Connect with Us

All posts tagged "mirenjohje"

Politikë 17:35 - 24 Prill, 2020

Mbrojtja e ekipeve shëndetësore/ Basha mirënjohës ndaj BE: Shqipëria ka nevojë për ndihmë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shpërndarë Twitterin e ambasadorit të Komisionit Europian në Tiranë, Luigi Soreca i cili lajmëroi vendimin e BE që mundëson Shqipërinë...

Politikë 12:24 - 19 Prill, 2020

Basha përshëndet Federatën e Mjekëve shqiptarë në Europë: Do ngrejë në këmbë sistemin tonë shëndetësor

Jo shumë kohë më parë u iniciua Federata e Mjekëve shqiptarë në Europë dhe kjo është përshëndetur nga kryetari i opozitës Lulzim Basha. Basha ka publikuar...

Lajme 09:37 - 25 Mars, 2020

Dita e Pavarësisë së Greqisë/ Ruçi uron homologun Tassoulas: Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka uruar për Ditën e Pavarësisë së Greqisë homologun e tij Kostas Tassoulas. Ruçi falënderoi shtetin fqinj duke e...

Politikë 20:35 - 24 Mars, 2020

“Miku i mirë duket në ditët e vështira”/ Kryemadhi “hap zemrën” pas ndihmave të BE-së

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shprehur mirënjohjen e saj, pasi BE i akordoi Shqipërisë 50 milionë euro për të luftuar COVID-19. Në reagimin e  saj...

Lajme 14:41 - 30 Dhjetor, 2019

Tërmeti i 26 nëntorit/ Drejtoria Vendore e Policisë Durrës nderohet me “Certifikatë Mirënjohjeje”

Bashkia e Durrësit i akordon Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës “Certifikatë Mirënjohjeje”. Me vendim të këshillit bashkiak të Bashkisë Durrës, Drejtoria Vendore e Policisë Durrës është...

Politikë 21:14 - 4 Dhjetor, 2019

107 vjetori i Ushtrisë Shqiptare/ Basha: Mirënjohje për sakrificën

Në 107 vjetorin e Ushtrisë Shqiptare Kryetatri i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për efekrivët e Forcave të Armatosura që sakrifikuan për tu ardhur në...

Politikë 21:33 - 28 Nentor, 2019

“Situatat tragjike, të vështira për tu përballur vetëm”/ Meta, mirënjohje shpëtuesve grekë për Klajdin

“Situata të tilla, tragjike, janë tepër të vështira për tu përballuar vetëm”, kështu është shprehur Presidenti i vendit Ilir Meta Në një intervistë për emisionin “Debat...

Sociale 15:50 - 22 Shtator, 2019

Tërmetet/ Cakaj falenderon shtetet që u solidarizuan me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka shprehur mirënjohje për interesimin dhe gatishmërinë e shumë shteteve për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmeteve. Cakaj bën me dije se...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Politikë 20:42 - 19 Gusht, 2019

Tensionet në Shkodër/ Shpërthen Vasili: “Rama do t’i shesë si legena”

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka komentuar situatën në Shkodër pas konstituimit të Këshillit Bashkiak. Teksa i quan horra, Vasili shkruan se...

qenush mirenjohje
Aktualitet 23:20 - 13 Shkurt, 2019

E shpëtoi nga rruga/Mirënjohja e qenushit do t’ju përlotë

Qenushat janë konsideruar si miqtë më të mirë të njeriut, falë dashurisë dhe besnikërisë që transmetojnë. Një grua është përballur me disa qenusha të braktisur dhe...

Aktualitet 16:40 - 1 Janar, 2019

Ju tregojmë disa arsye të vlefshme, pse duhet të thoni Faleminderit

Sa më shumë të jesh mirënjohës, aq më shumë arsye do kesh për të qenë Nëse je mirënjohës për çdo gjë që ke do të tërheqësh...

Aktualitet 15:08 - 12 Mars, 2015

Berisha: 300 mijë qytetarë kërkojnë dorëheqjen e kryetarit kriminel Ilir Meta

Përmes një statusi në facebook, ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur mirënjohje dhe falenderime për gjithë qytetarët që morën pjesë në protestë. ‘Te dashur miq, 300...