Connect with Us

All posts tagged "ministrat"

Aktualitet 14:54 - 1 Nentor, 2018

Gënjeu publikisht/ Rama del zbuluar

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka vijuar sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kabinetit qeveritar. Në një postim në rrjetet sociale, Vasili është...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 08:49 - 24 Tetor, 2018

“Shkundet” qeveria/ Rama paralajmëron furtunë në radhët e ministrave

Kryeministri Edi Rama paraditen e djeshme ka mbledhur kryesinë dhe grupin parlamentar në një takim të përbashkët, ku në ishin një sërë çështjesh të rëndësishme. Mësohet...

Aktualitet 09:07 - 19 Tetor, 2018

Furtunë në administratë/ Një mijë punonjës zbulohen me shkelje, Rama ultimatum ministrave

Qeveria shqiptare ka paralajmëruar furtunë në administratën publike. Në një raport të Ministrisë së Drejtësisë, ku jepen detaje mbi gjithë auditimet që janë bërë gjatë 6-mujorit...

Aktualitet 09:24 - 3 Tetor, 2018

Valë ndryshimesh në qeveri/ Paralajmërohen dy dorëheqje ministrash

Te disa ministra të PDK-së vlerësohet se ka më shumë ndikim presidenti Hashim Thaçi sesa kryetari i kësaj partie Kadri Veseli. Për këtë arsye ky i...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 11:24 - 13 Shtator, 2018

“Lëngaraqët e qeverisë rrugëve”/ Zbulohet urdhri i Ramës për ministrat

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili vijon akuzat në drejtim të kryeministrit Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se ministrat e...

Aktualitet 08:53 - 8 Shtator, 2018

Çfarë nuk u pa në Asamblenë e PS-së/ Ministrat në “ethe”, zbulohet ultimatumi i Ramës

Partia Socialiste ka mbledhur ditën e djeshme Asamblenë Kombëtare, ku u morën edhe një sërë vendimesh, teksa fokusi kryesor ishin zgjedhjet e ardhshme lokale. Gjatë fjalës...

Aktualitet 11:52 - 6 Shtator, 2018

Foto-Ajo që nuk u pa sot nga parlamenti/ Ministrat “kokë më kokë”, çfarë e shqetëson Ramën ?

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot pa praninë e deputetëve të opozitës, të cilët kanë vendosur të bojkotojnë punimet për të dytën herë radhas, për shkak...

Aktualitet 18:49 - 31 Gusht, 2018

Aksidenti i frikshëm në Bullgari/ Tre ministra japin dorëheqjen

Tre ministra bullgarë kanë dhënë dorëheqjen pas aksidentit të frikshëm, ku 17 persona humbën jetën, si pasojë e përplasjes së një autobuzi. Kryeministri bullgar, Boiko Borisov,...

Aktualitet 11:10 - 31 Gusht, 2018

“Qerosi i Bashës” kërkon të bëhet kaçurrels/ Listë ministrash në këmbim të financimeve

Në një kusi-portal i financuar nga një deputet i Lulzim Bashës janë listuar emrat e ministrave, në rast se  zgjedhjet do të fitohen nga  Partia Demokratike....

Aktualitet 11:28 - 24 Gusht, 2018

Raporti para ndryshimeve në qeveri/ Zbardhet lista, kush janë ministrat më të dobët

Instituti i Studimeve Politike ka publikuar dje një raport në lidhje me  efikasitetin e deputetëve të Parlamentit dhe të qeverisë. Në raportin e ISP janë renditur...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 19:17 - 22 Gusht, 2018

Gati shkarkimi i ministrave/ Rama dhe Basha drejt një marrëveshjeje të re?

Një mbledhje informale qeverie pritet të zhvillohet së shpejti  në Vlorë. Mësohet se në këtë  takim  ku do të marrin pjesë kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 15:35 - 22 Gusht, 2018

Profesori i njohur paralajmëron ndryshime në qeveri/ Kush janë ministrat që rrezikohen

Profesori i njohur Agron Gjekmarkaj, në një opinion të botuar në gazetën Panorama, ndër të tjera ka paralajmëruar se shtatori mund të sjellë edhe ndryshime në...

Aktualitet 22:42 - 7 Gusht, 2018

Sanksionet ndaj ministrave/ Delegacioni turk niset drejt Uashingtonit

Një delegacion diplomatik turk do të vizitojë Uashingtonin të enjten për të zbutur tensionet. Njoftimi për vizitën bëri që të frenohej rënia e shpejtë e vlerës...

Aktualitet 16:17 - 26 Korrik, 2018

Mediat britanike, zbulojnë favoret e ministrave me “KURUM”

Nga ARTUR AJAZI Privatizimet dhe koncesionet në portin më të madh të vendit, kanë zbuluar skandale financiare. Duke ju fshehur faktet dhe argumentet mediave shqiptare, duket...

petrit vasili nuk permbahet ndaj rames
Aktualitet 17:26 - 17 Korrik, 2018

Negociatat me BE/ Hahn dyshon në aftësinë e ministrave të Ramës?

Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Johannes Hahn, gjatë konferencës me Kryeministrin Rama, është shprehur se negociatat me Shqipërinë do të fillojnë shumë shpejt dhe...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 09:43 - 17 Korrik, 2018

“Ministrat arrogantë dhe prepotentë”/ Ja kur priten ndryshimet në qeveri  

Kryeministri Rama ka qën i ashpër dhe shumë kritik ndaj ministrave të kabinetit të tij qeveritar gjatë mbledhjes së djeshme të grupit parlamentar socialist. Kreu i...

Aktualitet 09:37 - 17 Korrik, 2018

Rama “dush të ftohtë” ministrave/ Shtyhet Asambleja e PS

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PS, kryeministri Rama ka qënë i ashpër dhe mjaft kritik ndaj ministrave të kabinetit të tij qeveritar. Sipas...

Aktualitet 20:58 - 27 Qershor, 2018

Lista serbe, ministrat vijojnë punën të dorëhequr

Ministrat e Lista Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Në ueb-faqet e ministrive të cilat...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 09:39 - 7 Qershor, 2018

Ndryshime në qeveri?/ Ministrat në “ethe”, priten shkarkime

Stina e verës do të jetë e “e nxehtë” për kabinetin qeveritar. Edhe përgjatë qeshorit, Qeveria do të vijojë me  turin e llogaridhënies, ndërsa korriku mund...

Aktualitet 11:26 - 7 Maj, 2018

Rama “shuplakë” ministrave/ Zbardhet takimi me grupin parlamentar

Grupi parlamentar i PS –së, ka mbajtur sot mbledhjen e  radhës. Mësohet se Kryeministri Edi Rama ka qenë tejet i ashpër me ministrat, ndërsa u ka...

Kryesore 09:24 - 4 Maj, 2018

Zbardhet strategjia e PS/ Rama “dush të ftohtë” ministrave e deputetëve, të gjithë drejtorët në skaner

Kryeministri Edi Rama vijon të mbetet i pakënaqur me punën e deputetëve, ministrave, drejtorëve dhe funksionarëve të Partisë Socialiste. Pas Asamblesë Socialiste të mbledhur javën e...

Aktualitet 12:09 - 28 Prill, 2018

Rama “dush të ftohtë” strukturave/ Kërcënon me “prerje kokash” ministrat dhe krerët socialistë

  Kryeministri Edi Rama, i ka bërë për ujë të ftohtë strukturat e Partisë Socialiste. Rama është rikthyer edhe njëherë tek protesta e qytetarëve të Kukësit,...

Aktualitet 11:22 - 28 Prill, 2018

Rama i nervozuar kritikon Ministrat/ Tregon çfarë e kërcënon qeverinë

Pas raportimit të punës së gjithë ministrave të kabinetit qeverisës, fjalën e ka marrë kryeministri Edi Rama, i cili krahas përshëndetjes së punës së bërë nga...