Connect with Us

All posts tagged "monumenti"

Lajm i Rekomanduar 14:29 - 20 Gusht, 2019

Bledi Mane plas skandalin/ Ja monumenti i radhës që po përgatit Veliaj

Gazetari Bledi Mane akuzon kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj se po bën gati një tjetër memorial. Në një postim në rrjetet sociale, Mane shkruan...

Politikë 21:21 - 13 Gusht, 2019

Nuk përmbahet çuni i Fariut/ Palaçollëqet e Erdoganit me shokë nuk janë në interesin tonë

Banorët e “Astirit”, vijojnë të protestojnë, duke kërkuar dëmshpërblim për banesat e tyre që duhet të prishen për ti hapur rrugë “Unazës së Re”. Si çdo...

Aktualitet 12:07 - 29 Tetor, 2018

Fotot-skandali/ Veliaj rrethon me lakra monumentin e mbretit Zog

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur të provokojë nacionalistët dhe nacionalistët. Veliaj dhe vartësit e tij në Bashkinë e Tiranës kanë mbjellë me lakra lulishtet...

Aktualitet 01:30 - 12 Nentor, 2017

Vetëm një herë në vit në 11:11 pozicioni perfekt i diellit zbukulon bukurinë mahnitëse të këtij monumenti

Anthem Veterans Memorial (AVM) në Anthem, Arizona, është një monument në nder të shërbimit dhe sakrificës së forcave të armatosura të Shteteve të Bashkuara. Megjithatë, është...

Kryesore 13:16 - 4 Gusht, 2015

Monumenti i pavarësisë/ 3 vjet pas ndërtimit, shteti ende nuk shlyen detyrimet

Monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë, vetëm tre vjet pas përurimit do ti nënshtrohet një riparimi. Vepra e artit prej vitesh ka qenë objekt i vjedhjeve të...

Aktualitet 14:03 - 2 Gusht, 2015

Veliaj: Nga sot ndalojmë degradimin dhe vandalizimin e Monumentit të Pavarësisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka nisur punën duke u kujdesur për meremetimin e Monomentit të Pavarësisë në Tiranë, duke deklaruar se do të...