Connect with Us

All posts tagged "ministria e drejtesise"

Lajm i Rekomanduar 13:08 - 26 Gusht, 2019

Si e kanë vjedhur Ministrinë e Drejtësisë, Rilindja dhe LSI?

Tepsia e pushtetit, është e shenjtë për politikanët. Pasi duke qenë pjesë e tepsisë, grabitja e parasë publike dhe jo vetëm është më e lehtë. Ndër...

Politikë 13:01 - 26 Korrik, 2019

Situata në burgje/ Gjonaj i “përvishet” Manjanit dhe Vasilit?

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar sot Masterplanin për Burgjet. Gjatë fjalës së saj, Gjonaj deklaroi se qeveria ka bërë shumë duke përmendur sistemin ’41-bis’ dhe...

Aktualitet 11:40 - 16 Qershor, 2019

Pasuri të patundshme dhuratë/ Përfitimet e Gazment Bardhit, nga Ministria e Drejtësisë

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, duket se ia ka parë përfitimet politikës. Bardhi rezulton ta ketë shtuar pasurinë gjatë  kohës që PD është në...

Ylli Manjani dhe Petrit Vasili ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 11:04 - 16 Maj, 2019

Lista punësimi për vota/ Zbardhen abuzimet e Manjanit dhe Vasilit në krye MD

Pas interpelancës të kërkuar nga deputeti Lefter Maliqi, Ministrija e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka shenjëstruar paraardhësit e saj, Ylli Manjani dhe Petrit Vasili. Pa i përmendur...

Aktualitet 16:42 - 28 Shkurt, 2019

Tredhja e Ministrisë së Drejtësisë ndaj Përmbarimit Privat/ Korrupsion, e qëllimshme apo papërgjegjshmëri?

Një udhëzim  i përbashkët mes Ministrisë së Drejtësisë dhe asaj të Financave ka sjellë një ulje të tarifave për shërbimet e ofruara nga shërbimi përmbarimor gjyqësor...

Aktualitet 14:29 - 20 Shkurt, 2019

Abuzimi me tenderat/ Ylli Manjani pyetet në Prokurori

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani është marrë në pyetje në prokurorinë e Tiranës në lidhje me abuzimet me tenderat, gjatë kohës që...

Ministria e Drejtësisë
Aktualitet 13:11 - 10 Shkurt, 2019

Abuzimi me tenderat e byzylykëve/ Zbardhet vendimi i gjykatës

Gjykata e Tiranës ka rivlerësuar masën e sigurisë për ish zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, për çështjen e pesë tenderave abuziv. Gjykata ka lënë në “Arrest...

Aktualitet 12:47 - 8 Shkurt, 2019

Gjonaj ngre tonet/ Paralajmëron opozitën, thirrje të forta prokurorisë

Arrestimet e ish-zyrtarëve të lartë të ministrisë së Drejtësisë, nën akuzat për abuzime me tenderat gjatë kohës që ky dikaster drejtohej nga ministra të LSI-së, kanë...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 12:35 - 8 Shkurt, 2019

Kërcënimi i Kryemadhit/ Përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i është përgjigjur akuzave të Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhit në lidhje me çështjen e seancës së bashkëshortit të ministres. Në...

Aktualitet 12:19 - 8 Shkurt, 2019

Abuzimi me tenderat/ Gjykata vendos për të akuzuarit

Gjykata ka dhënë vendimin për personat e akuzuar për  pesë tenderat abuziv të Ministrisë së Drejtësisë. Mësohet se gjykata ka lënë në “Arrest me burg” Lysien...