Connect with Us

All posts tagged "ministria e arsimit"

Ministria e Arsimit nxjerr datat/ Ja kur do zhvillohen provimet e maturantëve
Aktualitet 18:25 - 8 Shkurt, 2021

Ministria e Arsimit nxjerr datat/ Ja kur do zhvillohen provimet e maturës

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të maturës për këtë vit. Nxënësit e vitit të tretë gjimnaz do t’i nënshtrohen fillimisht testimit të gjuhës...

Studentët peticion qeverisë/ Kërkojnë hapjen e auditorëve
Aktualitet 13:47 - 18 Janar, 2021

Studentët peticion qeverisë/ Kërkojnë hapjen e auditorëve

Studentët kanë bërë peticion drejtuar ministrisë së Arsimit, Shëndetësisë dhe Kryeministrit për rikthimin në auditorë. Studentët shprehen të irrituar se është hapur çdo mjedis tjetër, përveç...

Covid-19 “paralizon” sistemin arsimor/ Zbulohet si do zhvillohet mësimi në shkollën në Korçë
Aktualitet 10:45 - 29 Nentor, 2020

Covid-19 “paralizon” sistemin arsimor/ Zbulohet si do zhvillohet mësimi në shkollën në Korçë

Shpërthimi i koronavirusit ka paralizuar sistemin arsimor në vend. Shkolla 9 vjeçare “Sotir Gurra” në Korcë ka njoftuar nxënësit dhe mësuesit se mësimi ditët në vijim...

Studentët nuk ndalen/ “Pushtojnë” sërish Ministrinë e Arsimit
Aktualitet 12:41 - 3 Nentor, 2020

Foto-Studentët nuk ndalen/ “Pushtojnë” sërish Ministrinë e Arsimit

Fillimi i vitit të ri akademik, filloi me protesta nga ana e studentëve, të cilët kërkojnë janë kundër zhvillimit të mësimit online. Ditën e sotme është...

Vijon rezistenca para Ministrisë së Arsimit/ Studentët varin maska në shenjë proteste
Aktualitet 12:58 - 2 Nentor, 2020

Vijon rezistenca para Ministrisë së Arsimit/ Studentët varin maska në shenjë proteste

Studentët kanë vijuar me përshkallëzim të protestëts së tyre.  Në shenjë proteste kanë vendosur të heqin maskat përpara ministrisë së Arsimit dhe më pas i kanë...

Studentët dalin në protestë/ Policia thirrje të shpërndahen: Tubimet janë të paligjshme
Aktualitet 10:42 - 2 Nentor, 2020

Studentët dalin në protestë/ Policia thirrje të shpërndahen: Tubimet janë të paligjshme

Data 2 nëtor duhet që t’i gjente studentët në auditore për të filluar vitin e ri akademik, por prej situatës së pandemisë tashmë mësimi do të...

Aktualitet 09:19 - 31 Tetor, 2020

Nisja e vitit të ri akademik/ Ministria e Arsimit kërkon rikthimin e studentëve në auditor

Ministria e Arsimit ka kërkuar që studentët e viteve të para të shkojnë në auditore që në javën e të fillimit të vitit të ri akademik....

Aktualitet 12:00 - 19 Tetor, 2020

“Tetë mësues të infektuar në shkollën Emin Duraku”/ Ministria e Arsimit i përgjigjet PD

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga COVID-19....

Mësuesve nuk u paguhen orët shtesë/ Ministria e Arsimit i përgjigjet akuzave të PD, publikon formulën e përllogaritjeve
Politikë 20:31 - 12 Tetor, 2020

Mësuesve nuk u paguhen orët shtesë/ Ministria e Arsimit i përgjigjet akuzave të PD, publikon formulën e përllogaritjeve

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka reaguar lidhur me akuzat e PD, se mësuesit nuk janë paguar për orët shtesë gjatë kohës së pandemisë. MASR...

Publikohet data/ Ja kur fillon viti i ri akademik
Sociale 20:44 - 29 Shtator, 2020

Publikohet data/ Ja kur fillon viti i ri akademik

Ministria e Arsimit ka publikuar datën e fillimit të vitit të ri akademik 2020-2021. Mësohet se viti i ri akademik do të fillojë në datën 2...

“Gjithçka është mbajtur shënim”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Askush nuk ka për të shpëtuar
Politikë 15:22 - 17 Shtator, 2020

Meta dekreton ministren e re të Arsimit

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar brenda pak minutash emrin e Evis Kushit, si ministre e re e Arsimit. Emri i Evis Kushit, i propozuar nga kryeministri...

Vrasja e të riut/ Bushati thirrje policisë: Duhet të heqin kapelen dhe të bëjnë paqe
Opinione 21:45 - 14 Shtator, 2020

Nga Andi Bushati/ Besa e tradhtuar

Ka një detaj të vogël, në pamje të parë të papërfillshëm, që tregon më mirë se gjithçka se përse Rama e hoqi qafe, ministren e Srsimit,...

Evis Kushi tregon alternativat për mësimin online/ Të gjithë kemi pjesën tonë në këtë mision
Politikë 19:07 - 14 Shtator, 2020

Zuri vendin e Besa Shahinit/ Kush është Evis Kushi, deputetja që do të drejtojë ministrinë e Arsimit

Prej disa ditësh CNA.al raportoi se kryeministri Edi Rama do të bënte ndryshime në qeveri dhe fill pas kësaj Besa Shahini tha se do të qëndronte...

Filimi i vitit shkollor/ Besa Shahini takim me drejtuesit e drejtorive dhe zyrave arsimore vendore
Politikë 18:22 - 14 Shtator, 2020

Besa Shahini “dëbohet” nga ministria e Arsimit/ Ja kush është deputetja që do e zëvendësojë

Ashtu siç edhe lajmëroi disa ditë më parë, Besa Shahini është hequr nga posti i ministres së Arsimit. Mësohet se në postin e ministres së Arsimit...

“Jam më e majtë se e majta e Ramës”/ Shahini “nuk i kursehet” kryeministrit pasi e largoi
Politikë 11:53 - 8 Shtator, 2020

Besa e lë Maturën 2021 në dorë të Turit

Shoqja Besa dje na njoftoi që paska vendosur të ikë nga Shqipëria! Motivi i shprehur është se ajo nuk e gjen të ardhmen e saj në...

Pse ju largoi në ditën e parë të shkollës?/ Shahini: Pyesni kryeministrin
Politikë 20:47 - 7 Shtator, 2020

Lëvizja e papritur e Besa Shahinit/ Do largohem nga qeveria

Besa Shahini, ministre e Arsimit që prej dhjetorit 2018, duket se nuk do të vazhdojë edhe për shumë gjatë të mbajë këtë post. Shahini deklaroi se...

Hapja e shkollave/ PD: Nuk mjafton njoftimi, Ministria të nxjerrë strategjinë e plotë
Politikë 16:04 - 18 Gusht, 2020

Hapja e shkollave/ PD: Nuk mjafton njoftimi, Ministria të nxjerrë strategjinë e plotë

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka reaguar pas daljes së ministres Besa Shahini, e cila njoftoi hapjen e shkollave në shtator. Sipas Vokshit, Shahini duhet të...

Kush do të marrë libra falas? Boçi sqaron programin për arsimin
Politikë 20:12 - 11 Gusht, 2020

“Ministria me pushime”/ Boçi: S’ka strategji për rifillimin e vitit shkollor, të ngrihet grup pune

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka ngritur akuza për qeverinë lidhur me fillimin e vitit të ri shkollor. Boçi deklaron se qeveria nuk ka asnjë...

“Ministria e Arsimit rrezikon jetën e mësuesve”/ PD ngre alarmin: I grumbullon në kulmin e pandemisë
Politikë 11:09 - 11 Gusht, 2020

“Ministria e Arsimit rrezikon jetën e mësuesve”/ PD ngre alarmin: I grumbullon në kulmin e pandemisë

Partia Demokratike ka akuzuar Ministrinë e Arsimit se po rrezikon jetën e mësuesve duke i grumbulluar ato në pritje të marrjes së vlerësimit të provimit të...

“O zot, sa injorance”/ Mjeku “masakron” Besa Shahinin, pyetja që e vë me “shpatulla pas muri”
Opinione 17:45 - 21 Qershor, 2020

“Gjendje e rënduar intelektualisht në Ministrinë e Arsimit”

Nga Artan Fuga Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi 10 mijë maturantë i paskan dhënë përgjigje...

proteste, ministria e arsimit
Lajme 11:47 - 17 Qershor, 2020

“Anuloni tarifën”!/ Një grup studentësh protestë tek Ministria e Arsimit

Një grup studentësh pjesë e Lëvizjes për Universitetin po zhvillojë protestë përpara godinës së Ministrisë së Arsimit. Studentët kërkojnë anulimin e tarifës vjetore me argumentin se...

“Jeni bërë burim barcaletash “Made in Albania”/ Këlliçi tregon pse nuk u lejohet telefoni pacientëve me Covid
Politikë 13:34 - 15 Qershor, 2020

Menaxhimi i Maturës Shtetërore/ Këlliçi: Ministria e Arsimit me një injorante në drejtim, dështoi

Kreu i FRPD, Belind Këllici thotë se kësaj here Ministria e Arsimit dështoi me menaxhimin dhe vlerësimin e Maturës Shtetërore. Sipas, Këlliçit një ndër provimet më...

Lajme 12:49 - 14 Qershor, 2020

Protesta e maturantëve/ Ministria e Arsimit: Do të ketë rishpërndarje të pikëve

Kryetarja e Komitetit të Maturës Shtetërore, Zamira Gjini, ka reaguar pas protestës së maturantëvre të cilët prej disa ditësh kërkojnë të zgjidhet ngërcci” për provimin e...

Me shume postime