Connect with Us

All posts tagged "mirdite"

Shëndeti 12:04 - 29 Mars, 2020

Mirdita i shtohet vatrës së koronavirusit/ Infektohet shoferi i ambualancës së spitalit

Mirdita i është shtuar vatrës së koronavirusit në vendin tonë. Mësohet se i infektuari i parë në Mirditë është punonjës i spitalit të qytetit. Ai është...

Kronika 09:08 - 26 Shkurt, 2020

Vrasja që tronditi Mirditën/ Zbardhen detaje të reja nga krimi i dyfishtë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që trondit mbrëmjen e djeshme Mirditën, ku vëlla e motër u ekzekutuan me...

Kronika 08:58 - 26 Shkurt, 2020

“Çfarë kobi! Tre vajza të vogla fjetën pa nanën e tyre”!/ Dom Gjergj Meta mesazh të fortë pas krimit në Mirditë

Një krim i dyfishtë ka tronditur mbrëmjen e djeshme Mirditën. Fatmir Kolecaj 47 vjeç, ekzekutoi me armë zjarri në oborrin e banesës, ish-bashkëshorten Esmeralda Filopati, 36...

Politikë 11:34 - 15 Janar, 2020

Zbulohet zyrtari socialist me tre poste

Partia Socialiste po zhvillon zgjedhjet në degët lokale, ku në shumë prej tyre janë zgjedhur drejtuesit e rinj lokalë. Përtej akuzave dhe përplasjeve që shoqëruan këtë...

Kronika 14:14 - 2 Dhjetor, 2019

Tragjike/ Makina bie nga ura, humb jetën 50-vjeçari

Një ngarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Mirditë, në vendin e quajtur Reps. Mësohet se një autmjet tip “Mercedez” ka rënë nga ura...

Kronika 20:12 - 15 Nentor, 2019

Aksident i rëndë/ Përplaset për vdekje këmbësori

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Rrugën e Kombit. Mësohet se një automjet ka përplasur për vdekje një person në afërsi të...

Kronika 12:47 - 31 Tetor, 2019

Ndërtimi i HEC-eve në Mirditë/ Dhunohen gjatë natës rojet e makinerive

Dy rojet e makinerive të firmës që do të ndërtojë HEC-et në Kaçinar të Mirditës, janë dhunuar mbrëmjen e djeshme. Gjithashtu mësohet se janë djegur 4...

Sociale 10:06 - 28 Tetor, 2019

Uji është jeta, të mbrojmë jetën/ Banorët e Mirditës, protestë kundër ndërtimit të HEC-it

Banorët e Mirditës janë ngritur në protestë kundër ndërtimit të HEC-eve në vendin e tyre. Banorët kundërshtojnë ndërtimin e HEC-eve, pasi sipas tyre në këtë zonë...

Kronika 16:07 - 17 Tetor, 2019

E rëndë/ 57-vjeçari gjendet i pajetë në rrugë

Një person është gjetur i pajetë në fshatin Perlat të Mirditës. Viktima është identifikuar si Nush Mulla, 57 vjeç nga fshati Perlat i Mirditës. Mësohet se...

Kronika 10:10 - 3 Tetor, 2019

Ekzekutimi i 34-vjeçarit në Mirditë/ Zbardhen detajet tronditëse

Policia vijon prej ditës së djeshme hetimet për zbardhjen e ngjarjes së rëndë të ndodhur në fshatin Zall Xhuxhë të Fanit, në Mirditë, ku u ekzekutua...

Kronika 16:32 - 2 Tetor, 2019

Tronditet Mirdita/ Vritet me armë zjarri një person

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Zallë Xhuxhë në Fan të Mirditës. Viktimë ka mbetur shtetasi me inicialet  E.Z, 34-vjeç,...

Kronika 09:12 - 7 Gusht, 2019

Video-Rrahu dhe kërcënoi me armë babain/ Policia fundos 43 vjeçarin

Një 43 vjeçar nga Mirdita është vënë në pranga, pasi dhunonte sistematikisht babain e tij. Sipas Policisë, shtetasi në fjalë, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike...

Kronika 18:19 - 4 Gusht, 2019

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën 58-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Mirditë. Mësohet se një 58-vjeçar ka hyumbur jetën pasi ra aksidentalisht në kontakt me rrymën elektrike....

Politikë 20:32 - 28 Korrik, 2019

Basha zbulon lëvizjen e papritur të PD-së nga Mati

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ishte këtë të dielë në një takim me strukturat e PD-së në Mat. Basha pohoi se largimi i Edi Ramës është...

Aktualitet 09:19 - 13 Korrik, 2019

“Do të vras”/ “Çmendet” 56-vjeçari, dhunon gruan në sy të fëmijëve

Një 46-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes, në prani të fëmijëve. Mësohet se i arrestuari është shtetasi A.SH,...

Aktualitet 18:31 - 3 Qershor, 2019

Nga Kurbini në Mirditë/ Rama hap fushatën

Kryeministri Edi Rama, i cili më herët ishte në qytetin e Kurbinit ku hapi fushatën, tashmë po vijon hapjen e fushatës në qytetin e Mirditës. Rama...

Aktualitet 13:44 - 8 Maj, 2019

Juristi i njohur ngre tonet/ “Jo Rama ik, por Rama shporru”

Banorët e Mirditës të mbështetur nga Partia Demokratike protestuan përpara Bashkisë së Rrëshenit si përgjigje ndaj qeverisë së Edi Ramës  e cila prej gjashtë vitesh vetëm...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 21:22 - 23 Shkurt, 2019

Nxori nga burgu nipin e arrestuar në flagrancë/ Kush është i forti i PS në Mirditë

Ish-kryeministri, Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka bërë publik mesazhin e qytetari dixhital. Në mesazh qytetari denoncon vjedhjet e njëpasnjëshme të nipit të...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 16:53 - 13 Shkurt, 2019

Rama tallet me mirditorët/ Deputeti demokrat e “kryqëzon”

Nënkryetari i Partisë Demokratike , Edi Paloka ka thënë sot se kryeministri Edi Rama fyen administratën, ndërsa ata e duartrokasin. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 15:19 - 1 Shkurt, 2019

Kultivonte bimë narkotike/ Arrestohet i shumëkërkuari në Mirditë

Një 55-vjeçar është arrestuar ditën e sotme, pasi rezultonte në kërkim kombëtar. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Kol Rregji banues në Mirditë. Rregji është...

Aktualitet 09:26 - 21 Janar, 2019

Babë e bir të armatosur/ Qytetari iu bën “gjëmen”

Dy persona, përkatësisht babë dhe bir, kanë rënë në prangat e policisë së Mirditës, pasi janë kapur me armë zjarri. Mësohet se arrestimi i tyre është...

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi
Aktualitet 13:53 - 6 Dhjetor, 2018

Shkrumbohet makina e kryetarit të PS  

Një makinë është shkrumbuar mbrëmjen e djeshme në Mirditë. Mësohet se makina është në pronësi të Pjetër Pjetrit, kryetari i degës së PS, në Mirditë. Ende...

Aktualitet 19:24 - 4 Dhjetor, 2018

Nga Mitro Çela/ MËKATI NË FRANCË DHE MIRDITË

Filmi amerikan “Killing season”. Robert De Nero tregon një histori. Një burrë shkoi të rrëfehet te prifti. Burri: – Uratë! Kur Franca ishte e pushtuar nga...