Connect with Us

All posts tagged "mjete"

Bashkitë pa mjete pastrimi, pas ndërprerjes së reshjeve/ Dhjetëra fshatra ende janë të bllokuar
Aktualitet 10:13 - 17 Shkurt, 2021

Bashkitë pa mjete pastrimi, pas ndërprerjes së reshjeve/ Dhjetëra fshatra ende janë të bllokuar

Reshjet e borës kanë pushuar, por shumë zona rurale vazhdojnë të jenë të bllokuara, pasi rrugët janë të pakalueshme nga bora dhe ngricat. Në qarkun e...

Aktualitet 09:49 - 11 Shkurt, 2021

Reshjet e dendura të shiut/ ARRSH informacion për gjendjen e akseve rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare. Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet në të gjithë territorin, të cilat kanë sjellë...

Aktualitet 08:26 - 25 Janar, 2021

Erë e fortë dhe reshje të dendura bore në Korçë/ Trashësia arrin deri në 15 cm

Në qarkun e Korcës gjatë gjithë natës ka patur reshje shiu me intesitet të lartë dhe dëborë në zonat +1200m , të shoqëruara edhe me erë...

Festat e fundvitit kthejnë emigrantët/ Ja sa shtetas kanë hyrë nga Kapshtica në 24 orë
Aktualitet 13:48 - 20 Dhjetor, 2020

Festat e fundvitit kthejnë emigrantët/ Ja sa shtetas kanë hyrë nga Kapshtica në 24 orë

Edhe pse në kohë pandemie dhe masa të shtrënguara, numri i emigarntëve që ka zgjedhur të kthehen  në atdhe është rritur ndjeshëm. Ditët e fundit në...

https://www.cna.al/2021/01/24/tronditet-durresi-vritet-me-arme-i-riu-ne-mes-te-qytetit/
Kronika 17:56 - 13 Dhjetor, 2020

Plagoset rëndë një person në Vlorë/ Çfarë ka ndodhur

Një person është plagosur në qytetin e Vlorës pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur afër stacionit të trenit teksa një person ka mbetur i plagosur prej...

Të dehur dhe me shpejtësi 200 km/h/ Arrestohen drejtuesit e mjeteve
Kronika 08:43 - 2 Gusht, 2020

Të dehur dhe me shpejtësi 200 km/h/ Arrestohen drejtuesit e mjeteve

Edhe këtë fundjavë, policia ka vijuar kontrollet e rrepta në rrugët e Tiranës, kryesisht në Unazën e madhe të Tiranës që cilësohet si një nga më...

Politikë 18:29 - 25 Mars, 2020

“Materialet mjekësore i blemë me lekët tona”/ Rama tregon marrëveshjen me presidentin Erdogan

Gjatë mbledhjes online me ministrat e kabinetit të tij, kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu folën për pajisjet mjekësore dhe për ndihmën e...

Politikë 12:09 - 12 Mars, 2020

Bllokoi qarkullimin edhe me mjete private/ Rama thirrje mediave dhe shërbimeve të transportit

Kryeministri Edi Rama njoftoi pak më parë se Tirana dhe Durrësi do të vendoset në karantinë, si dhe do të pezullohet trasporti ndërqytetas dhe lëvizja me...

Aktualitet 13:50 - 22 Shtator, 2018

Korrupsion me kolaudimin e mjeteve/ Bien në pranga dy persona

Prokuroria e Tiranës pas një hetimi disa mujor ka bërë të mundur arrestimin e dy personave të cilët merrnin para për kolaudimin e makinave. Shtetasit A.T...

Moti i keq/ Policia thirrje shoferëve: Mos qarkulloni me shpejtësi
Aktualitet 19:16 - 18 Korrik, 2018

Qarkullonin në korsitë e gabuara/ Gjobiten 37 drejtues mjetesh

Policia Rrugore e Tiranës po vijon aksionin për parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë. Gjatë kontrolleve të ushtruara në kryeqytet, janë...

Bota 18:05 - 22 Shkurt, 2015

Francë, mijëra automjete të bllokuara nga dëbora

Me mijëra automjete janë bllokuar në rrugë në pjesën juglindore të Francës, për shkak se reshjet e dendura të dëborës shkaktuan kaos ndërsa trafiku ishte gjithashtu...