Connect with Us

All posts tagged "Ministria e Shëndetësisë"

Paralajmërimi i Saimir Kodrës/ Do të faktojmë gjëra të tjera të tmerrshme
Denoncim 21:54 - 13 Janar, 2021

Paralajmërimi i Saimir Kodrës/ Do të faktojmë gjëra të tjera të tmerrshme

Ditën e djeshme emisioni “Stop” publikoi një rast skandaloz korrupsioni në spitalin Covid 2. Vajza e një zonje 55-vjecare, e cila humbi betejën me Covid pas...

Frigoriferët e vaksinave/ Manastirliu: Mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer
Aktualitet 16:49 - 13 Janar, 2021

Frigoriferët e vaksinave/ Manastirliu: Mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri...

Nga maska, te dezinfektimi dhe qëndruimi në klasë/ Miratohen udhëzimet, çfarë duhet të dijnë nxënësit dhe mësuesit
Aktualitet 21:21 - 12 Janar, 2021

8 milionë lekë për vdekjen e nënës/ Reagon ministria e Shëndetësisë: Të shkarkohet dhe hetohet sanitarja

Emisioni investigativ “Stop” ka denoncuar mbrëmjen e sotme një skandal të ndodhur në spitalin Shqefqet Ndroqi, i cili është spitali i dytë Covid. Vajza e një...

“Shqiptarët do kishin vjellë”/ Ironizon Murrizi: Shyqyr që vaksina bëhet në shpatull
Politikë 13:41 - 12 Janar, 2021

“Shqiptarët do kishin vjellë”/ Ironizon Murrizi: Shyqyr që vaksina bëhet në shpatull

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar lidhur me fillimin e vaksinimit anti Covid në vendin tonë. Sipas Murrizit, mbajtja sekret e prejardhjes së dozave të vaksinës është...

Thirrja e farmacistes korçare: Na vaksinoni edhe ne
Aktualitet 12:45 - 12 Janar, 2021

Thirrja e farmacistes korçare: Na vaksinoni edhe ne

Prej ditësh së djeshme, edhe sot po vijohet me injektimin e vaksinës anti Covid në ambientet e stadiumit Air Albania. Të parët që do marrin dozat...

Aktualitet 16:44 - 3 Janar, 2021

Situata nga Covid/ Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e Covid gjatë 24 orëve të fundit, ku janë shënuar 447 raste të reja dhe 3 humbje jete. Që nga...

A do të dorëhiqet Manastirliu pas ndryshimeve në qeveri?/ Ja si përgjigjet ministrja e Shëndetësisë
Aktualitet 18:44 - 29 Dhjetor, 2020

A do të dorëhiqet Manastirliu pas ndryshimeve në qeveri?/ Ja si përgjigjet ministrja e Shëndetësisë

Pas dy lëvizjeve të papritura në kabinetin qeveritar, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nuk ka dhënë një përgjigje konkrete teksa u pyet në “Top Talk” nëse...

Aktualitet 16:31 - 25 Dhjetor, 2020

Rritet numri i të infektuarëve me Covid/ Humbin jetën 9 qytetarë

Ministria e Shëndetësisë: 2184 testime, 514 të shëruar, 553 raste të reja dhe 9 humbje jete në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Sociale 16:32 - 23 Dhjetor, 2020

Situata nga Covid në Shqipëri/ Rritet numri i infektimeve, shënohen 6 viktima

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 2210 testime, nga të cilat 503 kanë rezultuar pozitiv me Covid. Në krahasim me një...

Aktualitet 16:49 - 22 Dhjetor, 2020

Situata me COVID/ Ulen rastet pozitive, rritet numri i viktimave

Situata e krijuar në vendin tonë nga Covid vijon të jetë shqetësuese. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 389 raste të reja, duke shënuar një...

Bleu vdekjen e të emës me 8 milionë lekë/ Zbulohet te kush spital ka ndodhur skandali
Shëndeti 17:17 - 21 Dhjetor, 2020

Covid në Shqipëri/ Ulet numri i infektimeve, 10 qytetarë humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1908 testime, nga të cilat 422 raste kanë rezultuar pozitiv. Po...

Festat e fundivitit/ Këto janë masat e reja që ka marë Komitetit i Ekspertëve
Aktualitet 14:50 - 21 Dhjetor, 2020

Festat e fundivitit/ Prezantohen masat e reja, kufizohet lëvizja e njerëzve

Me afrimin e festave të fundvitit Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Komitetin e Ekspertëve kanë marë disa masa të reja kufizuese për parandalimin e përhapjes...

Aktualitet 16:58 - 18 Dhjetor, 2020

Boom rastesh me Covid/ Afro 600 raste të reja dhe 11 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2615 testime, 528 të shëruar, 580 raste të reja dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Vijon fuqizimi i kapaciteteve spitalore, Manastriliu në QSUT: 44 respiratorë të rinj me financimin e qeverisë
Aktualitet 15:25 - 18 Dhjetor, 2020

Vijon fuqizimi i kapaciteteve spitalore/ Manastriliu në QSUT: 44 respiratorë të rinj me financimin e qeverisë

44 respiratorë të rinj i janë shtuar flotës së aparaturave jetëshpëtuese, me financim nga buxheti i shtetit për përballimin e epidemisë në vend. Ministrja e Shëndetësisë...

Aktualitet 17:04 - 17 Dhjetor, 2020

Shifra rekord me Covid/ Afro 800 të infektuar dhe 15 humbje jete

Shifrat e të infektuarve në vend nuk po njohin rënie, Edhe sot u raportua për 15 viktima dhe 787 raste të reja në 24 orë. Viktimat...

Shkon në 2522 numri i viktimave në shtetin fqinj/ Ja sa persona janë infektuar
Kosova & Rajoni 15:57 - 17 Dhjetor, 2020

Qetësohet situata në Kosovë/ Ulet numri i viktimave dhe të infektuarëve me Covid

Kosova ka shënuar një ulje të viktimave dhe personave të infektuar me Covid. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi tetë pacientë, si...

Shkon në 2522 numri i viktimave në shtetin fqinj/ Ja sa persona janë infektuar
Kosova & Rajoni 16:58 - 16 Dhjetor, 2020

Ulet numri i viktimave në Kosovë/ Infektimet mbeten në shifra të larta

Pesë persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 296 raste të reja...

Aktualitet 16:37 - 16 Dhjetor, 2020

Shifra të larta me Covid në vend/ Shënohen 12 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2657 testime, 505 të shëruar, 637 raste të reja dhe 12 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Aktualitet 16:59 - 15 Dhjetor, 2020

Situata nga Covid/ Mbi 800 të infektuar, vdekjet mbeten në shifra të larta

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u drejtohet qytetarëve të kufizojnë kontaktet me të tjerët, të qëndrojnë në shtëpi duke shmangur lëvizjet e panevojshme me qëllim...

Shoqërimi në komisariat i protestuesve të mitur/ Reagon Avokati i Popullit
Aktualitet 11:25 - 10 Dhjetor, 2020

U plagos gjatë protestës së djeshme/ Polici i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale, Ministria e Shëndetësisë jep detaje

Gjatë mbrëmjes së djeshme, punonjësi i policisë me inicialet F.A., 36 vjeç, i është nënshtruar ndërhyrjes së parë kirurgjikale, në shërbimin e Okulistikës, pas dëmtimit të...

3 viktima dhe rreth 200 të shtruar në spitale/ Ministria thirrje të fortë qytetarëve
Aktualitet 21:11 - 9 Dhjetor, 2020

10 të lënduar nga protesta/ Ministria e Shëndetësisë: Një polic rrezikon humbjen e njërit sy

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka reaguar për protestën që ka ardhur si pasojë e vrasjes së Klodjan Rashës. Ministria bën me dije se Urgjenca...

Aktualitet 16:59 - 9 Dhjetor, 2020

Rritje të frikshme të rasteve me Covid/ 15 humbje jete dhe mbi 700 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të situatës që ësjtë krijuar në vendin tonë nga Covid. Ministria bën me dije se në 24...

Aktualitet 16:15 - 7 Dhjetor, 2020

Vijojnë shifrat e lartë/ 17 persona humbin jetën në 24 orë dhe afro 700 të infektuar me Covid

17 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në vendin tonë ndërsa kanë rezultuar pozitivë 695 persona të tjerë gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkohë, gjatë 24...