Connect with Us

All posts tagged "morine"

Kronika 09:54 - 9 Korrik, 2020

I dënuar në Kroaci/ Maqedonasi arrestohet në pikën kufitare të Morinës

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga Policia e Shtetit. Bëhet fjalë për një 37 vjeçar maqedonas të shpallur në kërkim, pasi ishte...

Iu gjetën 77 mijë franga të fshehura në çantë/ Arrestohet 27-vjeçarja nga Tirana, pranga edhe shoferit të Benzit
Kronika 19:52 - 5 Korrik, 2020

Iu gjetën 77 mijë franga të fshehura në çantë/ Arrestohet 27-vjeçarja nga Tirana, pranga edhe shoferit të Benzit

Një 27-vjeçare Tirana si dhe një 35-vjeçar nga Kavaja janë arrestuar sot nga policia pasi në makinën e tyre u gjendën 77160 franga zvicerane të padeklaruara....

Sociale 14:04 - 2 Korrik, 2020

Nuk plotësonin kërkesat ligjore/ AKU kthen në Serbi sasi të mëdha produktesh ushqimore

Inspektorët e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në Pikën e Inspektimit Kufitar Morinë, gjatë kryerjes së procedurave të inspektimit kanë kthyer në vendet e origjinës, produkte ushqimore...

Sociale 13:31 - 1 Qershor, 2020

Publikohen fotot/ Radhë mbi 10 km në pikën kufitare të Morinës

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar foto të radhës të gjatë të krijuar në Morinë të Kukësit. Berisha thotë se radha e kirjuar në doganën e...

Kronika 13:20 - 7 Dhjetor, 2019

Rradhë kamionësh në doganën e Morinës/ Drejtuesit: Ndodh shpesh, askush nuk merret ta rregullojë

Ditën e sotme ka pasur probleme në doganën e Morinës. Problemet me sistemin e doganës, kanë sjellë si pasojë një rradhë të gjatë kamionësh që presin...

Sociale 11:26 - 12 Gusht, 2019

Fluks i madh në Morinë/ Mijëra kosovarë i drejtohen Shqipërisë

Një numër i madh automjetesh po qarkullojnë nga Kosova në drejtim të Shqipërisë duke bllokuar kështu lëvizjen e lirë në doganën e Morinës. Fluksi i mjeteve...

Aktualitet 20:48 - 24 Maj, 2019

Denoncimi/ Arrestohet për kontrabandë, rikthehet si doganier me rryshfet

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se në doganës e Morinës, një punonjës i shkarkuar dhe arrestuar më...

Aktualitet 12:36 - 18 Maj, 2019

Viça të sëmurë dhe kripë pa jod tentohet të futen në Shqipëri/ AKU i bllokon në Morinë 

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, njëkohësisht me intensifikimin e kontrolleve në terren, vijon të kontrollojë me rigorozitet çdo ngarkesë me mallra ushqimor që hyn në territorin e...

Aktualitet 19:42 - 14 Shkurt, 2019

Radhë kilometrike/ 3 orë për të kaluar doganën e Morinës

Dogana e Morinës, ditën e sotme ka pasur radhë të gjata kamionësh. Shkak për këtë janë bërë procedurat e kryera në doganë, ku ka pasur kontrolle...

Aktualitet 16:26 - 5 Janar, 2019

Vonesat në doganën e Morinës/ Zbulohet mashtrimi i dy qeverive

Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar mesazhin e të shumënjohurit “qytetari dixhital”, ku denoncon vonesat e mëdha në pikën...

Aktualitet 15:44 - 30 Dhjetor, 2018

Foto/ Radhë kilometrike automjetesh në Morinë

Festat e fundvitit kanë shkaktuar radhë të gjata automjetesh në pikën doganore të Morinës. Shumë shtetas kosovarë kanë vendosur që mbrëmjen e ndërrimit të viteve ta...

Aktualitet 18:29 - 12 Tetor, 2018

Foto/ Pika e kalimit kufitar Morinë dyfishon sigurinë

Pika e kalimit kufitar Morinë, që lidh Shqipërinë me Kosovën ka dyfishuar kontrollet. Burime për CNA.al bënë me dije se tashmë udhëtarët kontrollohen dy herë në...

Aktualitet 22:04 - 14 Korrik, 2018

Fluks udhëtarësh në Morinë/ 20 mijë persona hyjnë brenda 24 orësh

Fluksh kalimesh janë regjistruar në 24 orët e fundit në pikën e kalimit kufitar Morinë, Kukës. Më së shumti klimtarët janë shqiptarë të Kosovës, Maqedonisë e...

Aktualitet 21:37 - 5 Maj, 2018

Arrestohet pas 4 vitesh trafikuesi i drogës në turshi

Një 50-vjeçar është arrestuar në Morinë, dhe më pas i është dorëzuar policisë së Durrësit, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Policia bën me dije...

Kronika 10:13 - 10 Prill, 2018

Arrestohet në kufi i shumëkërkuari/ 11 vite burg për…

Policia kufitare në Morinë ka bërë të mundur arrestimin e një personi, I cili ishte dënuar me 11 vite burg. Burimet bëjnë të ditur se i...

Kosova & Rajoni 16:15 - 17 Shkurt, 2018

10-vjetorin e Pavarësisë kosovarët e festojnë në Shqipëri

Qindra shtetas kosovarë kanë “braktisur” festën e Pavarësisë këtë fundjavë duke u dyndur drejt Shqipërisë me destination Tiranë-Durrës e qytetet e tjera. Fluksi ka krijuar radhë...

Aktualitet 09:24 - 2 Janar, 2018

Ndalohet një aktiviste e PD në kufi/ Ja për cfarë akuzohet

Policia në pikën kufitare të Morinës ka ndaluar një tjetër aktiviste të opozitës, e cila rezultonte të ishte person në kërkim. Mesohet se bëhet fjalë për...

Aktualitet 09:17 - 11 Mars, 2017

Çfarë po ndodh në kufi?!/Mbi 1500 kosovarë hyjnë në Shqipëri

Pika doganore e Morinës është “pushtuar” mëngjesin e sotëm nga mijëra qytetarë kosovarë. Këta të fundit kanë zgjedhur Shqipërinë për të kaluar fundjavën, duke krijuar një...

Aktualitet 09:51 - 4 Mars, 2017

Kapet kosovari i dënuar me burg/Emri dhe veprat e rënda që rëndojnë mbi të

Një shtetas kosovar u kap në pikën kufitare të Morinës, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar. Mësohet se është arrestuar shtetasi Shaban Sinani, 38 vjeç, banues në...

Aktualitet 20:27 - 23 Korrik, 2016

Sezoni turistik, fluks hyrjesh në doganën e Morinës

E shtuna ka shënuar një fluks të madh lëvizjesh në doganën e Morinës të shtetasve kosovarë dhe atyre maqedonas që i janë drejtuar bregdetit shqiptar. Që...

Aktualitet 18:11 - 16 Qershor, 2016

Kërkohej në Sllovaki për vrasje/ Arrestohet 41-vjeçari nga Kosova në Morinë

Një 41-vjeçar nga Kosova është arrestuar sot në pikën e policisë kufitare të Morinës, pasi kërkohej për vrasje në Sllovaki. Mësohet se në prangat e policisë...

Kronika 14:06 - 7 Tetor, 2015

Morine, fluks kosovaresh per ndeshjen me Serbine

Një ditë para ndeshjes Shqipëri-Serbi, qindra kosovarë kanë hyrë në Shqipëri. Sipas autoriteteve të Pikës Kufitare të Morinës, ka një rritje të ndjeshme të shtetasve nga...

Kronika 12:54 - 27 Korrik, 2015

Arrestohet 51-vjeçari në Morinë, po kalonte kufirin me 10 kg

Një 51-vjeçar është arrestuar në pikën kufitare të Morinës, pasi është kapur me 10 kg kanabis në sediljen e automjetit të tij.   Sektori Kundër Narkotikëve...