Connect with Us

All posts tagged "mjekra"

Blog 08:21 - 14 Janar, 2020

Si përdoret sot mjekra për të bërë “politikë”

Nga Jessica Murphy “BBC” * Kryeministri kanadez, Xhastin Trudo, u rikthye nga pushimet e tij dimërore me mjekrën e rritur. Në këtë mënyrë, ai iu bashkua...

shkullaku kunder rames
Aktualitet 22:49 - 14 Mars, 2019

Debat me Pezën për pasuritë/ Shkullaku: Në dallim nga ti, edhe mjekrën e kam të deklaruar

Të ftuar në emisionin “Opinion” sekretari i PS-së për Marrëdhënien me Median Alfred Peza, ka debatuar në analistin Armand Shkullaku. Peza i ka thënë Shkullakut se...

Aktualitet 22:20 - 12 Nentor, 2017

Ja përse disa meshkujve nuk ju rritet mjekra

Mjekrat janë bërë gjithnjë e më shumë popullore gjatë viteve të fundit, gjë e cila ka nxjerrë në pah dhe faktin se shumë meshkuj në fakt...

Aktualitet 22:25 - 4 Shtator, 2017

Mjekrat më të bukura në botë/ Ju mund t’i bëni dot? (Foto)

Është mbajtur në Teksas kampionati botëror i mjekrës dhe mustaqeve 2017. Në një ceremoni të mbajtur të dielën u ndanë fituesit për kategoritë e ndryshme, si...

Kuriozitete 12:15 - 27 Maj, 2015

Mjekrat më të çuditshme në Hungari

Gjatë fundjavës së kaluar në Budapest të Hungarisë, është zhvilluar festivali i mjekrë, i cili njihet si festivali i shtatë Kunsag. Në këtë festival zhvillohen parada të...

Kuriozitete 20:36 - 10 Prill, 2015

Faktet më interesante që nuk i dinit për mjekrën

  Më poshtë janë faktet të cilat nuk i keni dëgjuar ndoshta më parë për mjekrën: 1. Meshkujt me mjekër janë 38% më pak bujar, 36%...