Connect with Us

All posts tagged "mjaft"

Politikë 12:35 - 27 Dhjetor, 2019

Pse i “përvëloi” denoncimi në CNA/ Çfarë e tremb Arlind Qorrin dhe të tijët

Media ka detyrën e saj të informojë publikun. Dje, CNA.al në një material përgjithësues e paralajmërues theksoi disa problematika të shoqërisë shqiptare që fillojne në gjiret...

Politikë 12:08 - 4 Nentor, 2019

Andi Përmeti dhe Spiro-pjeshka kundër socialistëve

Sot Zonja Spiropali, shpesh e përqeshur dhe e tallur si zonja Spiro-pjeshka e Mjaft-it në krye të Rilindjes, në një replikë me deputetin demokrat Andi Përmetin...

Lajm i Rekomanduar 11:16 - 17 Shtator, 2019

Nikoll Lesi dhe Ilir Meta në krah të Erion Veliajt, kundër PD

Nikoll Lesi, gazetari me një eksperiencë të madhe, i hedhur në shumë “qypa politike” dhe shpesh vasal i pagatorit më të parë, sot është parë sërish...

Lajm i Rekomanduar 08:50 - 13 Shtator, 2019

Fotot-Kur Veliaj ishte i Berishës dhe SHIK-ut të Gazidedes

Sot me detyrë kryebashkiak i Tiranës si përfaqësues i socialistëve, dje rrënuesi i tyre dhe “armiku” kryesor. Ky është Erjon Veliaj drejtuesi i MJAFT, “delfini” i...

Politikë 15:33 - 12 Shtator, 2019

Foto-Tirana digjet për ujë/ Kur Veliaj protestonte kundër Nanos dhe Ramës

Në vitin 2004 në kohën që kryeminisër i Shqipërisë ishte Fatos Nano dhe kryetar i Bashkisë së Tiranës ishte Edi Rama, Erion Veliaj, në atë kohë...

Lajm i Rekomanduar 15:29 - 4 Shtator, 2019

Armiqtë e socialistëve që pasurohen në krah të Ramës

“Mjaft” e drejtuar në fillimet e saj nga Erion Veliaj, sot kryebashkiak i Tiranës, ishte një nga zërat më të fortë kundër qeverisë “Nano”. Në atë...

Aktualitet 13:47 - 9 Korrik, 2019

99-çi i Ramës që po shpartallon socialistët

Karriera e tij fillon me një organizatë, e cila betejën e saj e kishte me socialistët dhe qeverinë e tyre. Në bashkëpunim me ish-kreun e opozitës...

Aktualitet 10:45 - 9 Korrik, 2019

Foto-lajm/ Kur Erion Veliaj protestonte kundër socialistëve

Erion Veliaj është sot kryebashkiaku i Tiranës, i zgjedhur nën siglën e Partisë Socialiste. Por, ai që sot drejton Bashkinë e Tiranës, nën siglën e PS-së,...

Aktualitet 10:16 - 15 Maj, 2019

“Arrogant dhe shpifës”/ Arben Malaj “degjeneron” Veliajn

Arben Malaj, i cili ka qenë për disa kohë këshilltar i kryebashkiakut aktual të Tiranës, e gjykon qeverisjen e Veliajt si arrogante. I ftuar në studion...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet 20:52 - 7 Prill, 2019

Foto/ Mjaft me këtë ordiner

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, u prezantua fillimisht në skenën politike si aktivist i lëvizjes “Mjaft”, ku bënte opozitarin e çdo force politike. Mirëpo në një...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 15:41 - 3 Janar, 2019

Faktet-Socialistët në minorancë/Rama 3, qeveri e Mjaft, G-99 dhe bashkisë Tiranë dje

Qeveria Rama tre konfiguroi një kabinet ndryshe nga ai që kryeministri kishte pasur këto 5 vite. Mandatin e parë i bezdisur nga hajdutët dhe të paaftët...

Aktualitet 17:19 - 12 Prill, 2018

Odeta e MJAFT-it dhe Odeta e Bashës

Odeten e kam njohur, në kohën e MJAFT-it, kemi bere protesta, kemi shkëmbyer ide, etj etj. Nuk e dija fare se nga ishte, as me çfarë...

Aktualitet 20:15 - 26 Nentor, 2017

Zbulohet arsyeja kryesore e vizitës së Alex Soros në Shqipëri

Aktivisti i Shoqërisë Civile, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka zbuluar qëllimin kryesor të vizitës së djalit të manjatit hungarezo-amerikan, George Soros, në...

Aktualitet 10:56 - 12 Korrik, 2017

Nga Kastriot Myftaraj/Basha ishte i përzgjedhuri i parë i Ambasadës Holandeze për drejtues i “Mjaft”

Ambasada e Holandës në 2003 mori përsipër pjesën kryesore të financimit të projektit sorosian “Mjaft” që kishte si synim afatshkurtër rrëzimin e Nanos nga pushteti për...

Aktualitet 19:08 - 29 Nentor, 2016

Propozimi i veçantë i Andis Harasanit

Ish-deputeti socialist, Andis Harasani, ka bërë një propozim të veçantë dhe ironik në ditën kur socialistët nderojnë të rënët në Luftën Nacional Çlirimtare. Përmes një postimi...

Aktualitet 10:55 - 16 Maj, 2016

Pas në kohë/Një koment dhe foto nga festat e djemve të Mjaft, pas sulmeve ndaj qeverisë socialiste

Dje ishin disa djem dhe vajza të rinj që organizonin protesta ndaj qeverisë socialiste dhe ish-kryeministrit Fatos Nano, sot ata janë “Rilindja” duke shmangur emrin e...

Kryesore 08:05 - 7 Mars, 2016

Kastriot Myftaraj tregon dhunen ne protestat e Erion Veliajt

Kur Departamenti i Shtetit mbronte zyrtarisht e paturpësisht dhunën e Lëvizjes “Mjaft” të Erion Veliajt/Kastriot Myftaraj Në raportin e Departamentit të Shtetit të SHBA për gjendjen...

Kosova & Rajoni 15:18 - 30 Qershor, 2015

Haradinaj: Eshte koha t’u themi “mjaft” nderkombetareve

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se është ai Haradinaj i vitit 2004, kur pati lënë postin e kryeministrit për t’iu përgjigjur...

Aktualitet 11:58 - 13 Mars, 2015

Raporti i Lëvizjes ‘Mjaft’: Bashkia e Tiranës ka realizuar vetëm 15 premtime

Lëvizja ‘Mjaft ‘ka publikuar sot raportin e realizuar nga monitorimi i Bashkisë së Tiranës. Sipas këtij raporti, Bashkia e Tiranës ka dhënë 85 premtime, nga të...