Connect with Us

All posts tagged "mosha"

Aktualitet 16:23 - 2 Korrik, 2019

“Sa keq”/ Rozana Radi tregon moshën, ja çfarë e mërzit më shumë

Këngëtarja dhe moderatorja Rozana Radi është një nga personazhet më të dashur për publikun shqiptar. Duke qenë se është shumë aktive në rrjetet sociale, ajo ndan...

Kuriozitete 22:00 - 23 Qershor, 2019

Dilema juaj mori fund!/ Mosha ideale për tu martuar sipas shenjës së Horoskopit

Shenjat zodiakale mund të të japin disa karakteristika të kuptosh se cili është momenti më i favorshëm për të thënë ‘po’ në altar. Ja cila është...

mosha e duhur per
Aktualitet 21:00 - 28 Shkurt, 2019

 Kjo është mosha e duhur për…

Mosha e duhur për të mësuar një gjuhë të huaj Sipas një studimi, mosha e duhur për të filluar mësimin e një gjuhe të re është...

Aktualitet 17:42 - 7 Shkurt, 2019

Rritet mosha e pensionit/ Ahmetaj: Një 70-vjeçar nuk është i vjetër

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka thënë sot se në Shqipëri nuk quhesh më i vjetër nëse je 70-vjeç. Nga studio e emisionit “Top Talk” në...

Zv.ministri i Jashtem Gent Cakaj
Aktualitet 17:34 - 8 Janar, 2019

Ish ministri i Ramës ironizon kandidatin për ministër të Jashtëm

Ish  ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar kandidaturën e Gant Cakajt të propozuar nga kryeministrit Edi Rama për në...

Aktualitet 21:12 - 3 Janar, 2019

Reforma e pensioneve ndryshon moshën dhe vjetërsinë në punë

Hyrja e vitit 2019 ka sjellw dhe ndryshimin e moshës së daljes në pension për të gjitha femrat, por edhe rritjen e viteve të vjetërsisë në...

shenjat me te deshiruara
Aktualitet 22:53 - 28 Dhjetor, 2018

Gratë janë më joshëse në këtë moshë

Sigurisht që çdo grua ndjehet më tërheqëse dhe e këndëshme, pavarësisht se sa vite kalojnë. Por ka një moshë në të cilën, gratë janë shumë më...

Aktualitet 22:45 - 5 Tetor, 2018

Ja mosha kur femrat ‘zhvishen’ nga komplekset

Të qënit në moshë të re, për femrën është edhe një mundim psikologjik. Të gjitha femrat në një pikë të caktuar kanë dyshime për sa i...

Aktualitet 22:45 - 26 Shtator, 2018

Fitimi i vetëbesimit/ Studimi na tregon se kur e arrijmë në të vërtetë

Se si ne ndihemi për veten tonë ndryshon shumë gjatë jetës dhe shpesh thuhet se sa më të vjetër bëhemi aq më shumë besim fitojmë tek...

Aktualitet 10:25 - 2 Gusht, 2018

Kujdes!/ Shfrytëzoni moshën çfarë duhet të bëni para se të mbushni 30 vjeç

Etapat e jetës është e rëndësishme që të përjetohen një nga një. Shpesh mund të shqetësohemi për moshën që është thjesht një numër asgjë më shumë....