Connect with Us

All posts tagged "ministrat"

Kryesore 09:24 - 4 Maj, 2018

Zbardhet strategjia e PS/ Rama “dush të ftohtë” ministrave e deputetëve, të gjithë drejtorët në skaner

Kryeministri Edi Rama vijon të mbetet i pakënaqur me punën e deputetëve, ministrave, drejtorëve dhe funksionarëve të Partisë Socialiste. Pas Asamblesë Socialiste të mbledhur javën e...

Aktualitet 12:09 - 28 Prill, 2018

Rama “dush të ftohtë” strukturave/ Kërcënon me “prerje kokash” ministrat dhe krerët socialistë

  Kryeministri Edi Rama, i ka bërë për ujë të ftohtë strukturat e Partisë Socialiste. Rama është rikthyer edhe njëherë tek protesta e qytetarëve të Kukësit,...

Aktualitet 11:22 - 28 Prill, 2018

Rama i nervozuar kritikon Ministrat/ Tregon çfarë e kërcënon qeverinë

Pas raportimit të punës së gjithë ministrave të kabinetit qeverisës, fjalën e ka marrë kryeministri Edi Rama, i cili krahas përshëndetjes së punës së bërë nga...

Aktualitet 10:18 - 10 Prill, 2018

Përplasje në PS/ Rama presion ministrave

Në një kohë kur të gjithë ministrat dhe kryebashkiakët socialistë do të raportojnë përpara bazës për punën e kryer gjatë këtyre 6-muajve, kryeministri Edi Rama ka...

Shkrirja e Akademisë/ Ish-deputetja demokrate shpërthen në akuza
Politikë 14:43 - 27 Mars, 2018

Vokshi letër Ramës dhe Ruçit/ Ministrat të japin shpjegime për…

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Komunikimit Albana Vokshi i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz...

Kosova & Rajoni 08:49 - 27 Shkurt, 2018

Skandali me qiranë e banesës/ Japin dorëheqjen dy ministra

Disa orë pas dorëheqjes së bashkëshortes së tij, ka dhënë dorëheqjen edhe ministri i Ekonomisë dhe Zhvillimit në Greqi, Dimitris Papadimitriou. Më parë, bashkëshortja e tij,...

Nen Kryesore 2 12:01 - 22 Shkurt, 2018

Foto-Ministret e Ramës vesh më vesh / Ja, cfarë nuk u pa në seancën e sotme plenare

Seanca e sotme plenare kishte në qendër dy interpelanca të kërkuara nga Opozita. Interpelancën e Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe interpelancën e Ministres së Arsimit,...

Lulzim basha paralajmerimi per protestat
Aktualitet 12:42 - 9 Shkurt, 2018

Ekskluzive/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Ndërkohë që qytetarët ju përgjigjen për një pjesëmarrje masive protestës së opozitës, Lulzim Basha duket se ka menduar të përgatisë qeverinë hije përballë asaj të Edi...

Aktualitet 22:17 - 4 Shkurt, 2018

Deputetja e LSI tregon ministrat e Ramës që duhet të ishin në burg

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar, pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të rënda dhe asaj të Elbasanit, për të lënë në...

Aktualitet 09:41 - 16 Janar, 2018

Raporti/Ja cilët janë ministrat më të kritikuar të Qeverisë “Rama 2”

Njëqind ditët e para të qeverisë ‘Rama 2’ përkojnë edhe me zbatimin e platformës unike për bashkëqeverisjen me qytetarët. Shqiptarja.com publikon raportin e parë të bilancit...

Aktualitet 22:33 - 11 Janar, 2018

Nga ministrat e kabinetit Rama 2 Mustafa Nano mban mend “Korçarin” dhe atë të arsimit

Në emisionin “Opinion” të mbrëmjes së sotme krahas të tjerëve është i pranishëm edhe opinionisti Mustafa Nano, Tema që diskutohet ka të bëj me ditët e...

Aktualitet 19:17 - 19 Tetor, 2017

Një tjetër ish-ministër i Ramës pritet të arrestohet

Pas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, për heqjen e imunitetit të deputetit për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, burime konfidenciale për “CityNews.al” nga ky...

Aktualitet 08:48 - 2 Tetor, 2017

Rama takim me Ruçin, Ministrat dhe Kryesinë e grupit parlamentar

Mëngjesin e sotëm, ka nisur takimi në Kryesinë e Kuvendit me ministrat e kabinetit qeveritar, kreun e Kuvendit Gramoz Ruci si dhe Kryesinë e grupit të...

Aktualitet 16:39 - 6 Shtator, 2017

Nga Astrit PATOZI/MUND TË JETË HERA E FUNDIT

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar takimin e dytë informal të kryeministrit Edi Rama me ministrat e rinj. Në rrjetet sociale, Patozi shkruan me...

Aktualitet 10:40 - 1 Shtator, 2017

Agron GJEKMARKAJ/ Z. Rama nise verifikimin me ministrat, deputetët, drejtorët, e drejtoreshat e tua

Në një publikim të ditës së sotme, në përmbajtje të të cilit është mbledhja e kryeministrit Edi Rama me shefat e institucioneve ligjzbatuese dhe direktivat e...

Aktualitet 09:51 - 31 Gusht, 2017

Kryeministri Rama sqaron pse ministrat e zgjedhur nuk do ta lënë mandatin e deputetit

Në një prononcim për mediat kryeministri Edi Rama ka thënë se  ministrat e zgjedhur për të qenë pjesë e qeverisjes nuk do ta lënë mandatin e...

Aktualitet 15:11 - 30 Gusht, 2017

PD nis sulmet ndaj Donald Lu/Deputeti: Në cilin vend falënderohen ministrat që vjedhin?!

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslym Murrizi, ka reaguar pas letrës e falënderimit që ambasadori i SHBA, Donald Lu, i dërgonte ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, dhe...

Aktualitet 12:37 - 29 Gusht, 2017

Zbulohet detyra e parë e ministrave të rinj

Kryeministri Edi Rama zbuloi sot një nga pikat e para ku ka gjetur dakordësinë me ministrat e rinj, duke treguar dhe detyrën e parë që iu...

Aktualitet 19:40 - 28 Gusht, 2017

Qeveri e vogël apo e madhe?/ Renditja 27-vjeçare në mbi 375 postet ministrore

Qeveri e vogël apo e madhe? Numri i ministrave idealë në totalin prej 10 kryeministrave dhe mbi 375 portofoleve ministrore? Shqipëria gjatë tranzicionit ka njohur disa...

Aktualitet 17:14 - 28 Gusht, 2017

Ministrat e rinj nuk dorëzojnë mandatet/ Shuhen shpresat e 12 socialistëve

Kryeministri Edi Rama prezantoi një ditë më parë qeverinë e re, me të cilën do të drejtojë gjatë mandatit të dytë qeverisës. Ndryshe nga katër vite...

Aktualitet 13:31 - 28 Gusht, 2017

Qeveria e re/Zëri i Amerikës: Reduktim drastik institucionesh!

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama prezantoi kabinetin e ardhshëm qeveritar, me të cilin do të drejtojë vendin në mandatin e tij të dytë pas fitores së...

Aktualitet 21:44 - 27 Gusht, 2017

Ministrat e qeverisë “Rama 2” do të lënë mandatin/ Cilët mund të jenë 12 deputetët e rinj

Më 2013 kryeministri Rama tha se do të ndjekë një risi në përfaqësimin politik, – papajtueshmërinë midis mandatit të deputetit dhe të ministrit. Pjesa më e...

Aktualitet 14:07 - 27 Gusht, 2017

Emrat- Nga Tahiri te Kodheli/Kush janë ministrat që u larguan nga Rama

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot qeverinë e re, gjatë Asamblesë së Partisë Socialiste. Skuadrës së tij të këtij katërvjeçari do t’i mungojnë disa prej emrave të...