Connect with Us

All posts tagged "mjeke"

Aktualitet 19:05 - 12 Shtator, 2018

Ndërroi jetë 4 ditë pas lindjes/ Reagon spitali i Durrësit

Një foshnje 4 ditëshe ka ndërruar jetë në Spitalin e Durrësit, ditën e sotme. Prindërit dhe familjarët kanë hedhur akuza ndaj pesonelit të spitalit, duke thënë...

Aktualitet 21:50 - 18 Qershor, 2018

Mbi 500 mjekë dhe infermierë e kanë braktisur Kosovën

Është shtuar numri i mjekëve të rinj nga Kosova të cilët dëshirojnë që profesionin e tyre ta ushtrojnë pikërisht në Gjermani. Kjo po ndodh pasi Gjermania...

Kuriozitete 23:30 - 3 Mars, 2018

Operuan pacientin e gabuar/ Nisin hetimet për mjekët

Një staf i tërë mjekësor deri tek drejtuesi i spitalit është pezulluar nga puna në Nairobi të Kenias, pasi operuan në tru pacientin e gabuar. Sipas...

Aktualitet 18:54 - 5 Dhjetor, 2017

Dorëhiqen mjekët?/ Reagon urgjenca e QSUT

Pas publikimit të lajmit se 8 mjekë të QSUT-së kishin dhënë dorëheqjen nga posti i tyre si pasojë e kushteve të këqija në të cilat punonin,...

Aktualitet 11:58 - 12 Shtator, 2017

Programi i qeverisë/ Sa do të rriten pagat për mjekët dhe infermierët

Kryeministri Edi Rama u shpreh gjatë fjalimit të djeshëm se do të vazhdonte të mbështeste mjekët dhe infermierët. Rama premtoi se mjekëve do t’u rritet paga...

Femra 21:30 - 2 Janar, 2017

Reagojnë mjekët për heqjen e takave

Ka qenë një kohë ku asnjë paparac i mundshëm nuk mund ta fotografonte Victoria Beckham pa taka, ndaj dhe erdhi si surprizë për të gjithë kur...

Aktualitet 13:23 - 17 Nentor, 2016

Ja disa nga “bëmat” dhe “gjëmat” e Edmond Kosenit

I vetëquajtur “komisari i hekurt”, Edmond Koseni është rikthyer në skenën mediatike duke kërkuar të drejtën e tij për të filluar punë sërish në Policinë e...

Kronika 16:02 - 7 Tetor, 2015

Tensione në gjyqin ndaj dy mjekëve të “Koço Gliozhenit”

Eshtë tensionuar situata në gjykatën penale të Tiranës në seancën e parë gjyqësore kundër dy mjekëve të maternitetit “Koço Glozheni”, nën akuzë për mjekim të pakujdesshëm...

Kosova & Rajoni 18:30 - 31 Gusht, 2015

Maqedoni, mjekët nënshkruajnë peticion kundër refugjatëve ilegalë

Mjekët maqedonas, nga komunat në afërsi të kufirit jugor me Greqinë, kanë firmosur një peticion, përmes të cilit kanë njoftuar Fondin për Sigurimet Shëndetësore se nuk...

Kosova & Rajoni 17:15 - 26 Gusht, 2015

Maqedoni, “Mjekët pa kufij” pengohen të kujdesen për refugjatët

Kanë kaluar disa muaj që kur organizata ndërkombëtare humanitare “Mjekë pa kufij” po përpiqet që të marrë leje nga Ministria e Shëndetësisë, për t’u ofruar kujdes...