Connect with Us

All posts tagged "ministrat"

Politikë 19:01 - 28 Janar, 2020

Ambasadorja e re e SHBA-së takon tre ministrat e Ramës/ Mbështetje për integrimin dhe drejtësinë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Juri Kim është takuar ditën e sotme me tre ministra të kabinetit Rama, me ministrin në detyrë Gent Cakaj, atë të...

Politikë 08:01 - 4 Dhjetor, 2019

Braçe drejton mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë/ Urdhër të prerë ministrave

Mbledhja e shtatë të jashtëzakonshme e qeverisë, për situatën e krijuar nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit, sot është drejtuar nga zv.kryeministri Erion Braçe. Gjatë fjalës...

Politikë 08:53 - 29 Nentor, 2019

Rama ndan detyrat/ Ja ministri që do drejtojë operacionin për tërmetin

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot kabinetin qeveritar, në orën 07:00 të mëngjesit, ku ka ndarë detyrat për secilin ministër, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit....

Politikë 11:41 - 26 Tetor, 2019

Engjëll Agaçi si piramidë korrupsioni/ SPAK dhe BKH kanë një superdosje si provë

Reforma në Drejtësi, pritet që shumë shpejt të sjellë edhe përfundimin e ndërtimit të disa institucioneve të rëndësishme, “Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

Politikë 17:59 - 14 Tetor, 2019

Fati i negociatave/ Mblidhen nesër ministrat e BE-së

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të mblidhen nesër në Luksemburg për të përgatitur draftin me konkluzionet kryesore në axhendë. Drafti do...

Politikë 21:27 - 9 Tetor, 2019

Denoncimi i Kryemadhit/ Rama urdhëron, ministrat firmosin koncensionet

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e ftuar në Syri Tv, tha se Rama nuk ka firmosur vetë asnjë koncesion pasi ka frikë nga dënimet, por ia ka...

Intervista 12:18 - 25 Shtator, 2019

INTERVISTA/ Agron Gjekmarkaj analizon qeverinë: Nën mediokër, klluonë që nuk bëjnë më me qesh

Agron Gjekmarkaj, pedagog i Universitetit të Tiranës, analist dhe komentator i situatës politike, në një intervistë eksluzive për City News Albania (CNA.al), i përgjigjet pyetjeve për...

Lajm i Rekomanduar 10:49 - 1 Shtator, 2019

U urdhërua për zhdukjen e 613 kg kokainë?/ Pesë muaj drejtor, me patundshmëri në Greqi

Jo vetëm ministrat, deputetët, gjyqtarët dhe prokurorët por edhe drejtorët pa frikë mund të futen tek kategoria e milionerëve. Madje sipas një burimi nga ILDKPKI, drejtorët...

Lajm i Rekomanduar 15:02 - 11 Gusht, 2019

Pse shteti ka dështuar?

Shteti ka dështuar, institucionit kanë rënë. Nuk është përceptim por fakt. Ministra, drejtorë janë derdhur rrugëve bizneseve, duke inspektuar dhe kontrolluar punën në terren. Në fakt,...

Politikë 11:00 - 4 Gusht, 2019

Ekskluzive-Plas në PS/ Deputetët konfliktohen me ministrat

Partia Socialiste është përfshirë në një konflikt të brendshëm që sa vjen dhe thellohet. Lufta mes llojit, tregon krizën që ka përfsirë Partinë Socialistë, pavarësisht se...

Aktualitet 11:29 - 29 Maj, 2019

Foto-Si e kaloi Rilindja Fahriun, nga paçeja tek byreku

Fahriu njihet në rrjetet sociale, por edhe te demokratët dhe socialistët si një njeri i paçes dhe pilafit. Këtu nuk ka asnjë gjë të keqe, sepse...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 14:02 - 22 Mars, 2019

Qeveria e Ramës, si palaçot e cirkut

Ndodh në Shqipërinë tonë, ku njerëzit votojnë dhe zgjedhin, por kryeministrin e kemi thjeshtë figurant, qeverinë e bën dikush tjetër dhe ministrat janë thjeshtë palaço cirku....

Aktualitet 19:17 - 13 Mars, 2019

Rama mbledh qeverinë në Elbasan

Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbledhur në një takim ministrat dhe deputetët e Partisë Socialiste. Mbledhja po zhvillohet në qytetin e Elbasanit, ndërkohë që ka...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 22:13 - 19 Shkurt, 2019

E pranon Rama/ Tre nga ministrat e mi i kap Reforma në Drejtësi

Avokat Spartak Ngjela i qenë prezent në studion e emisionit “Dritare” në News 24, ku po diskutohet tema “Çfarë fshihet pas përplasjes” gjatë diskutimit në studio...

trafiku i droges akuzohen zyrtaret e larte
Aktualitet 20:38 - 27 Janar, 2019

Gazeta “Independent”/ Ministra shqiptarë të përfshirë në trafikun e drogës

Media prestigjoze britanike “Independent” ka shkruar ditën e sotme një artikull ku ka trajtuar gjërësisht rrjetin e trafikut të drogës në Europë. Prestigjosja e cilëson Shqipërinë...

sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 21:39 - 24 Janar, 2019

Berisha akuza të rënda ministrave të Ramës

Ministrat e kabinetit Rama janë të lidhur me krimin, këtë gjë e tregoi edhe vizita e ministres së Drejtësisë në burg që i bëri Aldo Bares....

Kryeministri Rama gjate nje seance plenare ne Kuvendin e Shqiperise
Aktualitet 08:40 - 21 Janar, 2019

Rama “shpërblen” ministrat e larguar/ Pozicionet që zënë në Kuvend

Pasditen e sotme, në orën 17:00, Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë plenare, ku ndër të tjera në rendin e ditën është parashikuar...

Aktualitet 16:07 - 20 Janar, 2019

Denoncim-Maskat grabisin argjendarinë/ Florinjtë i marrin ministrat

Ish-kryeministri, Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka denoncuar grabitjet e ndodhura mëngjesin e sotëm në qytetin e Tepelenës dhe Lushnjes. Sipas Berishës, maskat...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 11:18 - 19 Janar, 2019

Vasili kundër ish-shefit të tij/ “Ministrat si pece këmbësh për Ramën”

Dje Presidenti Ilir Meta, pasi ç’dekretoi Bushatit,  dekretoi si Ministër të Jashtëm, ktryeministrin Edi Rama. Mirëpo, nga LSI, duket se jo  të gjithë pajtohen me vendimin...

sencae plenare ne kuvendin e shqiperise
Aktualitet 17:51 - 16 Janar, 2019

Ndryshimet në Qeveri/  Mazhoranca voton e vetme dekretet e Metës

Seanca e jashtëzakonshme parlamentare, është karakaterizuar nga debati mes mazhorancës dhe opozitës. Paraprakisht opozita ka kërkuar debat në lidhje me shkarkimin dhe emërimine  ministrave, mirëpo kryeparlamentari...

Resorti turistik santa quaranta sarande
Aktualitet 17:31 - 15 Janar, 2019

Orgjirat e ministrave në Santa Quaranta/ Balili nxjerr zbuluar politikanët

Ish kryeministri, Sali Berisha në një postim në rrjete sociale ishte i pari që denoncoi  dorëzimin e Klement Balilit.  Në një postim pasues Berisha shkruan se...

Santa Quaranta resort turistik sarande
Aktualitet 16:18 - 15 Janar, 2019

Ministrat me  dashnore në Santa Quaranta/ Priten supriza?

Gazetari, Artan Hoxha nga studio e Report Tv ku ka folur rreth intervistës së tij me Klement Balilin. Ai është shprehur se Balili nuk është pronar...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 17:39 - 12 Janar, 2019

Rrezikohet zhdukja e dosjeve korruptive/ SHISH dhe prokurorët në vëzhgim ministritë

Agjencitë ligjzbatuese po vëzhgojnë disa nga dikasteret kryesore që menaxhojnë dhe fondet më të mëdha të buxhetit. Fokusi është tek ministia e financave, por edhe ne...