Connect with Us

All posts tagged "monitorim"

Sociale 19:16 - 4 Qershor, 2020

Rezultuan me ngarkesë bakteriale/ AKU bllokon 100 kg djathë

AKU ka bllokuar 100 kg të produktit djathë në një subjekt me destinacion asgjësimin, pasi analizat e marra gjatë monitorimit kanë rezultuar pozitive, me ngarkesë bakteriale....

Teknologji 15:01 - 30 Maj, 2020

Monitoron shëndetin dhe kontrollon videolojërat me sy/ Kjo është pajisja më e re teknologjike

Shkencëtarët në Korenë e Jugut kanë krijuar syzet elektronike inteligjente që mundësojnë monitorimin e valëve të trurit dhe lëvizjet e trupit. Gjithashtu mund të funskionojnë si...

Politikë 16:01 - 29 Maj, 2020

Yuri Kim mes bluzave të bardha te ISHP/ Monitoron si po përdoren paratë e dhëna nga SHBA

Ambasadorja Yuri Kim, e shoqëruar nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka vizituar sot Institutin e Shëndetit Publik . Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar...

Sociale 16:24 - 12 Maj, 2020

“Lokalet, transporti dhe turizmi pika të nxehta”/ Rama: Do monitorohen nga shumë afër

Kryeministri Edi Rama tregoi pak më parë se masat do vijnë duke u lehtësuar jashtë zonave të kuqe, duke filluar nga qarkullimi i automjeteve e deri...

Shëndeti 23:09 - 28 Prill, 2020

“Asgjë nuk ka kaluar”/ Manastirliu apel qytetarëve: Jemi në monitorim

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një lidhje me emisionin “Repolitix”, ka folur për letësimin e masve, ndërsa tha se kjo hapje do të jetë shumë...

Lajme 15:51 - 20 Mars, 2020

Forcat e Armatosura zbresin në terren/ Monitorim në çdo lagje të Tiranës

Forcat e Armatosura kanë zbarkuar në cdo lagje të Tiranës së bashku me policinë. FA në bashkpunim me policinë e shtetit po monitorojnë situatën në cdo...

Politikë 18:59 - 13 Mars, 2020

Kontrolle në banesa për të ardhurit nga Italia/ Paralajmëron Rama: Vetë-karantinohuni, po ju monitorojmë

Kryeministri Edi Rama ka paralamëruar masa të forta ndëshkuese për të ardhurit nga Italia që nuk respektojnë urdhërin për tu vetë-karantinuar. Rama, thotë se autoritetet kanë...

Lajme 13:46 - 11 Shkurt, 2020

Monitorimi i akteve ligjore/ ISP: Kuvendi nuk ka përmbushur përgjegjësinë prej vitit 2016

Instituti i Studimeve Publike po bën monitorimin e akteve ligjore dhe matjen e impaktit të mungesës së akteve nënligjore, projekt i mbështetur nga Programi i Komisionit...

Lajme 18:18 - 17 Janar, 2020

Monitorimi i projekteve të huaja në Shqipëri/ Kërkohet shkarkimi i 2 zyrtarëve

Nisur nga eksperienca e menaxhimit te fondeve IPA I dhe problematikat e shfaqura gjatë zbatimit të projekteve, fokusi i këtij auditimi u drejtua në sistemin e...

Lajme 11:06 - 28 Nentor, 2019

OBSH asiston në terren autoritetet shqiptare / Monitoron nga afër situatën pas tërmetit

Organizata Botërore e Shëndetësisë është duke asistuar autoritetet shqiptare në përballimin e pasojave të rënda që ka lënë pas tërmeti i 26 nëntorit. “Në emër të...

Aktualitet 16:46 - 31 Janar, 2019

Foto-Nga golfet tek pantallonat/ Luli alergjik ndaj rrobave të lara?

Kryetari Partisë Demokratike Lulzim Basha, jo vetëm që ka mbetur me dy golfe, por edhe me pantallonat qenka keq. “Kafshatë që s’kapërdihet asht or vlla mjerimi”,...

Aktualitet 19:52 - 22 Shtator, 2018

Akuzat e opozitës për sistemin e monitorimit të bizneseve/ Ahmetaj sqaron situatën

Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka reaguar pas  akuzave të deputetëve demokratë, Jorida Tabaku dhe Endri Hasa, për sistemin e monitorimit të bizneseve online. Në një...

Aktualitet 17:21 - 6 Shkurt, 2018

Yll Manjani: Ende shpresoj që disi…

Në një postim në rrjetet sociale, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, teksa ka listuar asetet negative të vendit tonë, ka shkruar se shpreson ende që BE...

Aktualitet 13:09 - 14 Maj, 2015

PD e Gjirokastrës, letër ndërkombëtarëve: Monitoroni zgjedhjet në Lazarat

Dega e PD-së në Gjirokastër, përmes një letre drejtuar faktorit ndërkombëtar, kërkon monitorimin e procesit zgjedhor, duke pretenduar se policia po përdoret politikisht nga qeveria dhe...

Aktualitet 19:15 - 4 Prill, 2015

Vendimi që fut në dhe të 187 bizneset e internetit

Vendimi i Rregullatorit të Telekomunikacioneve (APEK) për të mos lejuar transmetimin e internetit nëpërmjet linjave kabllore ajrore pas 30 majit rrezikon seriozisht aktivitetin e 187 operatorëve...

Bota 11:29 - 1 Mars, 2015

Kuvajt/Familja e “xhihadistit Xhon”, nën monitorim

Familja e Mohammad Emwazi-t, shtetasit britanik i identifikuar si “Xhihadisti Xhon” po monitorohet nga afër prej shërbimeve sekrete të Kuvajtit. Gazetat lokale në këtë vend shkruajnë...

Politikë 22:01 - 25 Shkurt, 2015

Rama: Shqipëria, jo më nën monitorim për pastrim parash

Kryeministri Edi Rama bën të ditur se Shqipëria është hequr nga monitorimi për pastrimin e parave dhe financimi i terrorizmit. Në një postim në rrjetin social...