Connect with Us

All posts tagged "mish"

Sociale 11:36 - 7 Gusht, 2019

Oferta për Bajram dhe 5 sekrete si ta dalloni mishin e freskët

Keni bërë pazaret, keni blerëperimet, produktet bazike, djathrat e çdo gjë tjetër për të gatuar një vakt super të shijshëm me rastin e festës së Bajramit,...

Aktualitet 10:20 - 27 Maj, 2019

Tregtohej në kushte skandaloze/ AKU konfiskon 257 kg produkte mishi, gjobitet subjekti

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konfiskuar 257 kg produkte mishi, si dhe ka bllokuar një thertore të paligjshme të shtetasit Ramiz Shala, në zonën e Katundit të...

Aktualitet 12:36 - 18 Maj, 2019

Viça të sëmurë dhe kripë pa jod tentohet të futen në Shqipëri/ AKU i bllokon në Morinë 

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, njëkohësisht me intensifikimin e kontrolleve në terren, vijon të kontrollojë me rigorozitet çdo ngarkesë me mallra ushqimor që hyn në territorin e...

basha perjashton myslym murrizin
Aktualitet 18:55 - 20 Prill, 2019

“E ka idhull Ramën”/ Murrizi: Basha po rri as mish, as peshk

Deputeti “rebel” i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi ka folur rreth deklaratave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, për pamundësimin e zgjedhjeve. Sipas Murrizit, Basha po rri...

Kryesore Show Biz 11:09 - 9 Shkurt, 2019

“Një copë mishi me dy sy!” Flori Mumajesi ofendon këngëtaren shqiptare

Kur u zbulua se Fifi dhe Flori nuk ishin më miq në Instagram, kjo na bëri të gjithëve të dyshonim se marrëdhënia mes tyre mund të...

Life Style 15:53 - 30 Janar, 2019

Kjo është arsyeja se përse na rrëqethet mishi kur marrim lajme të këqija

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë të vetme, që të na bëhet lëkura “me kokrra” kur dëgjojmë ndonjë lajm jo të mirë, apo...

Aktualitet 10:55 - 26 Janar, 2019

Kjo është e vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

Megjithëse është shumë i shijshëm dhe preferohet nga shumë persona, mishi i pulës mbart disa rreziqe të mëdha. Sipas një studimi, ushqimet që skuqen shumë, duke...

Aktualitet 12:25 - 6 Janar, 2019

4 arsye pse femrat dëshirojnë të hanë mish krejt papritur

Njerëzit  që e duan mishin e kanë jashtëzakonisht të vështirë të heqin dorë nga mishngrënia. Por ka edhe persona të cilët nuk e kanë aspak në...

Aktualitet 16:52 - 3 Janar, 2019

Ja se çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse konsumoni më shumë mish se sa duhet

Nevojat dietetike të çdo personi janë të ndryshme, por nëse i shihni këto efekte në trupin tuaj, mund të jetë koha për të pakësuar ngrënien e...

Aktualitet 10:33 - 17 Nentor, 2018

Kasapi: Kur shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, e presim dhe ua shesim konsumatorëve

Nëse mendoni se mishi që blini te kasapët është i cilësisë më të mirë, duhet ta mendoni sërish pas deklaratës së një kasapi. Kasapi brazilian ka...

Aktualitet 22:31 - 6 Nentor, 2018

Foto-‘Ministrja që luan me hellin’/ Deputeti vë me shpatulla pas muri Nikollën

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka reaguar, pasi  ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i cilësoi si shpifje akuzat e tij se në një shkollë në...

Aktualitet 15:38 - 6 Nentor, 2018

‘Mish e raki në shkolla’/ Nikolla i përgjigjet dhëmb për dhëmb Boçit

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka reaguar pas akuzave të bëra nga deputeti i PD-së, Luçiano Boçi disa ditë më parë. Kujtojmë këtu se Boçi me...

Aktualitet 11:51 - 31 Tetor, 2018

Transportonin 700 kg mish kontrabandë/ Në pranga dy korçarët

Policia në Korçë ka arrestuar dy persona, të cilët janë kapur duke transportuar një sasi prej 790 kg mishi, të dyshuar si kontrabandë pa dokumentacionin përkatës....

Aktualitet 14:08 - 19 Tetor, 2018

Foto-Tregtimi i mishit në kushte skandaloze/ AKU mbyll 9 aktivitete  

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në stabilimentet e produkteve shtazore (produkteve të mishit...

Aktualitet 14:07 - 15 Shtator, 2018

Bllokohen 500 kg mish kontrabandë/ Bie në pranga pronari

AKU ka bllokuar 500 kg mish kontrabandë, në një subjekt të tregtimit të mishit. Bllokimi u bë pasi produktet e mishit ishin në gjendje të ngrirë,...

Aktualitet 15:18 - 27 Gusht, 2018

Foto-Çfarë po hamë?/ AKU sekuestron 308 kg mish në Korçë dhe Pogradec

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar 308 kg mish nga kafshë të paregjistruara në Korçë dhe Pogradec. AKU bën me dije se ka evidentuar 4 subjekte...

Aktualitet 12:53 - 24 Gusht, 2018

Tregtonte mish me vulë fallso/ AKU mbyll dyqanin

AKU vijon kontrollet për skadencën e produkteve dhe kushtet e shitjes së tyre si dhe për disiplinimin e therjeve dhe të tregtimit të produkteve shtazore në...

Aktualitet 19:55 - 27 Korrik, 2018

Therje mishi në kushte skandaloze/ AKU bllokon 2 subjekte (Foto)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë një aksioni në Përmet dhe Burrel, ka sekuestruar 331 kg mish. Sipas zyrtarëve të AKU, therja e mishit bëhej jashtë çdo...

Aktualitet 11:50 - 13 Korrik, 2018

Pogradec/ AKU bllokon 1 ton mish

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konfiskuar në Pogradec afërsisht 1 ton mish (860 kg mish vici, lope dhe 35 kg të brendshme) gjatë mbrëmjes së datës...

Aktualitet 18:56 - 26 Dhjetor, 2017

Mishi jashtë standardit/ AKU bllokon 400 kg në Korçë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka bllokuar rreth 400 kilogramë mish në një subjekt në Korçë. Sipas AKU-së, mishi është bllokuar në fshatin Mborje të Korçës, dhe...

Aktualitet 16:40 - 20 Dhjetor, 2017

Kasapët në alarm: Po hani mish me tumor

Këto imazhe po bëjnë xhiron e rrjetit dhe kanë tronditur konsumatorët e mishit. Dy punëtorë me eksperiencë kanë pranuar shitjen e mishit që ka qenë i...

Aktualitet 15:04 - 26 Tetor, 2017

AKU asgjëson 2 ton mish jashtë standarteve për konsum

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka asgjësuar sot mbi 2 ton sasi mishi jashtë standardeve për konsum, të grumbulluar nga kontrollet në pikat e therjeve dhe dyqanet...

Aktualitet 19:36 - 24 Shtator, 2017

Flet eksperti/Cfarë mishi po konsumojnë shqiptarët

Dritan Laçi ekspert i sigurisë ushqimore, në një intervistë në Klan Plus  shprehet se kontrolli ushqimor në Shqipëri nuk mirëfunsksionon dhe kjo gjë vë në rrezik...