Connect with Us

All posts tagged "mini shengen"

Politikë 12:47 - 11 Nentor, 2019

“Serbia një Rusi e vogël”/ Nishani akuza Ramës për “Shengenin Ballkanik”: Po tradhton Kombin

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar marrëveshjen e “Shengenit Ballkanik” dhe ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Nishani e cilëson Serbinë...

kriza politike
Politikë 14:44 - 8 Nentor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Palmer: Ka mbështetjen tonë

I dërguari i posaçëm i DASH për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë të angazhuar në perspektivën europiane...

Kosova & Rajoni 12:03 - 12 Tetor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Albin Kurti: Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës

Pas idesë për Mini Shengenin Ballkanik mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë,Albin Kurti ka kërkuar që “Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës.” Kurti u shpreh...

Politikë 15:58 - 10 Tetor, 2019

Shengeni Ballkanik/ Berisha: Si pakti Tito-Enver për bashkimin doganor

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me propozimin për krijimin e ‘Shengenit të Ballkanit’. Sipas Berishës, ky është një pakt si Tito-Enver për bashkimin doganor...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 15:00 - 10 Tetor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ PDIU: Nismë e panevojshme dhe e dëmshme

PDIU ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se mini shengeni Ballkanik do të bëhet realitet në 2021. Sipas PDIU, Schengeni Ballkanik Serbi-Mal i Zi-Maqedoni...

Politikë 14:48 - 10 Tetor, 2019

Mini Shengeni në Ballkan/ Rama: Nëse Serbia do të vendoste veto për Kosovën, unë nuk do të isha këtu

Pas nënshkrimit të deklaratës së përbashkët me Presidentin e Serbisë, Alexandar Vuçiç dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, për Mini Shengenin në Ballkanin Perëndimor,...