Connect with Us

All posts tagged "monika"

Politikë 21:13 - 27 Shkurt, 2020

“Me ngatërron me gjuhën e Monikës”/ Meta nuk ia përton Gjonajt

Presidenti, Ilir Meta, ka komentuar deklaratën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila tha se akuzat e Presidentit janë spektakël. Teksa e quan “falsifikatore”, Meta...

Politikë 19:22 - 25 Janar, 2020

Që PD dhe LSI të regjistrohen në zgjedhje u duhet një deputet ose nënshkrimet e votuesve besnikë

LSI ka rekrutuar së fundi deputetin e Kurbinit, Gjetan Gjetani, të përjashtuar pak kohë më parë nga Partia Socialiste. Gjetani edhe i ka “shpjeguar” rrethanat në një...

Politikë 20:16 - 26 Dhjetor, 2019

“Të ka dalë boja moj ndrikull!”/ Komentuesit “masakrojnë” Kryemadhin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar dje Krishtlindjet për të gjithë shqiptarët. Por pavarësisht mesazhit që përcolli, ndjekësit nuk e kanë kursyer edhe këtë herë....

Politikë 22:31 - 17 Tetor, 2019

Shqipëria në prag kolapsi/ Kryemadhi: Do ngelemi pa paga e pensione

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një lidhje me emisionin “Opinion” u shpreh se shumë shpejt ekonomia shqiptare do kalojë në kolaps. Sipas  saj shqiptarët do...

Politikë 22:18 - 10 Tetor, 2019

Habit Meta/ “Nuk fle çdo natë me Monikën”

Ilir Meta u pyet në “Open” lidhur me deklaratën e kryetarës së LSI-së Monika Kryemadhi njëkohesisht bashkëshortja e Presidentit e  cila më herët pati deklaruar se...

Aktualitet 20:01 - 22 Korrik, 2019

Reforma në Drejtësi/ Kryemadhi: Domosdoshmëri çlirimi i saj nga kapja politiko-klienteliste

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me 3-vjetorin e miratimit të ndryshimeve Kushtetuese për Reformën në Drejtësi. Kryemadhi...

Aktualitet 01:45 - 3 Korrik, 2019

Mero Baze masakron Metën: Don Kishoti ynë!

Nga Mero Baze Shqipëria po shkonte drejt 30 qershorit si flutura drejt llampës së ndezur për t’u djegur. Falë presidentit të saj Ilir Meta, i cili...

Aktualitet 13:33 - 29 Qershor, 2019

Zbulohet lëvizja e radhës/ Ja çfarë do të bëjë Lulzim Basha të hënën

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ishte dje në deklaratën e tij mjaft i lexueshëm, tepër disfatist, dhe dukej se e kishte kuptuar që kishte...

Aktualitet 10:44 - 28 Qershor, 2019

“Poshtë Amerika, rroftë Monika”/ Spahiu zbulon çfarë do bëjë Basha në 1 korrik

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend. Në një postim në rrjetet sociale, ai hedh kritika...

Aktualitet 15:00 - 27 Qershor, 2019

“Nuk më vjen turp nga Monika, doktorin e kam pikë të dobët”/ Meta flet pa dorashka

Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për mediat mesditën e sotme, ka reaguar në lidhje me komentet e bëra në media apo edhe nga politika, për...

Aktualitet 18:38 - 26 Qershor, 2019

“Si zoçka tek klloçka”/ Ramës nuk i del inati me çizmet e Monikës

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Gramsh për takimin elektoral të radhës. Teksa foli para banorëve, kreu i qeverisë  nuk ngurroi të sulmojë dhe opozitën teksa...

Aktualitet 11:13 - 22 Maj, 2019

Meta shigjeton Ramën/ Reforma në Drejtësi nuk bëhet me presione

Presidenti Ilir Meta, ka folur sot në konferencën ‘Për sigurinë në Ballkan’, organizuar nga qendra George. C Marshall. Meta tha se kjo qendër ka dhënë një...

Aktualitet 15:22 - 17 Maj, 2019

“A është Loriku dashuria e parë?”/ Bashkëshortja e ish-kapitenit habit me përgjigjen e saj

Lorik Cana dhe Monika janë një nga çiftet më të komentuara dhe të dashura nga publiku shqiptar. Bashkëshortja e ish-kapitenit, Monika është tejet aktive në rrjetet...

Aktualitet 13:58 - 20 Prill, 2019

Një copë bukë për Monikën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në daljet e saj publike kohët e fundit, po mallëngjen njerëzit aq sa kanë filluar të shkulin flokët për të. E...

apeli i deputetes per lulzim bashen
Aktualitet 14:54 - 28 Shkurt, 2019

Kush është nipi i Nexhmijes që proteston krah Lulit

Dy ditë më parë, Opozita zhvilloi protestën e radhës kundër qeverisë, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që sipas tyre...

kryemaqdhi ne krah te balles
Aktualitet 11:23 - 21 Dhjetor, 2018

Kryemadhi: Prej 20 vitesh i është fshehur kartela mjekësore

Me akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama ka nisur fjalën në seancë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi. “Ramës i fshihet kartela mjekësore prej 20 vitesh,...

Aktualitet 18:37 - 13 Dhjetor, 2018

Banda e politikës/Monika Kryemadhi oligarkja e madhe shqiptare

Në 48 orët fundit kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka marrë një rol mjaft të fortë politik. Dje në mëngjes, ajo propozoi dy ademente, për ndryshme...

Aktualitet 21:44 - 16 Nentor, 2018

Drejtimi i LSI/ Meta dhe Kryemadhi fusin në sherr gazetarët

Debati mes gazetarëve Çim Peka dhe Carlo Bolinos në studion e emisionit “Java” në Radio Televizionin Shqiptar ka degraduar. Gazetarët kanë debatuar për çështjen e dekretimit...

Aktualitet 11:34 - 12 Nentor, 2018

Olti Curri publikon pamjet/ Monika Kryemadhi siç nuk e keni parë ndonjëherë

Olti Curri ka hyrë në shtëpinë e re dhe ku ka më mirë sesa ta nisësh me këmbë të mbarë dhe me një gjë ëmbël si...

Aktualitet 12:14 - 1 Nentor, 2018

Tahiri lëshon “bombën”/ Rrëfen darkën në shtëpinë e Metës

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke thyer kështu heshtjen pas një viti, në lidhje me akuzat e lëshuara...

Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar kryemadhin
Aktualitet 22:24 - 25 Tetor, 2018

Gazetari zë ngushtë Kryemadhin/ Kush është deputeti i LSI i përfshirë në përgjime me Avdylajt

Kryetarja e LSI, Monika Krymadhi është pyetur nga gazetari Erl Murati gjatë një lidhje  në  emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News 24 se cili është deputeti i...

Aktualitet 20:22 - 24 Tetor, 2018

“Monika dhe Luli duhet të takohen”/ Fiks-Fare degjeneron opozitën

Gjatë emisionit Fiks-Fare është folur për dy deklaratat kontradiktore të kreu aktual të PD-së, Lulzim Bashës dhe kryetares së LSI, Monika Kryemadhit. Kujtojmë këtu se Basha...

Aktualitet 17:25 - 12 Tetor, 2018

“Marku dhe Prela, shërbëtoret e Ramës”/ Kryemadhi, akuza të rënda Prokurorisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur se se në kohën kur krimi ka zaptuar çdo segment në vendin tonë, prokuroria thërret të dëshmojë kreun e...