Connect with Us

All posts tagged "mjegull"

Kronika 23:09 - 19 Janar, 2020

Tirana pushtohet nga mjegulla/ Vështirësohet qarkullimi

Një rast i pazakontë është shënuar mbrëmjen e sotme në Tiranë. I gjithë kryeqyteti është mbuluar nga një mjegull, e cila ka shkaktuar vështirësi në qarkullim....

Kronika 21:39 - 15 Janar, 2020

Mjegulla e dendur në rrugë/ Përplasen dy makina në Korçë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Korçë. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra tjetrën, dhe shkak dyshihet se është bërë mjegulla...

Sociale 19:19 - 14 Janar, 2020

Juglindja “pushtohet” nga mjegulla/ Vështirësohet qarkullimi

Juglindja është përfshirë nga mjegull e dendur që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Kjo ka sjellë vështirësi për drejtuesit e mjeteve, të cilët...

Lajme 17:45 - 15 Dhjetor, 2019

Korça e mbuluar me mjegull prej 24 orësh/ Policia thirrje shoferëve:Kujdes!

Prej 24 orësh qyteti i Korçës është mbuluar i gjithi nga mjegulla e dendur. Qyteti më i madh në juglindje të vendit, si dhe fshaterat rreth...

Aktualitet 09:51 - 24 Korrik, 2017

Mjegull në portin e Durrësit/ Tragetet vonohen 2 orë

Ditën e sotme në Portin e Durrësit nuk janë lejuar që të hyjnë dhe dalin anijet. Shkak është bërë mjegulla e madhe  e cila nuk lejonte...

Aktualitet 09:28 - 16 Shkurt, 2017

Kosova në mjegull!

Pritjet po përmbysen, sundimtarët po forcohen, populli po varfërohet,shkruan gazeta Kosova Sot. Republika e Kosovës, edhe pse në përvjetorin e nëntë të funksionimit si shtet i...