Connect with Us

All posts tagged "mosha"

Lajme 14:12 - 4 Janar, 2020

Në cilën moshë fillojmë të plakemi?

Në botën shkencore për vite ka ende diskutime në lidhje me faktin se kur fillojmë të plakemi. Disa shkencëtarë mendojnë se ajo fillon me ngadalësimin e...

Aktualitet 16:23 - 2 Korrik, 2019

“Sa keq”/ Rozana Radi tregon moshën, ja çfarë e mërzit më shumë

Këngëtarja dhe moderatorja Rozana Radi është një nga personazhet më të dashur për publikun shqiptar. Duke qenë se është shumë aktive në rrjetet sociale, ajo ndan...

mosha e duhur per
Aktualitet 21:00 - 28 Shkurt, 2019

 Kjo është mosha e duhur për…

Mosha e duhur për të mësuar një gjuhë të huaj Sipas një studimi, mosha e duhur për të filluar mësimin e një gjuhe të re është...

Aktualitet 17:42 - 7 Shkurt, 2019

Rritet mosha e pensionit/ Ahmetaj: Një 70-vjeçar nuk është i vjetër

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka thënë sot se në Shqipëri nuk quhesh më i vjetër nëse je 70-vjeç. Nga studio e emisionit “Top Talk” në...

Zv.ministri i Jashtem Gent Cakaj
Aktualitet 17:34 - 8 Janar, 2019

Ish ministri i Ramës ironizon kandidatin për ministër të Jashtëm

Ish  ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar kandidaturën e Gant Cakajt të propozuar nga kryeministrit Edi Rama për në...

Aktualitet 21:12 - 3 Janar, 2019

Reforma e pensioneve ndryshon moshën dhe vjetërsinë në punë

Hyrja e vitit 2019 ka sjellw dhe ndryshimin e moshës së daljes në pension për të gjitha femrat, por edhe rritjen e viteve të vjetërsisë në...

shenjat me te deshiruara
Aktualitet 22:53 - 28 Dhjetor, 2018

Gratë janë më joshëse në këtë moshë

Sigurisht që çdo grua ndjehet më tërheqëse dhe e këndëshme, pavarësisht se sa vite kalojnë. Por ka një moshë në të cilën, gratë janë shumë më...

Aktualitet 22:45 - 5 Tetor, 2018

Ja mosha kur femrat ‘zhvishen’ nga komplekset

Të qënit në moshë të re, për femrën është edhe një mundim psikologjik. Të gjitha femrat në një pikë të caktuar kanë dyshime për sa i...

Aktualitet 22:45 - 26 Shtator, 2018

Fitimi i vetëbesimit/ Studimi na tregon se kur e arrijmë në të vërtetë

Se si ne ndihemi për veten tonë ndryshon shumë gjatë jetës dhe shpesh thuhet se sa më të vjetër bëhemi aq më shumë besim fitojmë tek...

Aktualitet 10:25 - 2 Gusht, 2018

Kujdes!/ Shfrytëzoni moshën çfarë duhet të bëni para se të mbushni 30 vjeç

Etapat e jetës është e rëndësishme që të përjetohen një nga një. Shpesh mund të shqetësohemi për moshën që është thjesht një numër asgjë më shumë....

Kryesore Show Biz 23:50 - 23 Mars, 2018

Pamela Anderson/ Kur mosha është thjesht një numër

Pamela Anderson e kaloi kufirin e 50 vjetëve, por asgjë nuk duket në fizikun e saj. Në një mbrëmje bamirësie “Global Gift Gala”, organizuar në Madrid,...

Life Style 14:04 - 15 Shkurt, 2018

6 gjërat që duhet të bësh kur të mbushësh 26 vjeç

Sipas ekspertes së shëndetit, Debra Hammer, “mosha 26-vjeçare është një fazë e re”. Pse? Sepse në këtë moment ju me siguri lini pas dhomën e gjumit...

Femra 23:00 - 10 Shkurt, 2018

Zakonet prej të cilave duhet të hiqni dorë para të 40-tave

Jeta nis pas të 40-tave! Ata që kanë kapur këtë moshë me siguri që e dinë tashmë kuptimin e kësaj shprehjeje. Por për ta kuptuar edhe...

Aktualitet 01:15 - 7 Shkurt, 2018

Mosha ku njerëzit janë më pak të lumtur…

Me të kaluar moshën 40-vjeçare, trupi nuk është më ai që ishte. Sipas ekspertëve një sërë ndryshimesh fizike ndodhin ashtu si tek meshkujt, edhe tek femrat....

Aktualitet 12:19 - 5 Janar, 2018

Pensionet/ Ja sa rritet mosha dhe vitet e punës

Nga 1 janari i 2018-së ka ndryshuar edhe mosha e daljes në pension si dhe vitet e punës që ju duhen për të përfituar pension pleqërie....

Aktualitet 01:15 - 5 Dhjetor, 2017

Arsyeja kryesore përse shtoni peshë me kalimin e viteve nuk ka lidhje me metabolizmin tuaj

Ju ndoshta keni dëgjuar se sapo të arrini të 40-at, çdo gjë bëhet më e vështirë për të ruajtur elegancën e trupit tuaj dhe kilet fillojnë...

Life Style 00:02 - 27 Tetor, 2017

Shkaktarët e impotencës: Tri arsye se pse po keni probleme gjatë seksit

Problemi me ereksion, ndryshe i njohur si impotenca, është paaftësia për të pasur dhe për të mbajtur ereksionin. Sipas NHS-së, kjo është sëmundje e zakonshme, e...

Aktualitet 14:03 - 3 Tetor, 2017

Valbona Selimllari tregon detaje nga jeta e saj/Ja sa vjeç është ajo

E ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin ‘Wake Up’ në ‘Top Channel’, ish-Miss Albania Valbona Selimllari rrëfeu disa detaje nga jeta e saj. Një detaj që...

Aktualitet 23:30 - 23 Shtator, 2017

Dashuria nuk njeh moshë/ Këto të famshme nuk duan t’ia dinë

Dashuria nuk njeh kufij, sidomos në departamentin e moshës. Këta zonja po takojnë dhe dalin me burra vite – madje edhe dekada – më të rinj...

Aktualitet 00:20 - 22 Shtator, 2017

Foto/ Mamaja 50 vjeçare që duket si e dashura e djalit të saj

Është e mundur që të dukesh sa gjysma e moshës? Liu Yelin po tregon që po është e mundur. Mamaja kineze që rrallë herë vendos makeup...

Aktualitet 00:20 - 6 Shtator, 2017

Çfarë bën Jennifer Lopez që e bën 47 të duket si 27

Ju mund të kaloni orë të tëra në Instagramin e Jennifer Lopez. Çdo gjë e saj ka fuqinë të të bëjë të pyesësh veten se çfarë...

Aktualitet 22:10 - 1 Shtator, 2017

Ky truk matematikor do të gjejë me saktësi moshën tuaj

Nuk ka nevojë të dini qindra mijëra histori për tu dukur interesant apo për tu bërë qendra e vëmendjes në një grup shoqëror. Mjafton të dini...

Aktualitet 18:44 - 21 Gusht, 2017

Nuk do ta besoni moshën e këtyre grave të jashtëzakonshme

Mesa duket ekzistojnë disa “specie” të veçanta femrash të cilat nuk plaken kurrë. Në Japoni madje ekziston një epitet për to “shtrigat e bukurisë” dhe i...