Connect with Us

All posts tagged "ministra"

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Politikë 17:49 - 16 Qershor, 2020

Nuk përmbahet Malltezi/ “Vendi kandidat në BE trajton plehrat dhe i bën deputetë, bashkiakë e ministra”

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka sulmuar ministrin e Turizmit Blendi Klosin për ardhjen e turistëve bjellorusë në vendin tonë. Malltezi kërkon të...

Politikë 16:13 - 11 Qershor, 2020

Shtyrja e vendimit/ Tahiri thumbon ministrat e Ramës: E kam bërë detyrën më mirë se ata që ishin e që janë

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka dhënë një prononcim për mediat pas shtyrjes së vendimit nga Gjykata e Posaçme e Apelit për në datën 24 qershor....

Aktualitet 20:00 - 17 Maj, 2020

Nga Margariti te Sandër Lleshaj/ AMT gati 2 padi për në SPAK për ministra e drejtorë

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit  do të ngrejë dy padi për në SPAK për ministra e drejtorë pas shembjes...

Politikë 20:56 - 6 Maj, 2020

Ngjela flet me bindje/ Ish-ministra dhe ish-kryeministra nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet e vitit 2021

Avokati Spartak Ngjela në një intervistë për Ora news, shprehet se nuk mund të ketë një reformë zgjedhore reale nëse nuk përfundon reforma në drejtësi. Sipas...

Pse do bëhem me Lulzim Bashën pasi të humbë zgjedhjet e ardhshme
Politikë 21:58 - 27 Prill, 2020

“SPAK-u prej letre”/ Basha: Nëse do funksiononte do kishim ministra në pranga

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka sulmuar sërish Prokurorinë dhe SPAK-un, teksa po fliste për aferat korruptive të qeverisë dhe tenderat sekretë. Basha e cilësoi Prokurorinë...

Sociale 11:18 - 12 Prill, 2020

Rritet numri i të infektuarve/ 13 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Rritet me 13 raste të reja numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Sipas Ministrië së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve janë konfirmuar 13...

ish-ministri arben ahmetaj
Politikë 16:31 - 11 Prill, 2020

Ahmetaj letër ministrave të Ekonomisë së vendeve të BE/ Ofron mundësi bashkëpunimi me fasoneritë shqiptare

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, qeveria shqiptare po bën tentativa për të nisur bisedimet me vendet fqinje dhe ato të BE-së për bashkëpunim mes kompanive shqiptare...

Politikë 14:41 - 2 Mars, 2020

Foto-Majko shkrin gazi ministret, Kodheli në rolin e fotografes/ Detajet që nuk u panë sot në parlament

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në një seancë plenare. Por, përtej debateve, nëpërmjet fotove sjellim edhe disa detaje “pikante” që nuk u panë në media....

Aktualitet 19:17 - 26 Qershor, 2019

Deklarata “bombë” e Deputetit/ Zbulon vendin ku Rama dhe ministrat zhvillojnë prostuticionin

Deputeti Kujtim Gjuzi i kontaktuar nga CNA.al për të marrë një koment rreth pyetjes nëse mbajtja e zgjedhjeve të 30 Qershorit është legjitime. Gjatë prononcimit deputeti...

Aktualitet 22:27 - 2 Qershor, 2019

Protestuesit e lënduar/ Reagon Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar në lidhje me gjendjen shëndetësore të 29 vjeçarit më inicialet E.B, i cili mbeti i lënduar në protestën...

Aktualitet 12:10 - 27 Janar, 2019

Haberet e Mitros/ Ministrat Anonim

Nga Mitro Çela Tavolinë rotondo. Peshk i egër dhe verë e fisme. Filipi “ndërzeu” muhabetin: -Sa ministra të rinj njihni? Dori:- Ministrin e jashtëm dhe zv....

Dokotratura plagjiature, nga bota akademike, tek politika
Aktualitet 13:22 - 26 Janar, 2019

Doktoraturat plagjiaturë/ Nga bota akademike tek politika dhe drejtësia

Studiuesi Vladimir Kola në vijimësi ka zbuluar plagjiatura të doktoraturave. Emra të njohur nga bota akademike, nga politika dhe drejtësia janë denoncuar nga studiuesi Kola. Edmond...

gazetari investigativ artan hoxha
Aktualitet 17:40 - 16 Janar, 2019

Trondit Artan Hoxha/ Balili ishte i fshehur pranë Presidentit

Gazetari Artan Hoxha ka treguar detaje rreth intervistës me Klement Balilin Ai tha se Klement Balili ka qëndruar i fshehur në një zonë në Tiranë, ku...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 13:59 - 5 Janar, 2019

Ndryshimet në qeveri/ “Ministra apo kuaj karroce”

Nga Fatos Lubonja Me aq sa e njoh historinë, nuk më rezulton që në ndonjë vend normal të jenë ndërruar përnjëherë 8 ministra të qeverisë dhe...

Aktualitet 21:21 - 28 Dhjetor, 2018

Dy ministra të Ramës me 1 vit shtetësi shqiptare

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama nga Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste propozoi që drejtimin e Ministrisë së Arsimit ta merrte Besa Shahini, ndërsa drejtimin e...

themeluesi i partise Bindja Demokraitke
Aktualitet 16:09 - 28 Dhjetor, 2018

Nga Astrit PATOZI/ MINISTRA MË TË LIRË SE PATATET

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi në një postim në rrjetet sociale, ka ironizuar ndryshimet më të fundit në qeveri. “Më pyeti një mik se si...

Aktualitet 15:21 - 28 Dhjetor, 2018

Avokati nxjerr emrat/ Këta ministra të rinj janë “këlyshë” të SOROS

Avokati Altin Goxhaj, në një postim në rrjetet sociale i ka cilësuar ndryshimet në qeveri si një vepër të Alex Soros. Në shkkrimin e tij, Goxhaj...

Aktualitet 17:30 - 25 Dhjetor, 2018

Deklarata e fortë/ Në qeveri nuk ka ministra, Rama lider autokrat

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma nga studio e rubrikës “Opinion” në news 24, ku ka folur për politikën gjatë vitit 2018 në vendin tonë. Duma...

Aktualitet 20:31 - 22 Dhjetor, 2018

Gazetari pranë qeverisë zbulon emrat e ministrave që pritet të shkarkojë Rama  

Moderatori i emisionit “Real Story” në Vizion Plus, Sokol Balla, njëkohësisht gazetari më pranë qeverisë dhe mik i kryeministrit Rama, në një opinion të tijin botuar...

Aktualitet 17:30 - 21 Nentor, 2018

Lubonja e thotë troç/ Tregon pse ministrat e Ramës nuk janë normal

Analisti Fatos Lubonja në rubrikën “Opinion” në News 24 ka lëshuar akuza të ashpra kundër qeverisë Rama. Lubonja ka thënë se kjo qeveri ndjek praktikën “Ha,...

kryeministri edi rama konference
Aktualitet 20:18 - 1 Nentor, 2018

Deputeti shpërthen ndaj Ramës/ ‘Kur të përdhunuarat gjykohen nga prostitutat’

Nënkryetari i LSI, Luan Rama, ka ashpërsuar tonet me kryeministrin Edi Rama. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama është shprehur se në Shqipëri,...

Aktualitet 12:43 - 26 Shtator, 2018

Vetting në politikë/ Gati lista me ministrat dhe deputetët që kanë lidhje me krimin

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit ditën e  sotme po shqyrtohet nisma e 35 deputetëve të Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim...

Aktualitet 11:31 - 3 Gusht, 2018

Ministrat Klosi e Bushati me të rinjtë e Smile Albania/ “I kemi statistikat e turizmit, na duhet cilësia”

Fotoja me buzëqeshjen më të bukur nga Shqipëria, do të vlerësohet edhe me çmim monetar. Nga kampi i të rinjve të Smile Albania,  në Velipojë, ministri...