Connect with Us

All posts tagged "mot i keq"

Sociale 11:59 - 6 Janar, 2020

Moti i keq dhe temperatura të ulta/ Qeveria lë në harresë familjet nëpër çadra

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari të prekur nga tërmeti i cili jeton bashkë me familjen në një çadër. Qytetari nga Fushë...

Lajme 13:25 - 5 Janar, 2020

Përkeqësimi i motit/ Anullohen udhëtimet e trageteve nga Bari në Durrës

Duke parë përkeqësimin e motit në ditët e para të vitit 2020 dhe kontaktet me kapitenerinë e portit te Barit, Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se...

Lajme 09:21 - 23 Dhjetor, 2019

Deti i trazuar në Shëngjin e Durrës/ Qindra hektarë tokë në Fushë-Krujë nën ujë

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin këtë fundjave, kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit. Raportohet se qindra hektarë tokë kanë mbetur...

Aktualitet 14:41 - 21 Janar, 2018

Video/ Moti i keq që goditi Evropën

I ftohti që përfshiu Evropën Veriore disa ditë më parë shkaktoi disa viktima, ku 8 prej tyre i numëron vetëm Gjermania, ndërsa tre prej tyre dhe...

Aktualitet 22:44 - 30 Nentor, 2017

Moti i keq/ Aeroporti i Rinasit në shërbim të pasagjerëve

Situata kaotike në të cilën ndodhet vendi për shkak të kushteve atmosferike, ka penguar drejtuesit e mjeteve të lëvizin lirisht duke krijuar në shumë vende dhe...

Aktualitet 21:07 - 30 Nentor, 2017

Përmbytjet nga shirat/ Evakuohen shtatë familje

Situatë alarmante për shkak të motit të keq është regjistruar dhe në qytetin e Gjirokastrës, ku shtatë familje rome janë evakuuar pasi rrezikoheshin nga përmbytja. Mësohet...

Aktualitet 19:26 - 30 Nentor, 2017

Moti i keq/ Ndërpritet lundrimi në portet e vendit

Moti i keq që ka përfshirë vendin ditën e sotme ka bërë që të pezullohet lundrimi në të gjitha portet e vendit. Nga të dhënat mësohet...

Aktualitet 13:00 - 19 Nentor, 2017

Moti i keq në Greqi/ Humb jetën një shqiptar

Moti i keq në Greqi ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, por jo edhe në njerëz. Mediat vendase raportojnë për 19 të vdekur dhe një i...

Bota 18:43 - 15 Gusht, 2015

Kroaci, mot i keq pas vapes se madhe, rrufete shkaktojne zjarre

Pas temperaturave të larta të ditëve të fundit, Kroacia është përfshirë nga një mot i paqëndrueshëm, me stuhi shiu dhe breshëri Zona më e goditur mësohet...