Connect with Us

All posts tagged "model"

Aktualitet 14:06 - 21 Korrik, 2019

Sandalet më “in” të kësaj vere/ Modeli që po “çmend” fashionistat shqiptare

Sandalet janë tepër të rehatshme për këtë stinë të nxehtë vere dhe si çdo vit, trendet e reja nuk mungojnë në profilet e rrjeteve sociale të...

Aktualitet 18:26 - 19 Korrik, 2019

Adrola Dushi në një lidhje me modelin milioner?/ Ish-bashkëshorti bën komentin e papritur

Modelja e njohur shqiptare Adrola Dushi është përfolur shumë në media për një romancë dashurie me një nga modelët më të famshëm Pavlo Zengo. Modelja nuk...

Aktualitet 21:13 - 12 Korrik, 2019

Puthje dhe përqafime të nxehta në mes të rrugës/ Ylli i famshëm “kapet mat” me modelin

Ylli televiziv Meghan Barton është përfolur shumë në mediat e huaja për shkak të orientimit të saj seksual. Para se të dilte nga reality shoë Love...

Aktualitet 14:10 - 2 Korrik, 2019

Video- “Gërsheti ujëvarë”/ Si të realizoni modelin më “in” të momentit

Modeli më i thjeshtë dhe më praktik për këtë verë është përhapur kudo në rrjetet sociale. Gërsheti ujëvarë mund të bëhet shumë lehtë madje edhe pa...

Aktualitet 18:34 - 12 Qershor, 2019

U shtir si modeli i njohur/ Gratë i dërgojnë infermieres foto dhe video nudo

Një infermiere  e quajtur Adele Rennie ka mashtruar disa gra duke iu dërguar atyre fotografi ku shfaqej si një mashkull. Adele Rennie arriti të mashtornte tre...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 17:53 - 14 Prill, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Krimi(neli) si model suksesi

Në Shqipëri, çdo vit shpallen lista për biznesmenët më të mëdhenj. Publiku i interesuar i njeh si përfitues të parave publike përmes favoreve politike, për shkak...

Kryesore Show Biz 11:40 - 24 Shkurt, 2019

Modelin më në trend të rroba banjeve na e tregon Luana: Të mbulohemi sa më pak

Pavarësisht se duhen disa muaj që të mendojmë për pushimet, Luana Vjollca na ngjall dëshirën që të nisim përgatitjet tani. Nëse mendojmë për plazhin atëherë kemi...

Kuriozitete 16:25 - 11 Shkurt, 2019

Ç’sekret fsheh ky model thonjsh?

Kur vjen puna tek thonjtë, pavarësisht të gjithave vajzat bashkohen në një pikë: një manikyr i mirë është qershia mbi tortë! Dhe s’ka rëndësi fare nëse...

Aktualitet 23:37 - 7 Nentor, 2018

Pardesytë më “cool” të momentit, për këdo që i është mërzitur modeli klasik

Pardesytë duket sikur janë një veshje pa kohë dhe me to mund të dukesh gjithmonë moderne. Ka disa modele palltosh me të cilat mund të jetojmë...

Life Style 23:40 - 15 Shkurt, 2018

Transformimi befasues/ Nga mbipeshë në një super model!

Asnjëherë mos e nënvlerësoni dikë që në plan të parë ju duket një çun mami. Nga një djalë i mbarë sa hap e mbyll sytë mund...

Life Style 22:30 - 13 Shkurt, 2018

Foto/ Mace me modelin e flokëve të Donald Trump

Artistja japoneze, Hiromi Yamazaki, realizon paruke të ngjashme me modelin e flokëve të Donald Trump duke përdorur ekskluzivisht qimet e maceve. Projekti ka lindur falë hashtag#...

Aktualitet 22:10 - 13 Janar, 2018

Njerëzit janë kundër sloganit të H&M/ Reagon mami i modelit të vogël

Nëna e djalit, i cili u vendos në qendër të vëmendjes, ka dalë në mbrojtje të H&M për bluzën që u cilësua si raciste, duke u...

Aktualitet 00:00 - 21 Nentor, 2017

Foto/ Modelet e flokëve që tregojnë karakterin e vërtetë të një mashkulli

Prerja e flokëve është imazhi kryesor i një personi. Tregon shumë për personin që ke përballë. A nuk i zgjedhin stilet e flokëve të gjithë për...

Aktualitet 00:00 - 20 Gusht, 2017

Ja si i propozoi modelit këngëtarja me famë botërore

Zara Larsson është femra e momentit. Me çdo këng hit ajo ka arritur majat në industrinë e muzikës. Këngëtarja suedeze ka shfrytëzuar twitterin për të bërë...

Kryesore Show Biz 15:25 - 4 Mars, 2017

FOTOT/ Djali i Dritan Priftit drejt pasarelave

Bota vanitoze e modës ka prekur edhe djalin e i ish-ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Dritan Prifti. Përmes shumë hobeve, nuk kishte si të mos...

Kryesore Show Biz 13:55 - 3 Mars, 2017

Stili dhe klasi juaj fillon me syzet florale

Syzet si mace janë ato më të bukurat dhe më të preferuarat e sezonit. Provoni ti shtoni kutisë së aksesorëve tuaj një palë syze maceje me...

Femra 17:30 - 27 Janar, 2017

Jeni lodhur me flokët e gjatë ? Vjen zgjidhja e modelit ideal të kapjeve

Të rregullosh  flokët ditë për ditë para se të dalësh nga shtëpia mund të shndërrohet në një stres të vërtetë. Nuk të qëndrojnë mirë, i ke...

Showbizz 18:00 - 23 Janar, 2017

Fotot/ Një model “vrastar” si Hamilton

Lewis Hamilton i është bashkangjitur javës së modës në Paris Men’s Fashion Week . Bukuroshi 32 vjecar ka qenë prezent në koleksionin e  fundit të Dior...

Fashion 14:30 - 16 Janar, 2017

Modeli më i pëlqyer i cantave për sezonin e dimrit

Praktike, të mëdha, lehtësisht të kombinueshme këtë sezon çantat vijnë në modele e ngjyra të ndryshme. Për vajzat të cilat duhet të marrin të gjithë shtëpinë...

Femra 09:07 - 11 Janar, 2017

Modelet ideale të flokëve për nuse

Po ju paraqesim idetë më të mira trendi për stilizim flokësh: nga gërshetat e sheshta deri te ato të shprishura (të bujshme), me kaçurrela dhe të...

Femra 15:37 - 4 Janar, 2017

Modeli ideal i flokëve për sot

Shmangni modelet e flokëve të ekzagjeruar në gjatësi dhe ngirje në volum. Provoni këto modele flokësh me prerje të shkurtra dhe disi të cregullta, do të...

Teknologji 21:15 - 1 Janar, 2017

Apple do të sjellë një model 5 inç të iPhone me sistem vertikal kamerash

Apple mund të prezantojë një model 5 inç të iPhone, i cili karakterizohet nga një sistem unik vertikal kamerash të dyfishta krahas modeleve 4.7 dhe 5.5...

Femra 11:30 - 25 Dhjetor, 2016

Mos u habisni/ Rikthehet ky model flokësh

Do tju bëjë të dukeni më seksi dhe shumë prokovuese. Ky lloj modeli flokësh i jep flokut tuaj më shumë volum dhe shkëlqim si dhe i...