Connect with Us

All posts tagged "mister"

Lajme 13:30 - 19 Mars, 2020

Investigimi/ Misteri mbi kompaninë gjermane që fshin lajmet kundër qeverisë shqiptare

Acromax Media raporton shkelje të pretenduara të të drejtave të autorit në platforma të tilla si Facebook dhe kështu bën që përmbajtja gazetareske të zhduket nga...

misteret e mendjes njerezore
Aktualitet 20:40 - 2 Prill, 2019

Truri i njeriut/ Misteri që nuk kemi për të njohur kurrë

A e keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me trurin tuaj kur shihni një vepër arti, apo kur diskutoni mbi një çështje? A është e mundur...

Aktualitet 22:17 - 25 Mars, 2019

Fundi tragjik i aktorit Sandër Prosi/ Pse mbetet ende e mbuluar me mister kjo vdekje

Nga Albert Vataj Më 25 mars të vitit 1984 në rrethana të mbetura mister u nda nga jeta, Sandër Prosi, zëëmbli i skenës, stomatologu që magjepsi...

shenjat me kerkuese ne shtrat
Life Style 20:15 - 24 Mars, 2019

Misteri i meshkujve/Ja çfarë duan ata në shtrat

Veshjet intime Nëse vishesh me të brendshme seksi dhe me taka, sigurisht që do kesh sukses, por gjithmonë nëse di t’i mbash si duhet. Sepse për...

Aktualitet 21:41 - 21 Mars, 2019

 Është sëmurë apo me pushime?/ Zhdukja e Kryeministrit, mister

Mungesa e Kryeministrit Edi Rama ka përfshirë të ftuarit e emisionit “360 Gradë”, ku  temë diskutimi është: ” Pa Parlament dhe pa President”. Kryeministri Edi Rama...

Aktualitet 13:10 - 12 Nentor, 2018

Misteri i hotelit të braktisur, ndër më të mëdhenjtë në gjithë botën

Japonia është një nga vendet që njihet për numrin e madh të hoteleve të braktisura. Vetëm 300 km larg Tokios ndodhet një nga hotelet e konsideruar...

Policia e Vlores
Aktualitet 09:45 - 12 Maj, 2018

Çfarë fshihet pas makinave të djegura në Vlorë?/ Reagon Policia e Shtetit

Dy makina u gjetën të djegura mëngjesin e sotëm në fshatin Bunavi të Vlorës në një distancë prej rreth 200 metrash nga njëra tjetra. Pas këtij...

Kryesore Show Biz 20:20 - 2 Shtator, 2017

Enca Haxhia mund të jetë e martuar/ Por ne nuk dinim gjë!

Këngëtarja e njohur Enca Haxhia, ka bërë një deklaratë në rrjetet sociale që ka tronditur të gjithë fansat e saj. Ajo ka thënë se pas gjithë...

Aktualitet 16:52 - 25 Gusht, 2017

Fotot/ Mister dhe tmerr – “Shtëpia e gjethes“ në Tiranë

“Shtëpia e Gjethes” ishte baza e Sigurimit të Shtetit për të kryer operacionet e përgjimit në Tiranë. Kjo shtëpi sekret me një emër me tingëllim poetik...

Showbizz 21:00 - 15 Mars, 2017

Kush është mashkulli misterioz që po shoqërohet Jennifer Lopez?

Jennifer Lopez edhe pse 47 vjece vazhdon të ngelet një nga femrat më të nxehta dhe më provokueset, ndërsa ka një numër shumë të madh fansash...

Kuriozitete 21:10 - 3 Dhjetor, 2016

Ky është libri më i mistershëm mbi planetin tonë

Gjërat e mistershme në planetin tonë janë të shumta dhe vendodhjet ku mund të konstatohen janë të shumta. Por, rrallë herë  qëllon që mendjet më të...

Aktualitet 12:21 - 21 Shtator, 2016

Babai i premton drejtësi djalit para varrit

Babai i 29-vjeçarit të vrarë në Greqi, Nikoll Marnikollaj kërkon drejtësi për vdekjen e djalit të tij. Në një intervistë për emisionin Flakë për flakë të...

Aktualitet 11:13 - 3 Gusht, 2016

Misteri/Zbulohen 80 skelete njerëzish në një varrezë të lashtë greke

Të paktën 80 skelete janë gjetur në një varr masiv në një varrezë të lashtë greke. Veçantia e tyre është se kyçet e duarve dhe këmbëve...

Aktualitet 20:12 - 25 Korrik, 2016

Ivi Kaso, ish-Kreu i Antikorrupsionit që drejton Sekretariatin e Zgjedhjeve/ Figura misterioze në PD

Ivi Kaso është një nga emrat në kupolën e Partisë Demokratike, duke mbajtur postin e Sekretarit për Zgjedhjet. Kaso ka drejtuar departamentin Anti-Korrupsion në Qeverinë Berisha...

Kuriozitete 23:33 - 24 Korrik, 2016

Misteri i Piramidës së Helinikonit

Seria: Mistere të pazgjidhur nga lashtësia Duket e çuditshme të mendosh se ka piramida në Evropë, por në fakt ekzisojnë mjaft prej tyre. Vetëm në Greqi...

Kuriozitete 23:30 - 29 Maj, 2016

Këto pyetje për trurin mbeten ende një mister

Ndërsa shkenca përparon ngadalë në të gjitha fushat, disa prej  zonave  të trurit mbeten ende të errëta  për sa u përket njohurive që kemi për to.Truri...

Histori 00:03 - 4 Maj, 2016

Misteret e vdekjes së Papa Gjon Palit I

I butë, i qeshur Kryepeshkopi Albino Luciani, një i huaj për parinë fetare romake, u zgjodh Papë në gusht 1978 si Gjon Pali I. Ai menjëherë...

Kuriozitete 21:34 - 18 Shtator, 2015

Gropa misterioze në Rusi nuk ndalon së zgjeruari

Gropa e çuditshme në Rusi bëhet gjithnjë më e madhe. Droni i televizionit RT ka realizuar pamjen e madhësisë së saj dhe fuqinë absolute. Gropa në fillm...

Kosova & Rajoni 18:30 - 8 Gusht, 2015

Kosove, shifrat e papunesise mbeten mister

Në një raport të publikuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës, thuhet se shkalla e papunësisë në Kosovë është 35 për qind. Por, përfaqësuesit e Bashkimit...