Connect with Us

All posts tagged "Misteri"

Blog 11:03 - 3 Janar, 2020

Çfarë ndodhi me veshin e piktorit të famshëm holandez Vinsent Van Gog?

Për shumë njerëz, Vinsent Van Gogu, cilësohet si një artist me një shpirt të trazuar, që vuante nga një sëmundje e tmerrshme mendore. Thuhet se ai...

Blog 13:38 - 1 Tetor, 2019

Misteri 41-vjeçar/ A u vra Papa Gjon Pali I?

Më 26 gusht 1978, Kardinali Albino Luçiani u zgjodh Papë vetëm pas votimit të katërt, duke marrë emrin e Gjon Palit I. Ai kishte lindur pranë...

Aktualitet 18:14 - 2 Korrik, 2018

Vdekja e mistershme e shoferit të Xhafajt/ Zbulohet enigma e ngjarjes

Ndërkohë që ekspertiza mjeko -ligjore pritet të zbardhë orën kur zemra e 31-vjecarit Shkëlzen Qordja ndali, duke hedhur dritë mbi shumë të vërteta mbi këtë ngjarje,...

Aktualitet 22:53 - 26 Prill, 2018

Pse nuk arrestohet ish ministri i Brendshëm/ Zbulohet misteri i Saimir Tahirit dhe Rilindjes

Ka befasuar mbrëmjen e sotme botuesi i letërsisë misterize, Alfred Cako i qenë prezent në emisionin “360 Gradë”, ku temë diskutimi është  ” Paralajmërimi i Ramës:...

Aktualitet 14:21 - 24 Dhjetor, 2017

Ja, misteri që i bashkon njerëzit për Krishtlindje

Shumë njerëz të mëdhenj kanë lindur prej gruaje në këtë botë, si: filozofë, mbretër, luftëtarë, reformatorë, fetarë etj, të cilët bënë vepra të mëdha dhe lanë...

Aktualitet 18:17 - 16 Maj, 2017

Misteri i Kishës së Laçit/Çfarë u ndodhi 32 ushtarëve që shkuan për ta shkatërruar

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të rrëzuar pjesën e mbetur të rrethimit, në Kishën e “Shën Ndoit”....

Aktualitet 08:15 - 11 Maj, 2017

Misteri i Rusisë thellohet edhe më shumë

Largimi i beftë nga detyra prej Presidentit Trump, i Drejtorit të FBI-së, James B. Comey do të shtojë edhe më shumë fokusin tek çështja, të cilën...