Connect with Us

All posts tagged "mirush kabashi"

Denoncim 19:07 - 25 Janar, 2020

A e di Mirush Kabashi që Besian Pesha është një super hajdut?

Ikona e skenës dhe ekranit shqiptar, i veçanti dhe magjiku Mirush Kabashi, prej disa kohësh është angazhuar në një levizje. Aty ku së bashku me disa...

Histori 11:27 - 25 Janar, 2020

“Koçi Xoxe e thirri në zyrë e rrotullonte revolverin”/ Dëshmia rrënqethëse: Si i ekzekutuam dhe i groposëm, dajën e Mirush Kabashit dhe Mark Toçin

Publikohet historia e panjohur të Skënder Çelës dhe Mark Toçit, dy të rinjëve komunistë drejtues të Rinisë Antifashiste në qarkun e Durrësit në periudhën e pushtimit...

Aktualitet 22:30 - 12 Qershor, 2018

Thirrja mes lotëve e Mirush Kabashit: Mbrojeni Artin dhe artistët!

Artisti i merituar, “Nderi i Kombit”, Mirush Kabashi, ishte i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të Eni Vasili, ku ka shpërthyer në akuza ndaj politikës...

Aktualitet 22:02 - 12 Qershor, 2018

Shpërthen Mirush Kabashi: Teatri censurohet nga qeveria, jemi më keq se në komunizëm

Artisti i merituar, “Nderi i Kombit”, Mirush Kabashi, është i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të Eni Vasili, ku ka shpërthyer në akuza ndaj politikës...

Aktualitet 22:15 - 10 Qershor, 2018

Artistët kundër shembjes së Teatrit/ Ndrenika: Rama si Erdogan – Kabashi: Është koha e maskarenjve (Video)

Pas zbulimit të një projekt ligji, që i hapte rrugën shembjes se Teatrit Kombëtar, artistët janë mbledhur për të protestuar tek godina e këtij institucioni. Ata...

Sociale 21:29 - 23 Shkurt, 2018

“Nderi i Kombit”, Mirush Kabashi rrëfen historinë prekëse me një djalë invalid: Mu duk vetja shumë i vogël

Artisti që mban vlerësime si “Artist i Popullit” e deri tek “Nderi i Kombit”, Mirush Kabashi, i ftuar në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”, në News24, teksa...

Aktualitet 17:27 - 4 Janar, 2018

Qeveria i jep pension special aktorit të njohur shqiptar

Në mbledhjen e fundit për 2017-ën, një nga vendimet e Këshillit të Ministrave ka qënë akordimi i një pensioni special për aktorin e mirënjohur Mirush Kabashi....

Kultura 19:30 - 22 Korrik, 2015

Mirush Kabashi në Butrint me Sokratin

Aktori i mirënjohur Mirush Kabashi do të ngjitet sonte në skenën e Butrintit me shfaqjen “Apollogjia e vërtetë Sokratit”. Në kuadër të edicioni të 13 të...

Kultura 18:00 - 19 Korrik, 2015

Festivali Ndërkombëtar i Teatrove në Butrint/ Kabashi në skenë me “Apollogjia e Sokratit”

Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrove, aktori i mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi do të ngjitet në skenën e Butrintit me shfaqjen “Apollogjia e Sokratit”. Në...