Connect with Us

All posts tagged "ministria e jashtme"

Lajme 12:56 - 31 Mars, 2020

Nuk kanë leje nga Ministria e Jashtme/ Një grup shqiptarësh bllokohen në Kapshticë

Një numër i konsiderueshëm shtetasish shqiptarë nuk janë lejuar të futenn në Shqipëri. Kjo ka ndodhur pasi shumica e këtyre shtetasve nuk janë pajisur me leje...

Sociale 18:56 - 26 Mars, 2020

Keni mbetur në Britani për shkak të koronavirusit?/ Ministria e Jashtme njoftim të rëndësishëm

Ministria e Jashtme ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar. MEPJ deklaron se shqiptarët që ndodhen...

Politikë 16:14 - 19 Mars, 2020

MEPJ bën njoftimin e rëndësishëm/ Ç’duhet të dinë shqiptarët që kanë “ngecur” në Gjermani dhe Francë

Ministria e Jashtme informon të gjithë shtetasit shqiptarë që ndodhen në Gjermani, të cilët tejkalojnë qëndrimin e lejuar në hapësirën Schengen dhe dëshmojnë se për shkak...

Sociale 16:42 - 18 Mars, 2020

Anullimi i fluturimeve/ Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët e mbetur në Suedi e Slloveni

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Suedi, se të gjithë personat që janë në gjëndje të provojnë...

Lajme 15:47 - 10 Shkurt, 2020

Vdekja e shqiptarit në burgun e Francës/ Reagon Ministira e Jashtme

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar në lidhje me vdekjen e shqiptarit Mentor Rexha në burgun e qytetit Lorient në Francë. Në njoftimin...

Politikë 18:12 - 8 Janar, 2020

“Shmangni udhëtimet drejt Lindjes së Mesme!”/ Ministria e Jashtme u bën thirrje shqiptarëve

Pas përshkallëzimit të konfliktit midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Republikës se Shqipërisë ka udhëzuar shtetasit...

gent cakaj
Aktualitet 20:37 - 16 Prill, 2019

Rikthimi i vizave nga Holanda/ Reagon Ministria e Jashtme

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar për vendimin e qeverisë Hollandeze për t’i kërkuar BE-së rikthimin e vizave për shqiptarët. Në njoftimin e...

Aktualitet 18:57 - 22 Shkurt, 2019

Humbja e pasaportave shqiptare/ MPJ i nxjerr jashtë funksionit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtëme ka reaguar me një deklaratë të shpërndarë për mediat në lidhje me bllokimin e pakos me 100 passaportave shqiptare...

Aktualitet 22:08 - 13 Shkurt, 2019

Hapja e dosjeve/ Ministria e Jashtme ka numrin më të madh të spiunëve

Ditën e djeshme, u bënë publike nga Autoriteti i Informimit të Dosjeve të Sigurimit të Shtetit Komunist, inicialet e emrave të 30 bashkpunëtorëve të këtij institucioni...

presidenti i shqiperise , ilir meta
Aktualitet 18:24 - 9 Shkurt, 2019

Cakaj në krye të Ministrisë së Jashtme/ Meta: Bëra detyrën

Presidenti Ilir Meta ka folur sot për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Nga studio e “Zërit të Amerikës”, Meta tha se...

Gent Caka gjate marrjes se detyres
Aktualitet 13:02 - 30 Janar, 2019

“Shkarkohet” Gent Caka/ Ja kush do ta zëvëndësojë  

Sokol Dedja është emëruar zëvendës-ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Këtë detyrë më përpara e mbante Gent Cakaj, i të cilit aktualisht kryeministri Rama i...

ministri a jashtme shqiptare
Aktualitet 17:35 - 25 Janar, 2019

Ratifikimi i “Marrëveshjes së Prespës”/ Reagon Ministria e Jashtme

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas ratifikimit të “Marrëveshjes së Prespës”. Në një njoftim për mediat, Ministria e Jashtme shkruan se ky...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 17:59 - 24 Janar, 2019

Debati për Ministrinë e Jashtme /Deputeti demokrat “godet” Metën

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka komentuar rolin e presidentit Ilir Meta në çështjen Cakaj. Boçi ka hedhur poshtë zërat se presidenti Meta ka shmangur një krizë...

Rama i dorezon detyren Cakes
Aktualitet 09:40 - 24 Janar, 2019

Kabllogram për delegimin!

Nga Lutfi Dervishi * Gjendja politike në Tiranë i ngjan motit të këtyre ditëve. Nëse një ditë shfaqet një rreze dielli- ditën tjetër ka shi, stuhi,...

ish-kryeministri sali berisha ne studio
Aktualitet 16:47 - 23 Janar, 2019

“Ministria e Jashtme si nevojtore personale”/ Shokon Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone të ashpra n daj delegimit të postit të ministrit të Jashtëm, Gent Cakajt. Në një postim në rrjetet sociale,...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Aktualitet 16:33 - 23 Janar, 2019

Cakaj ministër i Jashtëm/ Mediu akuza të rënda Ramës

Për kreun e Partisë Republikane, Fatmir Mediun, delegimi i autoritetit të ministrit të Jashtëm, Gent Cakajt, tregon kalbëzimin e qeverisë. “Të dashur miq Veprimi i Ramës...

Zv.ministri i Jashtem Gent Cakaj
Aktualitet 15:18 - 23 Janar, 2019

“Të fala Eqerem Çabejit”/ Gazetari tallet me Cakajn

Vendimi i Ramës për t’i deleguar zv.ministrit Gent Cakaj, kompetencat e drejtimit të ministrisë së Jashtme, pasi refuzimit të presidentit Meta, për ta dekretuar, ka sjellë...

Presidenti Meta, ish-ministri Yklli Manjani
Aktualitet 14:51 - 23 Janar, 2019

Habit Manjani/ Meta në krye të KLSH-së?

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka reaguar ndaj vendimit të kryeministrit Edi Rama, që i delegoi kompetencat e ministrit të Jashtëm, Gent...

Rama udhezon studentet ku te orjentohen per problemet
Aktualitet 11:00 - 23 Janar, 2019

Ish-ministri nxjerr “zbuluar” Ramën/ Ky është mashtrim publik

Vetëm një ditë pas betimit të tij para presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm, kryeministri Edi Rama sot ia ka deleguar këtë detyrë...

Gent Caka gjate marrjes se detyres
Aktualitet 10:52 - 23 Janar, 2019

Cakaj merr frerët e Ministrisë së Jashtme/ Ja çfarë premton

Gjatë një ceremonia zyrtare të zhvilluar mëngjesin e sotëm, Gent Cakaj ka marrë zurtarisht nga kryeministri dhe ministri i Jashtëm Edi Rama detyrën si ministër i...

kryeministri edi rama ne kuvend
Aktualitet 18:34 - 21 Janar, 2019

78 vota pro/ Rama merr kryesinë e Ministrisë së Jashtme

Gjatë seancës së sotme parlamentare është votuar dekreti i shkarkimit të Ditmir Bushatit nga ministër për Europën dhe Punët e Jashtme dhe emërimi i kryeministrit Edi...

rama dhe berisha
Aktualitet 15:17 - 18 Janar, 2019

Rama ministër i Jashtëm/ Berisha zbulon prapaskenat

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar dekretimin e kryeministrit Edi Rama, për të mbajtur edhe postin e ministrit të Jashtëm, si shkelje të rëndë të Kushtetutës....

Kryeministri Rama drejt doreheqjes?
Aktualitet 10:51 - 15 Janar, 2019

Paralajmëron ish-presidenti/ Rama drejt dorëheqjes?

Në lidhje me përplasjet e fundit mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta, pasi ky i fundit refuzoi të dekretojë Gent Cakajn në krye të ministrisë së...