Connect with Us

All posts tagged "minishengeni"

analisti dhe gazetari andi bushati
Opinione 14:24 - 11 Shkurt, 2020

Nga Andi Bushati/ Pse s’ranë dakord? Ramën dhe Albinin i largon Vuçiçi

Edi Rama e ka yshtjen për ironi më të fortë se atë për vetëpërmbajtje. Vesin e tij ai nuk ia kurseu në konferencën e shtypit, as...

Politikë 22:20 - 2 Janar, 2020

“Gaboi me hapat”/ Kurti ironizon Ramën: E ka humbur topin!

Kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti, gjatë një interviste për emisionin “360 gradë”, ka folur mes tjerash edhe për mini shengenin ballkanik. Kurti tha se...

Politikë 13:31 - 25 Dhjetor, 2019

Vasili “shpërthen” ndaj Ballës/ Ku e kishe Serbinë o ‘tradhëtaruc’?

Ish- kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratave të Taulant Ballës, i cili përmes një artikull të gjatë të Radio Evropa e Lirë iu...

Politikë 19:17 - 9 Tetor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Rama mbërrin në Serbi për firmosjen e marrëveshjes

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë pasditen e sotme, ku do të zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin...