Connect with Us

All posts tagged "monika kryemadhi"

Meta shfaqet krah një biondeje/ Komentuesi e ngacmon për Kryemadhin, Meta i jep përgjigjen epike
Politikë 21:27 - 30 Tetor, 2020

Meta shfaqet krah një biondeje/ Komentuesi e ngacmon për Kryemadhin, Presidenti i jep përgjigjen epike

Presidenti Ilir Meta u shfaq mbrëmjen e sotme krah velinës bjonde të emisionin “Zonë e Lirë” dhe paralajmëroi se janë gati për t’i vënë flakën. Mirëpo...

Kryemadhi ngriti akuza për abuzime me tenderin/ Fillon ndërtimi i shkollës "Sami Frashëri"
Lajme 20:34 - 27 Tetor, 2020

Kryemadhi ngriti akuza për abuzime me tenderin/ Fillon ndërtimi i shkollës “Sami Frashëri”

Ditën e sotme ka filluar ndërtimi i shkollës së “Sami Frashëri”. Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i cili ka reaguar...

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën
Politikë 23:10 - 26 Tetor, 2020

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi foli mbi çështjen e incerenatorëve. Ajo tha se incerenatorët janë një pastrim i pastër parash përvecse një aferë korruptive e pastër...

Deklarata e Kyemadhit: Meta nuk e ka lënë Ramën të vidhte
Politikë 19:30 - 21 Tetor, 2020

Deklarata e Kyemadhit: Meta nuk e ka lënë Ramën të vidhte kur ishte kryetar Parlamenti

Kryetarja e LSI-së ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama gjatë një takimi me një takimi me disa banorë të Vorës. Rama tha se ka qenë...

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit
Politikë 21:08 - 19 Tetor, 2020

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka publikuar një video të një grevisteje, e cila tha “Vjen znj. Monika e thotë ‘edhe unë e kam portofolin bosh’”....

“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën pazar me kufijtë dhe jetën e shqiptarëve
Politikë 19:28 - 18 Tetor, 2020

“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën pazar me kufijtë dhe jetën e shqiptarëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbajti sot një takim me gra dhe vajza në qytetin e Durrësit, ku foli për situatën aktuale në vend. Kryemadhi mbështeti...

Kryemadhi takon gratë naftëtarë/ Greva juaj si djegia e mandateve tona
Politikë 21:04 - 17 Tetor, 2020

Kryemadhi takon gratë naftëtarë/ Greva juaj si djegia e mandateve tona

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka shkuar mbrëmjen e sotme pranë grave naftëtare, të cilat janë në grevë urie për shkak të pagave të prapambetura. Kryemadhi...

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit
Politikë 18:49 - 17 Tetor, 2020

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, mbajti sot një takim me disa të rinj në qytetin e Fierit, ku hodhi një sërë akuzash ndaj qeverisë. Kryemadhi foli...

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit
Politikë 22:03 - 16 Tetor, 2020

Kryemadhi lë mënjanë “xhelozinë”/ Dashuria e Ilir Metës për Margaritën, e sinqertë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar mbi rolin e bashkëshortit të saj, Ilir Meta në postin e Presidentit të Republikës. Kryemadhi u shpreh se sjelljet...

Kryemadhi flet me emra/ Ja dy personat që mund të marrin drejtimin e PS pas largimit të Ramës
Politikë 23:14 - 14 Tetor, 2020

Kryemadhi flet me emra/ Ja dy personat që mund të marrin drejtimin e PS pas largimit të Ramës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka treguar emrat e dy personave që përfliten se do të zëvendësojnë Edi Ramën kur ky i fundit...

Kryemadhi zbulon “gabimin” e Ramës/ Ndryshimet në Kodin Zgjedhor favorizojnë opozitën
Politikë 22:17 - 14 Tetor, 2020

Kryemadhi zbulon “gabimin” e Ramës/ Ndryshimet në Kodin Zgjedhor favorizojnë opozitën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se kishte qenë e bindur që kryeministri Edi Rama nuk do ta respektonte marrëveshjen e 5 qershorit. Ajo tha se...

E zbulon Monika Kryemadhi/ Ja sa naftë prodhon Shqipëria në një vit
Politikë 21:05 - 13 Tetor, 2020

E zbulon Monika Kryemadhi/ Ja sa naftë prodhon Shqipëria në një vit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbi problemin e naftëtarëve të cilët janë prej disa ditësh në grevë urie. Kryemadhi tha se të gjitha pagat...

“Deklaratat për bujqësinë janë mashtrime”/ Kryemadhi tregon synimin e Ramës
Politikë 19:35 - 13 Tetor, 2020

“Deklaratat për bujqësinë janë mashtrime”/ Kryemadhi tregon synimin e Ramës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama në konferencën për bujqësinë. Ajo tha në Abc News se premtimet e sotme janë...

Rebelohet Kryemadhi/ Nuk do mbaj maskë, le të guxojë Rama t’më gjobisë
Politikë 20:40 - 12 Tetor, 2020

Rebelohet Kryemadhi/ Nuk do mbaj maskë, le të guxojë Rama t’më gjobisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka refuzuar të vendosë maskën, e cila është vendosur si masë e detyrueshme nga qeveria. Ndonëse nga e enjtja nuk do...

Kryemadhi habit me deklaratën/ Meta është Ferrari
Politikë 21:48 - 10 Tetor, 2020

Kryemadhi habit me deklaratën/ Meta është Ferrari

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili tha për presidentin Ilir Meta se është 60 vjeç. Kryemadhi deklaroi në...

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti
Politikë 21:15 - 10 Tetor, 2020

“Meta nuk kandidon më për kryetar të LSI”/ Kryemadhi: Me shaka thotë se do krijojë partinë e tij

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka treguar nëse do të kandidojë për kryetare e LSI-së po të mos ishte më Ilir Meta President. Kryemadhi tha se...

Vendosja e maskës në rrugë/ Kryemadhi: S’kam kontratë dritash, gjobën do e marrë Ilir Meta
Politikë 20:59 - 10 Tetor, 2020

Vendosja e maskës në rrugë/ Kryemadhi: S’kam kontratë dritash, gjobën do e marrë Ilir Meta

Kryetarja e LSI-së ka folur mbi vendimin e qeverisë që qytetarët do ta kenë të detyrueshme vendosjen e maskave. Ky vendim i qeverisë sipas kryetares së...

“Kam humbur disa kilogramë”/ Kryemadhi i nënshtrohet një operacioni, flet për gjendjen shëndetësore
Politikë 17:52 - 10 Tetor, 2020

“Kam humbur disa kilogramë”/ Kryemadhi i nënshtrohet një operacioni, flet për gjendjen shëndetësore

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka treguar pasditen e sotme se së fuyndmi ka pasur probleme me shëndetin. Kryemadhi tha se ajo i është nënshtruar një...

Politikë 16:03 - 7 Tetor, 2020

Fëmijët e Lucës, Mona silikoni dhe lluca

Mona silikoni e njohur ndryshe si gruaja ndryshe e Ilir Metës, në krye të partisë bandë gjobaxhie dhe përfaqësuese e klaneve më të erëta të drogës,...

Çmontohet LSI në KORÇË/ Banda e Metës drejt kapitullimit
Politikë 20:59 - 6 Tetor, 2020

Çmontohet LSI në KORÇË/ Banda e Metës drejt kapitullimit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar një takim me strukturat e LSI në Korçë, ku ka prezantuar kryetarin e LSI për këtë qark, Petrika Mele. Por...

Ofertë nga PS për qeverisje?/ Kryemadhi: Nuk ka më lule nga shoku Ropi
Politikë 22:15 - 5 Tetor, 2020

Ofertë nga PS për qeverisje?/ Kryemadhi: Nuk ka më lule nga shoku Ropi

“LSI nuk ka asnjë shans që të bashkojë votat e saj me Partinë Socialiste.” Kështu u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, teksa u pyet a...

“Koalicioni është frymë, jo letër”/ Kryemadhi: Logoja e LSI nuk ikën
Politikë 22:05 - 5 Tetor, 2020

“Koalicioni është frymë, jo letër”/ Kryemadhi: Logoja e LSI nuk ikën

Duke folur në lidhje me mënyrën sesi do të rreshtohet opozita pas ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, Kryemadhi tha se më e rëndësishme është fryma sesa rreshtimi...

Deklarata e BE/ Kryemadhi: Lexoj zhgënjim te ndërkombëtarët, Rama ka opozitë administratën publike dhe socialistët
Politikë 20:59 - 5 Tetor, 2020

Deklarata e BE/ Kryemadhi: Lexoj zhgënjim te ndërkombëtarët, Rama ka opozitë administratën publike dhe socialistët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbi deklaratën e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë në lidhje me votimin në Parlament të Kodit Zgjedhor. Kryemadhi...