e motit më seksi në botë/Ngacmon imagjinatën e fansave me fotot provokuese

Sol Perez konsiderohet si vajza e motit më seksi në botë ka ngacmuar sërish imagjinatën e ndjekësve të saj. “Bomba” bjonde njihet për format e saj...

Aktualitet 10:35 - 8 Prill, 2019

Vendi pushtohet nga reshjet e shiut/Si do të jetë moti gjatë javës

Kjo javë nuk do të na japë aspak idenë e pranverës! Ndërsa javën e kaluar u parashikua që vendi do të përfshihej nga reshjet e shiut,...

Aktualitet 10:25 - 30 Mars, 2019

Moti këtë pranverë/Si do të jetë koha gjatë prillit dhe majit

Nëse keni bërë plane që të shijoni plazhin në pranverë, atëherë koha do të jetë në favorin tuaj. Java e parë e prillit do të nisë...

Aktualitet 11:25 - 25 Mars, 2019

Mos kujtoni se ia hodhët dimrit/Ja surprizat e motit këtë javë

Ndërsa temperaturat u ngritën aq shumë sa njerëzit vendosën që të nisnin plazhin, na vjen keq t’ju zhgënjejmë, por dimri s’ka ikur ende. Sipas meteorologëve, kjo...

Aktualitet 09:50 - 10 Mars, 2019

“Çmendet” moti/Dita e Verës do të jete e ngrohtë apo e ftohtë ?

Ditët e fundit temperaturat na kanë bërë të besojmë se pranvera tashmë ka mbërritur. Javën e ardhshme moti do të ndryshojë në të gjithë vendin. “Meteoalb”...

Aktualitet 10:39 - 4 Mars, 2019

Moti këtë javë që vjen/ Ja sa gradë do ulen temperaturat, çfarë do ndodhë me kohën?

Moti për javën e ardhshme do të vijojë të jetë i kthjellët, ndërsa temperaturat do të jenë normale për stinën në të cilën jemi futur. Ja...

Fashion 13:53 - 26 Shkurt, 2019

Për mot të ftohtë apo të ngrohtë: Ja si ta kombinojmë satenin në çdo rast

Frymëzohuni nga këto blogere mode për të bërë pjesë të paraqitjes suaj të përditshme satenin. Bëjeni këtë trend të përshtatshëm për kohën e ftohtë, duke e...

Aktualitet 13:40 - 11 Shkurt, 2019

Harrojeni diellin, kjo është çudia që ka rezervuar moti për 14 shkurtin

Duke nisur që nga dita e sotme temeperaturat në të gjithë vendin do të ulen dhe reshjet e shiut do të jenë të pranishme në gjithë...

Fashion 15:53 - 29 Janar, 2019

Zgjidhje për motin kapriçoz: Ja veshjet që do të na shpëtojnë këtë periudhë

Moti me kapriçot e veta po na e bën disi të vështirë zgjedhjen e rrobave të përshtatshme këto ditë.  Nëse doni pak ndihmë, se çfarë të...

Aktualitet 10:31 - 27 Janar, 2019

Motin e mirë do ta shijojmë vetëm në fundjavë, më pas…/ Ja si pritet të jetë muaji shkurt

Meterologia Adiola Bani thotë se në ditën e hënë dhe të martë do të ketë një rikthim të reshjeve, por situata nuk do jetë problematike, ndërsa...

Aktualitet 09:58 - 9 Janar, 2019

Ndërkohë që flinim në Tiranë binte borë! Ja qytet e zbardhura sot

Reshjet e dëborës m buluan disa nga qytetet e vendit gjatë orëve të natës. Por nëse e humbët edhe Tirana provoi borën e parë të këtij...

Aktualitet 13:16 - 1 Janar, 2019

Moti i keq kap Greqinë/ Bllokohen disa akse kryesore

Greqia është përfshirë nga rreshje të mëdha dëbore dhe temperatura shumë të ulëta. Rreshjet e dendura të dëborës kanë bërë që të bllokohen disa nga akset...

moti, ftohte, dimer, temperatura te uleta
Aktualitet 10:14 - 31 Dhjetor, 2018

Temperaturat zbresin në -14 gradë celsius këtë javë/ Kjo do të jetë dita më e ftohtë

Ditët e para të muajit janar do të sjellin temperatura mjaft të ulëta në të gjithë territorin. Sipas meteorologëve dita më e ftohtë e javës që...

Aktualitet 09:43 - 31 Dhjetor, 2018

Do të na prishen planet? Ja si do të jetë moti natën e ndërrimit të viteve

Nëse keni planifikuar ta prisni jashtë vitin e ri 2019, mos u shqetësoni se nuk do të keni pengesa nga moti. Sipas parashikimeve nuk priten reshje...