Connect with Us

All posts tagged "Mitsotakis"

Masat anti Covid në Greqi/ Mitsotakis: S’ka jetë nate deri në dalje të vaksinës
Bota 20:02 - 2 Dhjetor, 2020

Masat anti Covid në Greqi/ Mitsotakis: S’ka jetë nate deri në dalje të vaksinës

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se vendi nuk do të ketë e argëtim nate në bare e restorante deri në momentin që do të...

Kshte ngecur në Mikonos/ Zyra e Mitsotakis shpëton 19-vjeçaren shqiptare, dërgohet në spital me avion qeveritar
Kosova & Rajoni 22:59 - 21 Nentor, 2020

Kishte ngecur në Mikonos/ Zyra e Mitsotakis shpëton 19-vjeçaren shqiptare, dërgohet në spital me avion qeveritar

Angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i shpëtohet jeta një emigranteje nga Puka. Adelina Gjeloshi, një 19-vjeçare...

Bota 14:28 - 12 Nentor, 2020

“Duhet të shtrëngojmë dhëmbët”/ Mitsotakis jep shpresë për vaksinën anti-Covid

Kryeministri Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka bërë me dije se në janar shteti helen do të ketë vaksinën, ndërsa iu ka bërë thirrje qytetarëve që të jenë...

Bota 19:14 - 30 Tetor, 2020

Tërmeti i fuqishëm “shkrin akujt” mes Greqisë dhe Turqisë

Pas telefonatës me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis, edhe presidenti turk Regep Taip Erdogan i ka shprehur Greqisë dhe Mitsotakis, ngushëllimet për viktimat që la pas tërmeti...

"Marrëveshje me Shqipërinë për në Hagë"/ Mitsotakis në parlamentin grek: Zgjerimi s’kushtëzohet
Aktualitet 22:47 - 25 Tetor, 2020

“Marrëveshje me Shqipërinë për në Hagë”/ Mitsotakis në parlamentin grek: Zgjerimi s’kushtëzohet

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka folur në parlament për marrëveshjen e Greqisë dhe Shqipërisë për të çuar çështjen e detit në Hagë Ai tha gjatë një...

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek
Politikë 22:21 - 10 Shtator, 2020

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek

Kryeministri Edi Rama teksa ka sqaruar çështjen zgjerimit të Greqisë në detin Jon, ka treguar dy telefonatat e bëra me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis. Rama bëri...

Kosova & Rajoni 15:17 - 22 Gusht, 2019

Cisterna iraniane/ Greqia kalon në anën e SHBA

Cisterna iraniane “Adria Daya 1” është larguar nga porti i Gjibraltarit. Anija ka marrë rrugën drejt Greqisë, e cila nuk do ta lejojë atë të hyjë...

Aktualitet 08:49 - 9 Korrik, 2019

Pritjet nga qeveria e re greke për Marrëveshjen e Prespës

Zgjedhjet parlamentare në Greqi e fitorja bindëse e Demokracisë së Re të Kyriakos Mitsotakisit janë ndjekur me shumë interes në Maqedoninë e Veriut. Po si do...