Connect with Us

All posts tagged "ministria e drejtesise"

Kronika 12:39 - 17 Tetor, 2019

Dosja “Babale”/ Ministria e Drejtësisë jep informacione për arrestimin e Albert Veliut

Ministria e Drejtësisë ka dhënë informacione në lidhje me arrestimin e Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika. Prokuroria ka kërkuar shtyrje të seancës deri...

Lajm i Rekomanduar 13:08 - 26 Gusht, 2019

Si e kanë vjedhur Ministrinë e Drejtësisë, Rilindja dhe LSI?

Tepsia e pushtetit, është e shenjtë për politikanët. Pasi duke qenë pjesë e tepsisë, grabitja e parasë publike dhe jo vetëm është më e lehtë. Ndër...

Politikë 13:01 - 26 Korrik, 2019

Situata në burgje/ Gjonaj i “përvishet” Manjanit dhe Vasilit?

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar sot Masterplanin për Burgjet. Gjatë fjalës së saj, Gjonaj deklaroi se qeveria ka bërë shumë duke përmendur sistemin ’41-bis’ dhe...

Ylli Manjani dhe Petrit Vasili ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 11:04 - 16 Maj, 2019

Lista punësimi për vota/ Zbardhen abuzimet e Manjanit dhe Vasilit në krye MD

Pas interpelancës të kërkuar nga deputeti Lefter Maliqi, Ministrija e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka shenjëstruar paraardhësit e saj, Ylli Manjani dhe Petrit Vasili. Pa i përmendur...

Aktualitet 16:42 - 28 Shkurt, 2019

Tredhja e Ministrisë së Drejtësisë ndaj Përmbarimit Privat/ Korrupsion, e qëllimshme apo papërgjegjshmëri?

Një udhëzim  i përbashkët mes Ministrisë së Drejtësisë dhe asaj të Financave ka sjellë një ulje të tarifave për shërbimet e ofruara nga shërbimi përmbarimor gjyqësor...

Aktualitet 14:29 - 20 Shkurt, 2019

Abuzimi me tenderat/ Ylli Manjani pyetet në Prokurori

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani është marrë në pyetje në prokurorinë e Tiranës në lidhje me abuzimet me tenderat, gjatë kohës që...

Ministria e Drejtësisë
Aktualitet 13:11 - 10 Shkurt, 2019

Abuzimi me tenderat e byzylykëve/ Zbardhet vendimi i gjykatës

Gjykata e Tiranës ka rivlerësuar masën e sigurisë për ish zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, për çështjen e pesë tenderave abuziv. Gjykata ka lënë në “Arrest...

Aktualitet 12:47 - 8 Shkurt, 2019

Gjonaj ngre tonet/ Paralajmëron opozitën, thirrje të forta prokurorisë

Arrestimet e ish-zyrtarëve të lartë të ministrisë së Drejtësisë, nën akuzat për abuzime me tenderat gjatë kohës që ky dikaster drejtohej nga ministra të LSI-së, kanë...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 12:35 - 8 Shkurt, 2019

Kërcënimi i Kryemadhit/ Përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i është përgjigjur akuzave të Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhit në lidhje me çështjen e seancës së bashkëshortit të ministres. Në...

Aktualitet 12:19 - 8 Shkurt, 2019

Abuzimi me tenderat/ Gjykata vendos për të akuzuarit

Gjykata ka dhënë vendimin për personat e akuzuar për  pesë tenderat abuziv të Ministrisë së Drejtësisë. Mësohet se gjykata ka lënë në “Arrest me burg” Lysien...

Ministria e Drejtësisë
Aktualitet 11:20 - 8 Shkurt, 2019

Tenderat abuziv/ Fillon seanca për zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë

Ka nisur seanca gjyqësore për tetë të akuzuarit për pesë tenderat abuziv të Ministrisë së Drejtësisë. Kjo seancë do të zhvillohet me dyer të mbyllura me...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Aktualitet 21:00 - 6 Shkurt, 2019

Arrestimet në Ministrinë e Drejtësisë/ Artan Hoxha jep detajet

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Repolitix” në Report Tv, ka folur rreth arrestimeve të bëra mbrëmjen e djeshme, ku objektiv të aksionit policor...

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare
Aktualitet 15:10 - 6 Shkurt, 2019

Nga licensat e noterëve tek skandali i byzylykëve/ Fundoset ish-ministri i Ramës?

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka marrë shpatën në dorë e sulmon, vetëm sepse nuk është më ministër. Ylli Manjani, ish-shef kabineti...

Ylli Manjani dhe Petrit Vasili ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 12:24 - 6 Shkurt, 2019

“Të moralshmit e tepsisë”/ Manjanit dhe Vasilit u plas “bomba” në dorë

Lëvizja Socialiste për Integrim, pas tetë vitesh në pushtet, prej rreth një vit e gjysëm është në opozitë, dhe tashmë duket se ka marrë “shpatën” në...

Aktualitet 00:53 - 17 Janar, 2019

Gjonaj pranon skandalin/ Ndërhyrjet për punësime ekzistojnë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka pranuar mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” se qeveria aktuale nuk ka arritur të minimizojë apo të zerojë fenomenin...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 15:02 - 3 Janar, 2019

Petrit Vasili opozitari i Rilindjes që kërcënon Lulin

Pak histori për një ish-ministër në tre kohë Lëvizja Socialiste për Integrim, pas tetë vitesh pjesë e pushtetit, një herë në koalicion me Berishën e pastaj...

Aktualitet 18:13 - 14 Tetor, 2018

Arrestimi i juristit të Hipotekës së Fierit/ Reagon Ministria e Drejtësisë

Ministria e Drejtësisë nëpërmjet një deklaratë për shtyp, ka reaguar për arrestimit të juristit të Hipotekës së Fierit, Ervis Bregasi ditën e sotme. Në reagimin e...

Aktualitet 16:35 - 12 Tetor, 2018

U arrestua në azilin politik të Kosovës/ Nisin procedurat për ekstradimin e “Babales”

Albert Veliu i njohur ndryshe si “Babalja”, apo dëshmitari X ende pa u bërë publik identiteti i tij, që shfaqet në audio-përgjimin ku implikohet vëllai i...

Aktualitet 20:56 - 1 Gusht, 2018

Aksident para Ministrisë së Drejtësisë/ Makinat përplasen me njëra-tjetrën

Tre makina janë përplasur pak minuta më parë në qytetin e Shkupit në Maqedoni. Sipas mediave fqinje, ngjarja ka ndodhur përpara Ministrisë së Drejtësisë. Nga përplasja...

Aktualitet 11:48 - 29 Korrik, 2018

Super-Ministri/ “Fatmir Xhafaj në krye të Prokurorisë së Përgjithshme”

Fatmir Xhafaj, zyrtarisht është Ministër i Brendshëm, por praktikisht ai udhëheq edhe institucione të tjera të rëndëishme në vend. “Tentakulat” e tij, Xhafaj i ka shtrirë...

Aktualitet 09:31 - 15 Korrik, 2018

Prokurorët dhe gjyqtarët do paguhen mbi 3 mijë $ në muaj/ Ja kur rriten pagat e njerëzve të drejtësisë

Ndryshimi i niveleve të pagave për sistemin gjyqësor do të zbatohet pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqësor, institucion i cili do të marrë formë menjëherë...

Aktualitet 10:26 - 16 Qershor, 2018

Thellohet kriza në Drejtësi/ Këshilli i Emërimeve drejt shkrirjes

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi është institucioni i dytë pas Gjykatës Kushtetuese që rrezikon të bllokohet, duke e thelluar më tepër krizën në drejtësi. KED u...

Aktualitet 20:17 - 14 Maj, 2018

Kokaina në kontenierët me banane/ Ministria e Drejtësisë kërkon ekstradimin e Arbër Çekajt

Ministria e Drejtësisë i ka nisur autoriteteve gjermane kërkesën për ekstradimin e Arbër Çekajt, pronarit të kompanisë “Arbri Garden” ku u gjetën dhe sekuestruan 613 kilogramë...