Connect with Us

All posts tagged "mitro cela"

Nga Mitro Çela/ Koço Devole më fton në parajsë
Opinione 18:54 - 23 Shkurt, 2021

Nga Mitro Çela/ Koço Devole më fton në parajsë

25 ditë më parë dola njeri pozitiv. Një natë temperatura arriti-37 e pesë viza. U përpëlita në krevat…Më zuri gjumi… …Mbi ballë ndjeva një dorë. Hapa...

Nga Mitro Çela/ Kush është simboli i Përmetit?!
Opinione 19:22 - 21 Shkurt, 2021

Nga Mitro Çela/ Kush është simboli i Përmetit?!

Rrugës për në Përmet nisëm një bisedë me Ezmerkën rreth dilemës: Cili është simboli i Përmetit? Kush shkon në Përmet për herë të parë  thotë: -Guri...

Nga Mitro Çela/ Kush është simboli i Përmetit?!
Opinione 12:36 - 19 Shkurt, 2021

Nga Mitro Çela/ Busti i Enverit rrugëve të Tiranës

Në zyrën e Berishës  kishte nisur një mbledhje e Komisionit Nismëtar të PD-së. Hyri Azem Hajdari: “ Studentët e pedagogët mbyllën derën e pallatit të kulturës...

Amerikani i “marrë” në Golem/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar
Opinione 12:34 - 14 Shkurt, 2021

Nga Mitro Çela/ SHËN VALENTINI

Pasi “kullota” për 10 vjet si gazetar, më dhanë “nishanin” e shefit të sektorit ekonomik në gazetën “Zeri I popullit”. Në ato vite kryeredaktorit të gazetës,...

Nga Mitro Çela/ Elegji për mikun Ilir Mataj
Opinione 11:30 - 9 Janar, 2021

Nga Mitro Çela/ Elegji për mikun Ilir Mataj

Sot u nda nga jeta Ilir Mata. La me dhimbje gruan, tre vajzat, vëllain. Njeri i mirë. Modest. Ekonomist i zoti. Për disa kohë dhe ministër...

Politikë 13:45 - 9 Dhjetor, 2020

Nga Mitro Çela/ Azem Hajdari, kryetar i PD-së

Pak disident 12 dhjetor 1990. E mërkurë. Ora 9:00. Mbledhje e tensionuar në redaksinë e gazetës “Bashkimi”. Një nga shefat e redaksisë propozoi të merrnim në...

Nga Mitro Çela/ Pushkatimi i dëshmorit
Aktualitet 15:05 - 29 Nentor, 2020

Nga Mitro Çela/ Pushkatimi i dëshmorit

Kohë më parë kam lexuar një dramë. Ngjarjet marrin jetë në një qytet të Amerikës Latine. Kohë lufte. Kur ra sipari i luftës, qytetit i mungonte...

Shakaja e fundit e Koço Devoles
Satire Politike 13:41 - 22 Nentor, 2020

Nga Mitro Çela/ KU KA LINDUR KOÇO DEVOLE?!

—Nga Kuçova apo Çarçova?- -Alo…Koço! Kam bërë një esse. -Ma dërgo! Kur të jem i lirë do ta këndoj! -Pse edhe në karantinë nuk të del...

Kultura 16:24 - 15 Nentor, 2020

JAVA PA KOÇO DEVOLEN/ Nga Mitro ÇELA

I dërgova një vidio time Koço Devoles. Ai më shkroi: -Mirë e ke vidjon. Si fillim. Por nuk ka ritëm. Ti nuk je aktor. Por me...

Mitro Çela, Koço Devole
Histori 11:21 - 14 Nentor, 2020

TRE SKICA PËR KOÇO DEVOLEN/ Nga Mitro Çela

1. Luçemia Kohë më parë Koçoja u shtrua në spital. Nga spitali – drekë tek “Tajvani”. -Filip! Doktorët më fjalë zëmre më thanë: ke luçemi. Të...

“Bota qan për Koço Devolen”/ Mitro Çela rrëfen bisedat me aktorin e madh: Të gëzohemi që e patëm
Kultura 17:18 - 9 Nentor, 2020

“Bota qan për Koço Devolen”/ Mitro Çela rrëfen bisedat me Mjeshtrin e madh: Të gëzohemi që e patëm

Gazetari Mitro Çela ka bërë një shkrim për të madhin Koço Devole, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme Çela kujton bisedën që aktori...

Aktualitet 12:36 - 20 Tetor, 2020

Filip Çakulli, historia gazetarit rebel, nga diktatura në demokraci

Nga Mitro Çela  * Viti 1986. Në radio “Tirana” u bë një konkurs për tregimet humoristike. Çmimin e parë e mori Filipi. Për dhënien e çmimeve...

Amerikani i “marrë” në Golem/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar
Satire Politike 10:29 - 17 Tetor, 2020

“Amerikani i “marrë” në Golem”/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

Në Golem është një shkollë. Teknike. E lashtë me një histori amerikane. Themelet e shkollës i hapi një amerikan: Charles Telford Erikson. Në vitin 1908 Erikson...

“Mos kërko shpëtim tek unë”/ Mitro Çela rrëfen bisedën e padëgjuar me Sabri Godon
Satire Politike 12:35 - 22 Shtator, 2020

“Mos kërko shpëtim tek unë”/ Mitro Çela rrëfen bisedën e padëgjuar me Sabri Godon

SABRI GODO BEHAR 2009.Për të “vrarë” vapën dhe urinë, përfundova te “Strofka e Ariut”. Në sallë kishte zënë vend Sabri Godo. Ka shumë “sebepe” në jetë...

“I ke hapur një telash të madh Olldashit...”/ Mitro Çela tregon biseden e Berishës me ministrin dhe historinë e Pelikanit Kaçurrel
Satire Politike 14:43 - 28 Gusht, 2020

“I ke hapur një telash të madh Olldashit…”/ Mitro Çela tregon biseden e Berishës me ministrin dhe historinë e Pelikanit Kaçurrel

Nga Mitro Çela  ZOGU I RRALLË Rruga Fier – Vlorë ishte parashikuar të ndërtohej me finacim të Bashkimit Evropian. Viti 2008. Në Bruksel, për të firmosur...

Agron Gjekmarkajn e zë amnezia/ Një kritik në prehërin e Lulit, mëshirojeni
Opinione 17:17 - 24 Gusht, 2020

Agron Gjekmarkajn e zë amnezia/ Një kritik në prehërin e Lulit, mëshirojeni

Një karrige deputeti, një kandidim çfarë nuk të bën. Të humbet mendjen, të bën me amnezi thotë shoku Mitro Çela në haberet e tij dhe flet...

Sociale 20:27 - 22 Gusht, 2020

Bordellot e Tiranës/ Mitro Çela rrëfen bisedën me pensionistët dhe nipin

Nga Mitro Çela* -Nëntor 2014. Ditën e diel, u bëmë bashkë: tre pensionistë dhe një djalë. Kërnacka. Raki. Muhabetin e hapa unë: -Do tregoj një bëmë...

“Kush del toples bëhet deputete”/ Mitro Çela tregon biseden me ish-misin, mesazhi që i çoi gabimisht
Satire Politike 10:14 - 21 Gusht, 2020

“Kam një hall, më tradhëton gruaja”/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

Nga Mitro Çela * NARCISTE U ulëm ballë për ballë. – Si të quajnë? – Anonim. Kam një hall. Më tradhëton gruaja! – Nuk je as...

“Kush del toples bëhet deputete”/ Mitro Çela tregon biseden me ish-misin, mesazhi që i çoi gabimisht
Satire Politike 09:15 - 20 Gusht, 2020

“Kush del toples bëhet deputete”/ Mitro Çela tregon biseden me ish-misin, mesazhi që i çoi gabimisht

Nga Mitro Çela TOPLES! Një vajzë. Ish mis. Erdhi tek Top Channel. Mu lut duke më përqafuar: -Dua të punoj në Top! -Si paradhënje, – i...

“Pika burrit! Bën si adoleshent?!”/ Mitro Çela rrëfen dialogun me rusen
Satire Politike 12:08 - 19 Gusht, 2020

“Pika burrit! Bën si adoleshent?!”/ Mitro Çela rrëfen dialogun me rusen

Nga Mitro Çela * DIALOG ME RUSEN Me Ezmerkën. Xhiro. Bregut të detit. Fshati turistik “Laguna Blu”. Qerret. I them Ezmerkës: -Më bën një foto? Pasi...

Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles
Satire Politike 20:43 - 16 Gusht, 2020

Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles

Ishte festa e Fiks Fare. Ha. Pi. Muzikë- vallzim. Humor. Thumba. Batuta. Me gotën e verës në dorë, tha Dori: -Do ishte në nderin tonë, të...

Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles
Satire Politike 19:42 - 5 Gusht, 2020

Nga Mitro Çela/SEKS ORAL

Duke “shëtitur” mes faqeve të internetit, pikasa një studim amerikan. “Vajza: bëni sa më shumë seks oral. Armë “bio” kundër stresit; kundër pagjumësisë. Të shton humorin....

Satire Politike 12:02 - 1 Gusht, 2020

“Zonja Kim humbi diplomacinë, Bashën e ka vetëm “frymëzim” për batuta”/ Mitro Çela krenar për Ramën?

Nga Mitro Çela * KRENAR PËR RAMËN?! Qerret. Po rrija në odanë time. Vapë. Më shumë stres. Hapa televizionin. Në ekran Rama: …”Nuk është përgjegjësia e...

Me shume postime