Connect with Us

All posts tagged "moshe"

Politikë 10:11 - 27 Janar, 2020

“Juristi dhe vera e mirë dallojnë nga koha”/ Ish ministri tregon kriterin e rëndësishëm për gjykatësit e Kushtetueses

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet i bindur se një jurist nën moshën 60 vjeç, nuk mund të shërbejë siç duhet në detyrën e gjykatësit...

Lajme 16:20 - 1 Janar, 2020

Sa vjeç nuk i besohet më Babagjyshit të Vitit të Ri?

Babagjyshi është personazhi më i preferuar i fëmijëvë gjatë festave të fundvitit. Sipas hulumtimeve të fundit, fëmijët pasi mbushin tetë vjeç, zbulojnë se Babagjyshi i Vitit...

Aktualitet 12:10 - 22 Korrik, 2019

U rrëmbye në moshën 4 vjeçare/ “FaceApp” bën mrekulli, i kthen familjes djalin që kërkonte prej 18-vitesh

Ditët e fundit aplikacioni “FaceApp” ka qënë në qëndër të vëmendjes për shkak se tregonte si do dukeshin njerëzit të plakur dhe me rrudha dhe disa...

Aktualitet 10:40 - 8 Korrik, 2019

Dashuria nuk pyet për moshë/ Zbulohet diferenca në vite mes Dua Lipës dhe Anwar Hadid

Pak ditë më parë në media ra në sy një foto e Dua Lipës dhe Anwar Hadid të cilët shfaqeshin të përqafuar në “Barclaycard British Summer...

Aktualitet 11:40 - 2 Korrik, 2019

“Mosha bën të vetën xhaxhi”/ Komentuesit “masakrojnë” Alesia Bamin për operacionet plastike

Pas një sezoni të gjatë në emisionin “E diell”, moderatorja Alesia Bami ka vendosur të relaksohet duke publikuar foto nga pushimet. Së fundmi ajo ka postuar...

Aktualitet 11:40 - 20 Maj, 2019

“Jam në lule të moshës”/Anxhela Peristeri tregon troç moshën e saj

Anxhela Peristeri njihet si këngëtarja më e dashur për publikun shqiptar dhe zëri më i mirë i muzikës live.Por në fotot që ajo shpërndan në rrjetet...

nenat kerkuese femije te suksesshem
Aktualitet 14:10 - 11 Maj, 2019

E konfirmojnë mjekët/Ja cila është mosha ideale për të pasur fëmijë

Çiftet në ditët e sotme nuk mund të vendosin shumë lehtë se kur është momenti për të lindur një fëmijë.Por sipas shkencëtareve, disa llogari duhen bërë...

Aktualitet 14:53 - 9 Maj, 2019

Foto+18/Sharon Stone nuk pyet për moshën, pozon topless dhe tregon të pasmet

Aktorja 61 vjeçare e cila u bë e njohur fillimisht nga filmi “Basic Instict” në vitin 1992, Sharon Stone, ka rikrijuar pozën e famshme duke pozuar...

Aktualitet 21:30 - 27 Prill, 2019

Arti në zi/Ndërron jetë aktorja e njohur në moshën 37 vjeçare

“Është një dhimbje e pakonceptueshme që unë po tregoj se me 20 prill 2019, Stefanie Sherk, gruaja ime e dashur vdiq në mënyrë paqësore. Ky ishte...

Aktualitet 12:40 - 24 Prill, 2019

Foto/44 vjeçarja nuk njeh moshë,i habit të gjithë me pamjen e saj seksi në plazh

44 vjeçarja,Eva Longoria dukej e mrekullueshme teksa shoqëronte bashkëshortin e saj Jose Baston dhe djalin Santiago për të shijuar disa pushime me rastin e Pashkëve në...

Kryesore Show Biz 12:40 - 19 Prill, 2019

Diferenca në moshë i shokon të gjithë/”Azra” martohet me këngëtarin e njohur

Aktorja turke Alina Boz u bë shumë e famshme në Shqipëri me rolin e Hazallit në serialin “Fate të kryqëzuara”. Aktualisht bukuroshja po luan në serialin...

Life Style 14:40 - 12 Prill, 2019

Çfarë duhet të bëni para se të mbushni 40 vjeç? Ja çfarë thotë dermatologia

1.Bëni kontrolle të lëkurës nga koka te këmbët Jo vetëm që duhet të kujdeseni për shkëlqimin e lëkurës, por edhe për shëndetin e saj. Duhet të...

Kryesore Show Biz 14:03 - 9 Prill, 2019

Moderatorja shqiptare feston ditëlindjen/Tregon moshën dhe i befasoi të gjithë

Moderatorja Bieta Sulo feston sot ditëlindjen dhe ka zbuluar edhe moshën e saj sot, përmes disa fotove në Instagram. Një tortë me numrin 34, që është...

Kryesore Show Biz 16:38 - 26 Mars, 2019

Jonida Maliqi feston sot ditëlindjen dhe befasoi të gjithë me moshën e saj

Jonida Maliqi, një nga këngëtaret më të talentuara shqiptare, e cila së shpejti pritet që të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”, feston sot...

Kryesore Show Biz 13:25 - 25 Mars, 2019

Habit këngëtarja e njohur/”Burrat deri në moshën 33-vjeçare nuk hyjnë në punë për gjë”

Në një video të filmuar për “Tinder Swipe Sessions”, Jennifer Lopez 4ndihmoi një grua të quajtur Brooke Ansley që të shihte për një person që mund...

Kryesore Show Biz 10:25 - 23 Mars, 2019

Rrëfehet Kylie Jenner: “Pas moshës 15 vjeçare,nuk kam marrë asnjë para nga prindërit e mi “

Kylie Jenner ka diçka për t’i thënë të gjithë atyre që komentuan negativisht statusin e saj si miliardere “self made”. Në një intervistë për “Intervieë Germany”...

shenja inteligjence
Kuriozitete 16:25 - 20 Mars, 2019

Mendoni se në moshën 18 vjeçare jeni pjekur? E keni ditur gabim gjithë jetën

Duket se mund të keni një arsye për të shpjeguar se përse nuk po silleni si të rritur në moshën 18-vjeçare. Sipas kërkuesve që merren me...

Kryesore Show Biz 12:53 - 8 Mars, 2019

14 çiftet VIP shqiptarë që kanë shumë vite diferencë moshe

Shpeshherë diferenca në moshë bëhet debat kur bëhet fjalë për personazhe publikë. Kështu ndodhi edhe kur u zbulua lidhja e Adelina Tahirit me avokatin maqedonas Serjoza...

Kryesore Show Biz 12:25 - 6 Mars, 2019

U nda nga jeta në moshën 52-vjeçare, ja kujt i shkon pasuria e aktorit të njohur Luke Perry

Luke Perry ia ka lënë pasurinë fëmijëve të tij Jack, 21 vjeç dhe Sophie, 18 vjeç. Ylli i filmit The Beverly Hills, 90210 vdiq pas një...

Kryesore Show Biz 15:25 - 19 Shkurt, 2019

Mosha për Jennifer? Asnjë pengesë!

Energjike dhe sensuale! Edhe pse në moshën 49-vjeçare, Jennifer Lopez provoi se mosha nuk është asnjë pengesë për të. Jennifer Lopez mbajti një koncert të rrallë...

Aktualitet 12:40 - 28 Janar, 2019

Kur ishte 48 kg dhe brune: Ja si dukej Luana Vjollca në moshën 16-vjeçare

Pavarësisht se Luana Vjollca nuk ka pranuar asnjëherë se ka kryer ndërhyrje në fytyrë, moderatorja shqiptare nuk e ka problem të publikojë foto të para 11...

Kryesore Show Biz 10:25 - 23 Janar, 2019

Gjendet i vdekur në moshën 40-vjeçare themeluesi i kompanisë së njohur të produkteve për bukurinë

Themeluesi i kompanisë së produkteve të bukurisë, “Deciem”, Brandon Truaxe, është ndarë nga jeta në moshën 40-vjeçare. Lajmi i trishtë u dha nga CEO i kompanisë...

marredhenie moshe
Aktualitet 20:15 - 20 Janar, 2019

Marrëdhënie pas të 50-ve? Ja pse duhet t’i kryeni

Seksi bën mirë edhe për kujtesën, sidomos pas moshës 50 vjeç. Në këtë përfundim ka dalë një studim i fundit i Universitetit të Wollongong, në Australi,...