Connect with Us

All posts tagged "minishengen"

Politikë 14:05 - 17 Shkurt, 2020

Pse gënjeu Edi Rama për mbeshtetjen e BE për Minishengenin?

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama se ka gënjyer për mbështetjen e pretenduar nga BE, për Minishengenin. Në një postim...

Politikë 14:42 - 11 Shkurt, 2020

“Nuk ka makroshengen shqiptar pa minishengenin Ballkanik”/ Paloka i kthehet Ramës

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se me një deklaratë të vetme, edhe sot kryeministri Rama rikonfirmoi se për interesa të kujt punon. Paloka ka kujtuar...

Politikë 13:25 - 11 Shkurt, 2020

Përplasja e Ramës me Kurtin për Minishengenin Ballkanik/ Berisha: Zbuloi fytyrën e tij të tradhtarit

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili tha se nuk ka ka makroshengen shqiptar pa minishengenin ballkanik. Sipas Berishës, më...

Politikë 16:17 - 29 Dhjetor, 2019

“Jugosllavia e Re me emrin maskë Minishengeni”/ Berisha tregon qëllimin e këtij projekti

“Jugosllavia e Re me emrin maskë Minishengeni ka si qëllim vendosjen e dominimit të Sërbisë në rajon, defaktorizimin e faktorit shqiptar dhe izolimin e Kosovës”, kështu...

Opinione 16:46 - 23 Dhjetor, 2019

Nga Ilir Levonja/ “Ani Kosovë merru me veten nëse e do Shqipërinë”

 Ani Kosovë merru me veten nëse e do Shqipërinë Se sa të drejtë ka Edi Rama mbi këtë vetizolimin e Kosovës, se sa të drejtë ka...

Politikë 15:28 - 21 Dhjetor, 2019

Rama krah i idesë neo-millosheviçiane/ Shehu: Shqipëria duhet të ndjekë Kosovën

Ish Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar kundër minishengenit dhe samiteve të kryera nga Kryeministri Rama dhe Krerëve të Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe...

Kosova & Rajoni 14:48 - 21 Dhjetor, 2019

“Kosova nuk ka nevojë për minishengen”/ Haradinaj: Synimi ynë është BE

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur se Kosova nuk ka nevojë të marrë pjesë në minishengena ballkanik, si ky samiti i fundit i...

Politikë 13:43 - 21 Dhjetor, 2019

“E ftojmë të gjithë rajonin për të mirën e tij”/ Gjukanoviç: Mini-shengeni, progres drejt BE

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç , foli mbi samitin e minishengenit, të cilit ky i fundit i’u bashkua sot. Gjukanoviç tha se minishengeni ballkanik...

Politikë 13:26 - 21 Dhjetor, 2019

Minishengeni, fake news me pasoja/ Ish Presidenti: Qeveria po maskon planin real

Ish Presidenti Bujar Nishani ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me të ashtuquajturin “minishengen ballkanik”, për të cilin janë realizuar deri më tani tre samite....

Politikë 16:55 - 20 Dhjetor, 2019

Mini-shengeni Ballkanik/ Mbërrijnë në Tiranë Vuçiç dhe Zeav

Kanë mbërritur në Tiranë presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev. Vuçiç dhe Zeav vijnë në Shqipëri pasi në datën 21 dhjetor do...

Politikë 10:56 - 20 Dhjetor, 2019

Kryemadhi kundër Minishengenit ballkanik/ “Iniciativë e nxituar që nxit konflikte”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kyemadhi ka reaguar sot në lidhje me samitin e Minishengenit ballkanit, që do të mbahet në Shqipëri. Kryemadhi e...

Politikë 09:16 - 20 Dhjetor, 2019

Minishengeni ballkanik/ Nis sot takimi i lidëreve

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë për takimin e tretë rajonal mes këtyre vendeve të njohur si “Minishengeni”...

Politikë 09:12 - 19 Dhjetor, 2019

Për ata që besojnë në Minishengen/ Dhjetë arsyet që e hedhin poshtë

Ambientalisti Sazan Guri, ka bërë një koment në lidhje me të ashtuquajturin “Minishengen”, i trumbetuar fort nga Kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 12:54 - 11 Nentor, 2019

“Rama-Vuçiç gangsterë ballkanas”/ Berisha: Minishengeni synon defaktorizimin e Kosovës

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se projekti i nisur nga Edi Rama dhe Alesksander Vuçiç ka për qëllim të izolojë edhe më shumë Kosovën,...