Connect with Us

All posts tagged "Mona"

“Seleksionimi i pacientëve”/ Rama i përgjigjet Bashës: E ka lëshuar krejt frerin e gjuhës
Politikë 15:16 - 22 Tetor, 2020

Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Bashës/ Je mes gropës së tij dhe grepit të Likes për tiganin e Monës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

Politikë 11:59 - 18 Shtator, 2020

Meta i “vërsul” Ramës, Monën/ Edhe vrima e vrimës së miut do të duket e vogël

Presidenti Ilir Meta, i ka drejtuar paralajmërime të forta sot kryeministrit Edi Rama. Ndërsa i ka lënë drejtimin e partisë së themeluar nga vetë ai, gruas...

Video-Zbulohen detajet/ Si rrihen militantet e Monës në kampin e Jalës
Lajme 10:17 - 1 Shtator, 2020

Video-Zbulohen detajet/ Si rrihen militantet e Monës në kampin e Jalës

Edhe këtë vit, LRI ka organizuar kampin e saj të famshëm në Jalë, ku mblidhen militantët e Monës. Kampi i Jalës i organizuar nga LRI-ja është...

BINGO/ Luli ia arriti, tani në garë me Monën
Politikë 19:53 - 15 Korrik, 2020

BINGO/ Luli ia arriti, tani në garë me Monën

Sot ka dalë Mona dhe ka thënë se Luli e ka garën me mua dhe nuk e ka me Ramën. Në fakt Lulzim Basha në vitin...

PD ndez “motorët” për zgjedhjet/ Brenda tetorit caktohen drejtuesit politikë në qarqe
English 09:35 - 7 Korrik, 2020

Letter from a Democrat/ What the DP should do to overthrow Rama

As a lover of right-wing ideas, a DP sympathizer. Today i am finally convinced that the right has totally lost its mission, its vision. Why? Today...

Politikë 12:48 - 27 Maj, 2020

Alarmi i Nikoll Lesit: Pa Monën dhe LSI, Rama e copton dhe e shtyp Bashën

Gazetari Nikoll Lesi, në një shkrim të publikuar sot në gazetën e tij, jep alarmin se pa Monën dhe LSI-në, Edi Rama ka për ta copëtuar...

Politikë 13:58 - 21 Maj, 2020

“Thithlopat” e Xhemailit, Monës, Lalit dhe Rilindjes

Mund të quhen “thithlopa”, nuk kanë asnjë ndryshim. Personazhe butaforikë, shërbëtorë të paepur të korrupsionit politik në Shqipëri, militantë që paguhen nga lista politike. Nga ana...

Ish deputeti i PD akuza Bashës/ Po manipulon procesin e përzgjedhjes së kandidatëve
Politikë 11:13 - 2 Maj, 2020

Video-Çfarë ka thënë Basha për LSI dhe PDIU/ Nesër do të qeverisë me “shushunja”  

Në videon e mëposhtme, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, me zë dhe figurë na jep mendimin e tij për LSI-në dhe PDIU-në, për partitë...

Politikë 09:17 - 1 Nentor, 2019

Sondazhet e Lulit dhe ujku me gomarin

Artikulimi politik i Lulzim Bashës është një strategji e kuptueshme dhe e lexueshme, jo thjeshtë dhe vetëm nga gazetarët, por edhe çdo vëzhgues, qoftë nga ata...

Aktualitet 14:17 - 1 Maj, 2019

Nikoll Lesi kërcënon/ Shqipëria do digjet nga Mona dhe Luli

Gazetari Nikoll Lesi, në një shkrim të botuar në gazetën “Koha Jonë”, e cila prej kohësh është bërë tribuna mediatike e LSI-së, ka bërë një kërcënim publik....

Aktualitet 13:37 - 1 Maj, 2019

Qeveria me ndërmend e Lulit/ Si i fitonte Basha ndryshe 16 milionë euro?!

Lulzim Basha po bëhet shpesh një qesharak me artikulimin politik dhe gënjeshtrat e mufkat që këput çdo ditë. Pas disa qëndrimeve të tij publike se kryeministri...

Aktualitet 09:07 - 10 Prill, 2019

LSI ende pjesë e tepsisë/ Drejtori i akuzuar, përgjegjës për grabitjen në Rinas?  

Një ditë më parë një grabitje me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit. Pesë persona i janë afruar me një...

Aktualitet 13:19 - 2 Prill, 2019

Rama ironizon Bashën e Kryemadhin/ “Ja çfarë ka parë Mona në filxhan”

Nga Librazhdi, ku po zhvillon takimin e radhës për “Bashkinë që duam”, kryeministri Rama sërish nuk e ka kursyer ironinë ndaj kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi...

Raporti i Dick Marty/ Balla kërkon ngritjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar
Aktualitet 11:26 - 31 Janar, 2019

Balla ironizon opozitën/ Pse nuk akordohen Luli dhe Mona

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate dhe përplasje të forta. Gjatë kohës që po fliste Ministrja e Financave, Anila Denaj,...

Aktualitet 13:03 - 17 Dhjetor, 2018

Rama thumbon opozitën/ Doktoreshë Mona dhe Lul artisti kanë marrë peng studentët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish ndaj protestës së studentëve dhe ndikimit të forumeve rinore dhe militantëve të  Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim në...

Opinione 13:48 - 19 Mars, 2018

Mbathjani larg nga Luli dhe Mona

Nga Prof. Dr. Arben Manasterliu *Luli dhe Mona po bëjnë atë lojën e fëmijëve: fiton ai që nuk lëviz. Të dy janë vënë përballë njëri tjetrit...