Connect with Us

All posts tagged "mision"

Bota 17:22 - 26 Maj, 2020

SpaceX gati misionin me astronautë

Sipërmarrësi Elon Musk i kompanisë SpaceX është i vendosur të nisë dy astronautë amerikanë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy e NASA-s...

Politikë 17:26 - 23 Maj, 2020

“Dje fillove misionin fisnik”/ Murrizi mesazh Yuri Kim: Realiteti politik janë pazaret e pista të 4-5 palaçove

“Mirëseerdhe në Shqipëri zonja ambasadore e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim”. Kështu deklaron deputeti Myslim Murrizi, lidhur me deklaratat e forta të ambasadores së SHBA për...

Sociale 14:14 - 31 Mars, 2020

Me syze dhe kapele, Hajdari zbret në terren/ Vijon misionin për të ndihmuar familjet në nevojë

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari vijon misionin e saj për të ndihmuar familjet në zonën e Laprakës, të cilat kanë nevojë për ushqime në këtë situatë...

Bota 16:36 - 7 Janar, 2020

Irak/ 50 ushtarë italianë braktisin bazën amerikane

Pesëdhjetë ushtarë italianë kanë braktisur bazën amerikane në Bagdad dhe janë transferuar në një zonë tjetër aty pranë, njoftojnë mediat italiane. Karabinierët specialistë kishin marrë përsipër...

Kuriozitete 19:33 - 28 Qershor, 2019

NASA zbulon misionin e ri/ Përgatitet për udhëtimin në hënën më të madhe

Në programin “Kufijtë e rinj”, NASA ka paralajmëruar misioni e saj më të ri të quajtur Dragonfly. Pritet që ky mision të nisë në 2026 dhe...

efektivja
Aktualitet 21:02 - 9 Maj, 2019

Humbi jetën në mision/ Qeveria shpall ditë zie për nëntetaren Hasanaj

Këshilli i Ministrave e ka shpallur 10 Majin, ditë zie kombëtare. Ky vendim u mor për nder të nën tetares Zarife Hasanaj e cila humbi jetën3...

Aktualitet 17:27 - 6 Maj, 2019

Humbi jetën gjatë misionit të NATO-s/ SHBA i shpreh ngushëllimet familjes

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka shprehur ngushëllimet SHBA-së, për Zafire Hasanaj, e cila humbi jetën ditën e sotme gjatë misionit të NATO-s në...

Life Style 10:25 - 3 Mars, 2019

Misioni i ri i Youtube, bllokimi i komenteve në videot e fëmijëve për të luftuar pedofilinë

Një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë, kryesisht për të dëgjuar muzikë dhe për të parë video, është duke bllokuar komentet pothuajse në të...

lulzim basha propozon djegien e mandateve
Aktualitet 20:11 - 17 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve si mision i pamundur

Lulzim Basha sot i kapi të gjithë në befasi pas daljes së tij në media me qëndrimin se do propozonte djegien e mandateve të deputetëve të...

Aktualitet 17:57 - 9 Janar, 2019

Administrata e Trump degradon misionin e BE në SHBA

Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnjë njoftim. Zyrtarë të BE-së konfirmojnë për Deutsche...

Aktualitet 17:16 - 27 Nentor, 2018

Sharlatani dhe gjobaxhiu, si misionar i krimit mediatik

Media në prehrin e saj merr shumë akuza. Që nga kryeministri që i quan kazan, qytetarët që e shohin si të shitur, ata që i quajnë...

Aktualitet 20:54 - 1 Nentor, 2017

Rikthimi i Blushit/ Misioni i LIBRA-s vazhdon

Ditën e sotme kreu i Partisë LIBRA, Ben Blushi në fjalën e mbajtur për të përkujtuar krijimin e partisë, e ka vënë theksin tek objektivi i...

Aktualitet 12:05 - 22 Gusht, 2017

Nga Arian Galdini/ Opozita jo si stinë e re, por si mision!

Shpresa ime është që ky makthi i periudhës para dhe paszgjeshore të përfundojë bashkë me vapën e gushtit. Kur në politikën e një vendi, vijnë ditë...

Kuriozitete 23:12 - 24 Prill, 2016

Mision i ri në kërkim të jetës jashtë sistemit tonë yjor

Fizikanti britanik Stephen Hawking, miliarderi i lindur në Rusi Yuri Milner dhe themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg njoftuan këtë muaj se janë duke filluar një program...

Bota 14:32 - 1 Gusht, 2015

40 vjet OSBE: “Mission impossible”

Më 1 gusht 1975 u nënshkrua në Helsinki dokumenti përfundimtar i KSBE-së për të krijuar më shumë siguri, për zgjidhjen e konflikteve në mënyrë paqësore dhe...

Aktualitet 15:11 - 25 Qershor, 2015

Kthehet në atdhe Kontigjenti i Parë Paqeruajtës/ Kodheli: Mbajtët lartë krenarinë dhe flamurin shqiptar

Në ambientet e pjesës ushtarake të aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas u zhvillua ceremonia e pritjes së Kontigjentit të Parë Paqeruajtës, i cili kreu me sukses...