Connect with Us

All posts tagged "mjeke"

Shëndeti 22:43 - 7 Prill, 2020

Lajm i mirë/ Shërohet mjekja e infektuar në Korçë

Një tjetër lajm i mirë vjen mbrëmjen e sotme lidhur me ekipin mjekësor që është infektuar me koronavirus. CNA.al mëson se mjekja kardiologe 52 vjeçare me...

Politikë 19:01 - 7 Prill, 2020

Berisha mesazh të fortë për qytetarët/ Dënon “papërgjegjshmërinë” e qeverisë ndaj mjekëve

Në Ditën Botërore të Shëndetit, ish-kryeministri Sali Berisha i ka uruar të gjithë shqiptarëve shëndet të plotë, ndërsa ka kërkuar që të kujdesemi për ata që...

Shëndeti 16:05 - 7 Prill, 2020

Manastirliu publikon pamje nga vija e zjarrit/ Thirrje qytetarëve: I kemi borxh mjekëve, lehtësojani punën

Këtë vit Dita Botërore e Shëndetit e ka gjetur personelin mjekësor më të angazhuar se kurdoherë më parë, pasi ata janë në frontin e betejës me...

Politikë 15:44 - 7 Prill, 2020

Dita Botërore e Shëndetit/ Basha kërkon vëmendje për ekipin mjekësor: Kanë nevojë për mbrojtje

Në Ditën Botërore të Shëndetit, kryetari i opozitës Lulzim Basha ka falenderuar personelin shëndetësor që gjatë kësaj kohe është duke luftuar me koronavirusin. Basha thekson edhe...

Sociale 15:17 - 7 Prill, 2020

“Heronj që po udhëheqin luftën kundër COVID-19”/ Ambasadorja e SHBA falënderim të veçantë për mjekët

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka një mesazh falënderues për të gjitha stafet mjekësore në Shqipëri, e mbarë botën, të cilët po...

Sociale 12:01 - 7 Prill, 2020

Personeli mjekësor refuzoi 50 mijë lekëshin/ Rama: 1 mijë euro mbi pagën për mjekët dhe infermierët

Sot, personeli i Urgjencës në Lezhë refuzoi shpërblimin që qeveria ka dhënë për muajin mars. Ndërkohe ka reaguar kryeministri Edi Rama i cili rithekson se mjekët...

Shëndeti 09:20 - 7 Prill, 2020

Iu premtua 500-1000 euro/ Mjekët e Urgjencës së Lezhës refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë

Qeveria u ka dhënë një shpërblim prej 5 mijë lekësh mjekëve të spitalit të Urgjencës në qytetin e Lezhës, për muajin mars. Ata shprehen se fillimisht...

Shëndeti 09:13 - 7 Prill, 2020

Ditën Botërore të Shëndetit/ Përfaqësuesi i OBSh mesazh mjekëve: 1 milion herë faleminderit

Përfaqësuesi i OBSh-së në Shqipëri, Dr. Raúl González-Montero ka dhënë një mesazh në Ditën Botërore të Shëndetit. Ai thotë se kjo ditë i kushtohet mjekëve, infermierëve...

Shëndeti 15:36 - 6 Prill, 2020

Manastirliu: 1600 mjekë do të ndjekin online ecurinë e pacientëve me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh nga qendra shëndetësore nr. 5 në kryeqytet se mjekët e familjes kanë kryer mbi 40 mijë konsulta online me...

Shëndeti 13:08 - 6 Prill, 2020

Fitojnë betejën me Covid-19/ Rritet numri i të shëruarve nga stafi mjekësor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se është rritur numri i personelit mjekësor të shëruar nga koronavirusi. Bëhet me dije se 3 persona...

Bota 12:12 - 6 Prill, 2020

Lufta me koronavirusin në Itali/ Shkon në 87 numri i viktimave në rradhët e bluzave të bardha

Shkon në 87 numri i përgjithshëm i vdekjeve në rradhët e bluzave të bardha nga koronavirusi në Itali. Sipas Federatës së Urdhrave Mjekësorë (Fnomceo), e cila...

taulant balla
Politikë 19:32 - 5 Prill, 2020

Balla flet për infektimin e mjekëve/ Kritikon opozitën: Çohen nga divani vetëm për të hedhur vrerë

Kryetari i Grupit Parlamentar i PS-së Taulant Balla ka reaguar për infektimin e mjekëve dhe infermierëve me koronavirus gjatë betejës. Balla thotë se vendi jonë do...

Sociale 13:36 - 5 Prill, 2020

Ish deputeti prek me postimin për nipërit/ E di që nuk i shihni dot, por mami dhe babi do mundin koronavirusin

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Namik Dokle ka bërë një postim prekës për nipin dhe mbesën e tij. Dokle i drejtohet me një letër nipërve të tij,...

Shëndeti 20:38 - 4 Prill, 2020

“Java që vjen na tregon ecurinë”/ Arben Gjata mesazh për qytetarët dhe mjekët në RTSH Korça

“Besoj jemi brenda pritshmërisë por është akoma shpejt për të pretenduar fitoren”, kështu ka deklaruar koordinatori i Task Forcës për koronavirusin dhe rektori i Universitetit të...

Shëndeti 21:15 - 3 Prill, 2020

“Sikur doktorët t’i nxirrnim në ekran aq sa nxjerrim sharlatanët!”

Prej më shumë se tre javësh vendi jonë po përballet me koronavirusin i cili deri tani ka prekur 307 persona. Mjekët dhe infermierët janë në frontn...

Bota 16:02 - 3 Prill, 2020

“Lufta e egër” me koronavirusin/ Shkon në 73 numri i mjekëve që kanë humbur jetën në Itali

Italia vijon “luftën e egër” ndaj koronavirusit i cili ka marrë me mijëra jetë njerëzish. Ditën e sotme në Itali kanë ndërruar jetë edhe dy mjekë...

Shëndeti 15:10 - 3 Prill, 2020

Lajm i mirë/ Shkon në 15 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë teksa bën me dije se edhe 2 infermierë janë shëruar nga koronavirusi. Sipas Manastirliut 2...

Shëndeti 22:14 - 2 Prill, 2020

Shefi i Shërbimit të Neurokirurgjisë flet për të prekurit/ Kërkon vëmendje për stafin mjekësor

Shefi i Shërbimit të Neurokirurgjisë në QSUT Mentor Petrela, tha se koronavirusi nuk është pandemi por epidemi, pasi kujtoi gripin e Hong Kogut “Kemi disa epidemi...

Shëndeti 19:10 - 2 Prill, 2020

Manastirliu jep lajmin/ “5 pacientë të tjerë u shëruan sot”

5 persona janë shëruar dhe kanë lënë ambjentet e Spitalit Infektiv ditën e sotme. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e...

Lajme 21:59 - 1 Prill, 2020

Mjeku shqiptar në Itali këshilla kolegëve/ “Kini kujdes, zbatoni me përpikmëri protokollet”

Mjeku shqiptar në Itali Alban Beltoja, ka folur për dërgimin e stafit mjekësor nga Sgqipëria në shtetin fqinj. Ai tha se 10 mjekët dhe 20 infermierët...

Shëndeti 14:25 - 1 Prill, 2020

Lajm i mirë nga Manastirliu!/ Shërohen edhe 5 mjekë dhe infermierë të tjerë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë. Ajo bën me dije se listës së të shëruarve i janë shtuar edhe 5 mjekë...

Politikë 22:13 - 31 Mars, 2020

Ekipi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali/ Basha përshëndet vendimin: Akt heroizmi

Kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha e quan akt heroizmi nismën e ekipit të mjekëvë dhe infermierëve shqiptar për të shërbyer në luftën kundër Covid -19...

Politikë 17:36 - 31 Mars, 2020

Manastirliu bisedon me mjekët e dërguar në Itali/ Ministrja nuk kursen këshillat

10 mjekët shqiptarë të dërguar në Itali kanë filluar punën ditën e sotme në spitalin e Breshias, ndërsa 20 infermierët do të fillojnë nga nesër. Lajmi...