Connect with Us

All posts tagged "Mirela Kumbaro"

Pësoi tri goditje në zemër/ Ndërron jetë artisti i njohur
Aktualitet 20:44 - 19 Janar, 2021

Ish-ministrja socialiste në zi/ Humb jetën nëna e saj: Të rëndë ma ke lënë barrën

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ka humbur sot nënën e saj. Lajmin e ka bërë të ditur vetë socialistja, e cila nëpërmjet rrjeteve sociale përcjell disa...

E frikshme në Përmet/ 6 ditë rresht shefi i policisë kurohej në komisariat, në gjendje zerioze për jetën
Aktualitet 19:09 - 2 Nentor, 2020

E frikshme në Përmet/ 6 ditë rresht shefi i policisë kurohej në komisariat, në gjendje serioze për jetën

Gazetari Bledi Mane, ka denoncuar një rast të rëndë në komisariatin e policisë së Përmetit, ku është infektuar me koronavirus shefi i këtij komisariati Petrit Gjokaza....

Mirela Kumbaro u jep fund dyshimeve për dhënien me koncesion të Butrintit
Lajme 21:18 - 7 Tetor, 2020

Butrinti me koncesion?/ Mirela Kumbaro i jep fund dyshimeve

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro thotë se, Parku Kombëtar i Butrintit nuk do të jepet me koncesion. Menaxhimi i tij tha znj. Kumbaro do të bëhet...

Politikë 23:00 - 26 Maj, 2020

“Ramës i pëlqen të vendosë miqtë në drejtime”/ Dade zbulon pse u emërua Kumbaro Ministre Kulture

“Rama ka pëlqyer gjithmonë që të vendoste miqtë e tij në drejtime”. Kështu deklaroi ish-ministrja socialiste Arta Dade mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për shembjen...

Politikë 12:15 - 28 Korrik, 2019

Gafat e Mirela Kumbaros/ Ish ministrja me pesë apartamente dhe llogari në Francë e Londër

Kryeministri Edi Rama, në fund të Dhjetorit 2018 bëri një sërë ndryshimesh në Qeveri. Vala e ndryshimeve preku edhe Mirela Kumbaron që mbante postin e Ministres...

ish-ministrja e kultures, mirela kumbaro ne studio emisioni
Aktualitet 22:06 - 16 Prill, 2019

Djegia e “Notre Dame”/ Kumbaro: Dramë historike që na hidhëroi

Ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro komentoi djegien e Katedrales së Parisit. Sipas saj kjo ngjarje është një dramë historike për kulturën botërore. “Mjafton të kesh...

Aktualitet 18:02 - 22 Mars, 2019

Kongresi i Partisë Socialiste/ Mirela Kumbaro tregon se pse është ftuar Fatos Nano

E ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka folur edhe për Kongresin e Partisë Socialiste që do të organizohet ditën e...

ish-ministrja e kultures, mirela kumbaro ne studio emisioni
Aktualitet 16:24 - 16 Janar, 2019

Shkatërrohet kalaja e Bargjinëve/ Kryqëzohet Kumbaro

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore, në një postim në rrjetet sociale, e ka cilësuar restaurimin e Kalasë së Bargjinëve si një vepër të shëmtuar. FMTK...

Mblidhet sot grupi parlamentar i PS-së/ Ja çështjet që do diskutohen
Aktualitet 11:08 - 5 Janar, 2019

“E mbajti dy vite në shtëpinë e saj”/ Kush është ministrja që nuk e priste “surprizën” e Ramës

Kryeministri Rama gjatë mbledhjes së Asamblesë së PS me 28 dhjetor 2018, shkarkoi live më shumë se gjysmën e ministrave të tij, mes të cilëve edhe...

Aktualitet 18:53 - 28 Dhjetor, 2018

Nuk i ndahet Teatrit/ Kumbaro vë firmën e fundit si ministre e Kulturës

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka vendosur që të marrë edhe një vendim të fundit para largimit nga posti. Mësohet se ajo ka firmosur shkarkimin e...

ish-ministrja e kultures, mirela kumbaro ne studio emisioni
Aktualitet 16:47 - 28 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj Kumbaros/ Thefsh qafën ashtu siç ia theve kulturës për 6 vite

Tenori Agim Hushi ka reaguar pas ndërrimit të kabinetit qeveritar nga kryeministri Edi Rama, ditën e sotme në Asamblenë Kombnëtare të Partisë Socialiste. Në një postim...

Aktualitet 13:37 - 28 Dhjetor, 2018

Shkarkohet Kumbaro/ Kush është Elva Margariti, ministrja e re e Kulturës

Në ndryshimet qeveritare që u bënë sot në mbledhjen e Asamblesë, kryeministri Edi Rama zëvendësoi ministren e Kulturës Mirela Kumbaron me Elva Margaritin. Elva Margarit mësohet...

Aktualitet 13:59 - 19 Nentor, 2018

Përballja e aktores/ 5 arsyet pse dënohet Marjana Kondi

Marjana Kondi, një nga personazhet ikonë të skenës së Teatrit, dhe ekranit, jo vetëm në rolet e humorit dhe të dramës, por vlerat e saj i...

ish-ministrja e kultures, mirela kumbaro ne studio emisioni
Aktualitet 12:07 - 5 Nentor, 2018

Ish-deputetja thirrje Kumbaros/ ‘Mos Mirelë, nuk je Rama, as Gjushi’

Pas deklaratës së ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila vodhi një thënie të artistit amerikan, John Waters me një fjalor banal, ka reaguar Mesila Doda....

ish-ministrja e kultures, mirela kumbaro ne studio emisioni
Aktualitet 21:21 - 4 Nentor, 2018

‘Mos flini me njerëz që nuk lexojnë’/ Kë kopjoi Kumbaro

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro në një postim në rrjetet sociale bëri thirrje se nëse shkoni në shtëpinë e dikujt dhe shikoni se ai ose ajo...

Aktualitet 19:41 - 4 Nentor, 2018

‘Dikush ti flasë budallaqes Mirelë’/ Gazetari degjeneron Ministren e Kulturës

Gazetari Bledi Mane është shprehur se dikush duhet t’i flasë Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaros sepse ajo vazhdon të bëjë gafa. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 18:45 - 9 Tetor, 2018

Rama i kalon Turizmin, Ministrisë së Mjedisit

Ndryshimet që Qeveria pasoi sapo erdhi në pushtet ishte përcaktimi i kabinetit qeveritar, ku Rama vendosi të bashkojë disa Ministri, me pretendimin që do t’u lehtësohej...

Aktualitet 11:01 - 22 Shtator, 2018

Kumbaro takon Europa Nostra/ Ura të reja bashkëpunimi

Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro dhe Drejtoresha e Institutit të Monumenteve, znj. Arta Dollani pritën në një takim pune misionin e ekspertëve të Europa Nostra-s,...

Aktualitet 20:26 - 15 Shtator, 2018

“Hajde në Beograd jep eksperiencën me qofte”/ Aktori turpëron Mirela Kumbaron

Aktori Neritan Liçaj ka treguar se si ruhen në Serbi vlerat historike dhe si fortesa e Begoradit qëndron ashtu siç ka qenë dhe jo siç ka...

Aktualitet 09:43 - 4 Gusht, 2018

Kumbaro, ministrja më e dështuar e Qeverisë/ Iu bllokuan projektligjet pa shkuar në Kuvend

Teksa rëndom nëpër analet politike, por dhe në biseda mes qytetarëve flitet për ndryshimet e pritshme në qeveri, duke qenë se kryeministri Rama nuk preferon të...

Aktualitet 20:24 - 24 Korrik, 2018

Shembja e Teatrit Kombëtar/ Avokati kallëzon penalisht ministren Kumbaro

Avokati Altin Goxhaj ka qenë dhe vazhdon të mbetet ndër personat që kërkon me ngulm ruajtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe anulimin e ligjit që...

Aktualitet 11:57 - 7 Korrik, 2018

Gjekmarkaj ia thotë copë mikes së tij/ “E rëndë të ta bëjnë me gisht”

Pas votimit të projektligjit që i hap rrugë shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, ka reaguar profesori dhe analisti i njohur Agron Gjekmarkaj. Gjekmarkaj ka “sulmuar”...

Aktualitet 16:56 - 3 Korrik, 2018

Gazetari thirrje Ramës/ “Shkarko ministren Kumbaro”

Gazetari Bledi Mane i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të shkarkojë nga puna ministren e Kulturës Mirela Kumbaro. Në n jë postim në rrjetet sociale,...

Me shume postime