Connect with Us

All posts tagged "ministri"

Fshehja e numrit të viktimave/ Ministria e Shëndetësisë sfidon Bashën: Të vijë të ballafaqohet
Aktualitet 15:10 - 20 Nentor, 2020

Fshehja e numrit të viktimave/ Ministria e Shëndetësisë sfidon Bashën: Të vijë të ballafaqohet

Ministria e Shëndetësisë i është përgjigjur akuzave të kreut të PD, Luzlim Basha për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19. Zv/Ministri i Shendetesise dhe Mbrojtjes...

Seanca plenare/ Sot miratohet buxheti i vitit 2021, fokusi tek menaxhimi i pandemisë
Politikë 08:32 - 16 Nentor, 2020

Seanca plenare/ Sot miratohet buxheti i vitit 2021, fokusi tek menaxhimi i pandemisë

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon këtë të hënë seancën plenare të radhës. Në rendin e ditës janë planifikuar të diskutohen 7 pika të rëndësishme. Në këtë seancë...

Covid-19/ Dasho tregon "gabimet trashanike", thirrje bluzave të bardha: Ndani mendjen se kujt do t'i shërbeni
Sociale 11:18 - 12 Nentor, 2020

“Sa shqiptarë po vret realisht Covid”/ Cilat janë kategoritë e personave që humbin jetën e nuk raportohen

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka bërë një tjetër analizë për situatën Covid në Shqipëri dhe si po menaxhohet pandemia. Dasho ka shkruar se situata...

VZbardhen emrat/ Kush janë kandidatët që do të votohen për të garuar për deputetë të PD në qarkun e Dibrës
Politikë 13:27 - 1 Nentor, 2020

“Ministria raportoi vetëm një”/ Denoncimi i PD: Në Elbasan të premten ishin 6 viktima nga Covid

Ish deputeti i PD, Endri Hasa ka publikuar një video, ku OBSh rekomandon testime masive të popullatës për shkak të koronavirusit. Sipas Hasës, Rama po e...

Politikë 17:36 - 30 Tetor, 2020

Deklarata e Lleshajt për policët/ Kryemadhi: Në ministri ka vetëm kriminelë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka qenë në një takim me strukturat e partisë në qytetin e Pogradecit. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi...

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar më Covid
Sociale 16:28 - 28 Tetor, 2020

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar me Covid

Vijon të mbetet shqetësuese situata e Covid në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 311 raste të reja....

Skandali i inceneratorit të Fierit/ Ministria e Financave e pranon: Nuk u përmbushën pikat e kontratës
Politikë 13:49 - 28 Tetor, 2020

Skandali i inceneratorit të Fierit/ Ministria e Financave e pranon: Nuk u përmbushën pikat e kontratës

Ministria e Financave pranon se inceneratori i Fierit, i zotëruar në pjesën më të madhe nga biznesmeni kontrovers Klodian Zoto, ka shkelur kushtet e kontratës. Në...

Deklarata ‘bombë’e Daçiç/ Thaçi 99 % pritet të arrestohet nga Gjykata Speciale
Kosova & Rajoni 10:21 - 29 Shtator, 2020

Deklarata ‘bombë’ e Daçiç/ Thaçi 99 % pritet të arrestohet nga Gjykata Speciale

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka bërë ditën e sotme një deklaratë ku ka paralajmëruar arrestimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Ai u shpreh...

Zemaj zbulon lajmin e mirë/ 645 testime, vetëm 48 pozitivë në Kosovë
Kosova & Rajoni 15:05 - 28 Shtator, 2020

Zemaj zbulon lajmin e mirë/ 645 testime, vetëm 48 pozitivë në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar...

Ngjarjet kriminale trondisin vendin/ Lleshaj justifikon dështimin
Politikë 18:50 - 14 Shtator, 2020

Befason Lleshaj/ Ja deri kur do e mbajë postin e ministrit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka befasuar nga Shkodra teksa është pyetur nëse do vijojë të mbajë postin deri në zgjedhjet e 25 prillit. Lleshaj është...

E trishtë/ mësuesja në Prrenjas humb jetën nga Covid
Sociale 16:21 - 10 Shtator, 2020

Bilanci i 24 orëve të fundit/ Dy viktima dhe qindra raste të reja me Covid

Vijojnë të mbeten të larta shifrat e rasteve të reja me Covid në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të...

Shifrat në shtetin fqinj/ Paralajmëron ministri i Shëndetësisë: Vjeshta mund të sjellë rreziqe
Kosova & Rajoni 17:01 - 29 Gusht, 2020

Shifrat në shtetin fqinj/ Paralajmëron ministri i Shëndetësisë: Vjeshta mund të sjellë rreziqe

Në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 131 raste të reja me Covid 19 nga 1.297 teste të kryera që nga dita e djeshme. Sipas të dhënave...

Sociale 17:08 - 9 Gusht, 2020

Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve: Mos shkoni në dasma apo ceremoni mortore, rrezikoni shëndetin!

Ministria e Shëndetësisë ka bërë sërish apel për ndalimin e grumbullimeve në dasma dhe ceremoni festive apo mortore, duke i cilësuar burim të përhapjes së infeksionit....

Politikë 14:08 - 7 Gusht, 2020

Foto-“Ambiente luksoze relaksi në ministri”/ Ish deputeti denoncon: Ja si do të duket tarraca e Bledi Çuçit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka akuzuar ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi se po shpenzon paratë e taksapaguesve për luks në zyrat e institucionit që...

Ministri i Arsimit në shtetin fqinj rezulton pozitiv me koronavirus
Kosova & Rajoni 16:25 - 23 Korrik, 2020

Ministri i Arsimit në shtetin fqinj rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut Arbër Ademi, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai me anë...

Sociale 10:34 - 7 Korrik, 2020

Sërish shifra shqetësuese/ Mbetet i lartë numri i të infektuarve në 24 orë

Vijon të mbetet shqetësues numri i rasteve të reja me Covid në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit...

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Fuga: Pasuritë kombëtare po shkojnë për “dhjamë qeni”, jemi katandisur në një rryp tokë
Politikë 16:39 - 2 Korrik, 2020

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?

Akademiku Artan Fuga, ka reaguar sërish lidhur me këmbënguljen e Ministrisë së Arsimit për të mbajtur zgjedhjet në universitet, ndonëse numrat e të prekurve me Covid-19...

Pesë viktima në 24 orë/ Regjistrohen qindra raste të reja me Covid
Shëndeti 17:19 - 26 Qershor, 2020

“Rrisni menjëherë testimet tek qytetarët”/ Avokati i Popullit thirrje Ministrisë së Shëndetësisë

Institucioni i Avokatit të Popullit, i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë që të rrisë numrin e testimeve për Covid 19. Avokati i Popullit i ka rekomanduar...

“Para e madhe në qarkullim”/ Gjekmarkaj leksion opozitës, ja si blihet vota
Lajme 18:30 - 19 Qershor, 2020

Polemikat për testin e Maturës/ Gjekmarkaj: Çdo maturant ka të drejtë të hedhë në gjyq ministrinë!

Analisti Agron Gjekmarkaj, njëherësh zv.dekan dhe pedagog pranë fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, në departamentin e Gjuhë-Letërsisë dhe Gazetarisë, komentoi polemikat e lindura mes ministres së...

Politikë 11:40 - 17 Qershor, 2020

Shoqata e Transportit Publik në protestë/ Policia i paralajmëron: Do shoqëroheni në komisariat

Ditën e sotme Shoqata e Transportit Publik po zhvillon një protestë përpara Ministrisë së Infrastrukturës. Punonjësit kanë kërkuar pagën për 1 javë që u është shtyrë...

Sociale 14:45 - 16 Qershor, 2020

Shtyrja e hapjes së transportit publik/ Paralajmërohet protestë para Ministrisë së Infrastukturës

Shoqata e Transportit Publik ka paralajmëruar protestë, paraditen e nesërme, pas vendimit për shtyrjen me një javë të hapjes të transportit. Mësohet se protesta do të...

Vdekja e 53-vjeçarit/ Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet akuzave të PD-së
Politikë 16:28 - 9 Maj, 2020

Tha se ra zjarr në MSH/ Manastirliu ironizon keq Bashën: Dikush ti hedhë ujë ta zgjojë nga gjumi!

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi sot në një bashkëbisedim me gazetarët  se në zyrën e prokurimeve në Ministrinë e Shëndetësisë ka rënë zjarr . Sipas...

Politikë 14:54 - 9 Maj, 2020

Skema korruptive e koncesionit të inceneratorëve/ Rama shënon “autogol”, deklarata që “fundos” kryeministrin dhe kryebashkiakun

Kryeministri Edi Rama në një dalje të tij publike në “Çim Peka Live”, në fakt me regjistrim sepse emisioni ishte i regjistruar, foli për shumë gjëra....