Connect with Us

All posts tagged "minxhozi"

Politikë 21:48 - 19 Shtator, 2019

Tahiri i vetëm në betejë/ Minxhozi: “Treshja e gjyqtarëve në presion”

Treshja e gjyqtarëve që do të japë vendimin për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, është në një situatë të vështirë.” Kështu u shpreh analisti i...

Kronika 14:35 - 11 Shtator, 2019

Krimi Ekonomik bën “kërdinë”/ Procedohen 348 administratorë, pezullohen 71 subjekte

Drejtori i Drejtorisë për Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi në një deklaratë për mediat ka bërë të ditura rezultatet në...

Kronika 12:53 - 29 Korrik, 2019

Policia bën bilancin/ Ndëshkohen 89 subjekte, ndiqen penalisht 30 zyrtarë

Drejtori i Drejtorisë  për Hetimin e  Krimeve Ekonomike e Financiare, në Departamentin e Policisë Kriminale, Drejtues Lutfi Minxhozi, në deklaratë për mediat në lidhje me masat...

Aktualitet 22:07 - 8 Tetor, 2018

Gazetari paralajmëron Bashën/ “Babalja dhe Nuhu do të kthehen në bumerang”

Gazetari Skënder Minxhozi ka komentuar veprimet e opozitës, në lidhje me çështjen “Babale” dhe atë të oficerit Emiljano Nuhu. Sipas tij, opozita tashmë po luan me...

Aktualitet 21:57 - 8 Tetor, 2018

Opozita është jashtë funksionit/ Gazetari “shuplakë” Bashës

Gazetari Skënder Minxhozi ka lëshuar kritika të forta, për mënyrën sesi Lulzim Basha po drejton opozitën. I ftuar në studion e emisionit “Real Story” në Vizion...

Aktualitet 21:03 - 14 Maj, 2018

“Çështja Tahiri apo goditja e krimit, jo më fushata”

Opozita e ka vendosur fokusin e saj këto kohe ne dy emra Saimir Tahiri dhe Fatmir Xhafaj. Per Agron Gjekmarkajn dhe Skënder Minxhozin, mbetet per t’u...

Aktualitet 18:10 - 16 Mars, 2018

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës/ Minxhozi jep detaje mbi akuzën

Drejtori i Hetimit të Krimeve Ekonomike Financiare në DPPSh, Lutfi Minxhozi, në konferencën e përbashkët për shtyp me Drejtorin e Policisë së Lezhës, Ferdinand Mara, ka...

Aktualitet 21:25 - 18 Tetor, 2017

Çadra e dytë e opozitës para portës së Drejtësisë

Gazetari Skënder Minxhozi, i ftuar në emisionin ‘Top Story’, teksa komentoi qëndrimet e opozitës me situatën aktuale në vend dhe përfshirjen e qeverisë Rama në krim...

Aktualitet 21:12 - 18 Shtator, 2017

Skënder Minxhozi/ Berisha është përgjegjësi për situatën në PD

Analisti Skënder Minxhozi ka folur sot në emisionin Top Story për situatën në Partinë Demokratike. Ndër të tjera ai bëri përgjegjës ish-liderin e PD-së Sali Berisha...