Connect with Us

All posts tagged "mjeke shqiptare"

Sociale 15:23 - 20 Prill, 2020

Niset grupi i dytë i infermierëve për të ndihmuar Italinë/ Manastirliu i përcjell në aeroport

Niset drejt Italisë grupi i dytë i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë drejt Italissë ud o të japun kontributin e tyre për situatën e vështirë që po...

Sociale 10:14 - 31 Mars, 2020

“Nuk i treguam se do na mbyllnin derën”/ Moderatorja italiane mesazh prindërve të mjekëve shqiptarë

Dy ditë më parë 10 mjekë dhe 20 infermierë shqiptarë u nisën drejt Italisë për ti ardhhur në ndihmë në këtë situatë të vështirë që po...

Shëndeti 12:44 - 30 Mars, 2020

“Krenaria jonë”/ Manastirliu tregon ku do të shërbejnë 30 mjekët shqiptarë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë informacion mbi 10 mjekët dhe 20 infermierët shqiptarë që u dërguan në Itali. Sipas Manastirliut, ata do të shërbejnë...

Shëndeti 10:46 - 29 Mars, 2020

“Treguam virtyet tona më të mira”/ Doktoresha shqiptare në Itali mesazh Ramës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesazhin e doktoreshës shqiptare që jeton e punon në Itali, Kozeta Proko pas dërgimit të ekipit mjekësor shqiptar në Itali. Në...

Lajme 21:38 - 26 Mars, 2020

Mjekja shqiptare me koronavirus në Itali flet për simptomat/ “Nuk është grip i thjeshtë, por përballohet”

Mjekja shqiptare e infektuar me koronavirus Blerina Resuli në Itali ka treguar se në fillim kur ka rezultuar pozitive, kishte disa shqetësime. Ajo rrëfeu në emisionin...