Connect with Us

All posts tagged "mjeke"

Kryesore Show Biz 11:40 - 13 Nentor, 2018

“Mjekët nuk e dinin se çfarë ishte”, Zanfina Ismaili rrëfen luftën me sëmundjen e rrallë

Zanfina Ismaili e ftuar në emisionin “Tour de Cool”, ka rrëfyer për herë të parë një pjesë të fëmijërisë së trishtë për shkak të sëmundjes së...

Aktualitet 12:30 - 31 Tetor, 2018

LSI jep alarmin/ Shëndetësia në kolaps

Pas publikimit të raportit, i cili theksonte se 78% e mjekëve duan të largohen nga Shqipëria ka reaguar kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili....

Aktualitet 11:19 - 31 Tetor, 2018

Shifrat alarmante/ Shqipëria rrezikon të mbetet pa mjekë

Si rrjedhojë e migrimit masiv dhe faktorëve të tjerë, Shqipëria ka normën më të ulët të mjekëve për mbulimin e kujdesit shëndetësor për popullsinë, me 1.2...

Aktualitet 17:25 - 26 Tetor, 2018

Konferenca kirurgjikale/ Manastirliu premton rritje page për mjekët dhe infermierët

Gjatë konferencës së 26 të kirurgjisë që zhvilloi punimet sot në Tiranë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale deklaroi se brenda 9 muajve nga sot, përfundon...

Kuriozitete 14:10 - 24 Tetor, 2018

Mjekët nuk i dhanë shpresa jete, 24-vjeçari mbijeton dhe bëhet milioner

Një i ri që mbeti i paralizuar paralizuar nga qafa e poshtë në moshën 24-vjeçare përfundoi duke u bërë milioner pasi themeloi kompaninë e tij të...

Aktualitet 21:15 - 9 Tetor, 2018

Përplasje për Ervis Martinajn në Spitalin Amerikan

I plagosuri nga atentati në ish-bllok, Ervis Martinaj aktualisht ndodhet në Spitalin Amerikan 2 jashtë rrezikut për jetën. Ndaj tij Prokuroria mori masën “arrest me burg”,...

Aktualitet 22:28 - 21 Shtator, 2018

Arrestimet mjekëve në Shkodër/ Gazetari zbulon paraskenat

Gazetari Kodian Tomorri ka reaguar, pas arrestimit të nëntë mjekëve në qytetin e Shkodrës. Në një postim në rrjetet sociale Tomorri ka shkruar se mënyra se...

Aktualitet 22:00 - 21 Shtator, 2018

Të “papërkulur” kundër mjekëve, të përulur para kriminelëve!

Nga Mero Baze Doktor Luan Dragusha, një mjek i pranuar si i aftë dhe i përkushtuar ndaj pacientëve dhe disa pjestarë të ekipit të tij në...

Aktualitet 15:07 - 20 Shtator, 2018

Alarmante/ Shkodra në emergjencë mjekësore

9 mjekë nga Spitali Rajonal i Shkodrës u arrestuan ditën e djeshme. Arrestimi i tyre u bë pasi në shkelje të ligjit kanë kërkuar për blerje-tenderim, për...

Aktualitet 19:05 - 12 Shtator, 2018

Ndërroi jetë 4 ditë pas lindjes/ Reagon spitali i Durrësit

Një foshnje 4 ditëshe ka ndërruar jetë në Spitalin e Durrësit, ditën e sotme. Prindërit dhe familjarët kanë hedhur akuza ndaj pesonelit të spitalit, duke thënë...