Connect with Us

All posts tagged "morine"

Sociale 11:26 - 12 Gusht, 2019

Fluks i madh në Morinë/ Mijëra kosovarë i drejtohen Shqipërisë

Një numër i madh automjetesh po qarkullojnë nga Kosova në drejtim të Shqipërisë duke bllokuar kështu lëvizjen e lirë në doganën e Morinës. Fluksi i mjeteve...

Aktualitet 20:48 - 24 Maj, 2019

Denoncimi/ Arrestohet për kontrabandë, rikthehet si doganier me rryshfet

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se në doganës e Morinës, një punonjës i shkarkuar dhe arrestuar më...

Aktualitet 12:36 - 18 Maj, 2019

Viça të sëmurë dhe kripë pa jod tentohet të futen në Shqipëri/ AKU i bllokon në Morinë 

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, njëkohësisht me intensifikimin e kontrolleve në terren, vijon të kontrollojë me rigorozitet çdo ngarkesë me mallra ushqimor që hyn në territorin e...

Aktualitet 19:42 - 14 Shkurt, 2019

Radhë kilometrike/ 3 orë për të kaluar doganën e Morinës

Dogana e Morinës, ditën e sotme ka pasur radhë të gjata kamionësh. Shkak për këtë janë bërë procedurat e kryera në doganë, ku ka pasur kontrolle...

Aktualitet 16:26 - 5 Janar, 2019

Vonesat në doganën e Morinës/ Zbulohet mashtrimi i dy qeverive

Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar mesazhin e të shumënjohurit “qytetari dixhital”, ku denoncon vonesat e mëdha në pikën...

Aktualitet 15:44 - 30 Dhjetor, 2018

Foto/ Radhë kilometrike automjetesh në Morinë

Festat e fundvitit kanë shkaktuar radhë të gjata automjetesh në pikën doganore të Morinës. Shumë shtetas kosovarë kanë vendosur që mbrëmjen e ndërrimit të viteve ta...

Aktualitet 18:29 - 12 Tetor, 2018

Foto/ Pika e kalimit kufitar Morinë dyfishon sigurinë

Pika e kalimit kufitar Morinë, që lidh Shqipërinë me Kosovën ka dyfishuar kontrollet. Burime për CNA.al bënë me dije se tashmë udhëtarët kontrollohen dy herë në...

Aktualitet 22:04 - 14 Korrik, 2018

Fluks udhëtarësh në Morinë/ 20 mijë persona hyjnë brenda 24 orësh

Fluksh kalimesh janë regjistruar në 24 orët e fundit në pikën e kalimit kufitar Morinë, Kukës. Më së shumti klimtarët janë shqiptarë të Kosovës, Maqedonisë e...

Aktualitet 21:37 - 5 Maj, 2018

Arrestohet pas 4 vitesh trafikuesi i drogës në turshi

Një 50-vjeçar është arrestuar në Morinë, dhe më pas i është dorëzuar policisë së Durrësit, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Policia bën me dije...

Kronika 10:13 - 10 Prill, 2018

Arrestohet në kufi i shumëkërkuari/ 11 vite burg për…

Policia kufitare në Morinë ka bërë të mundur arrestimin e një personi, I cili ishte dënuar me 11 vite burg. Burimet bëjnë të ditur se i...