Connect with Us

All posts tagged "mimoza margjeka"

Aktualitet 14:44 - 24 Nentor, 2020

E akuzuar për korrupsion/ GjKKO merr vendimin për gjyqtaren Mimoza Margjeka

GjKKO ka vendosur masën “detyrim paraqitje” për gjyqtaren Mimoza Margjeka. Margjeka ishte në masën “arrest në shtëpie”. Gjyqtarja Margjeka akuzohet për veprën penale “korrupsion”. Nga përgjimet...

Politikë 12:16 - 1 Tetor, 2020

“Vendim absurd”/ Avokati i Margjekës thirrje politikës: Nevojitet Gjykata e lartë dhe ajo Kushtetuese

Avokati i gjyqtares Margjeka, Genc Gjokutaj u shpreh se vendimi i sotëm i Gjykatës ishte absurd. Ai i bëri thirrje politikës shqiptare që të vendosë në...

Kronika 11:36 - 1 Tetor, 2020

“Shtet kriminel, mafioz”/ “Shpërthen” gjyqtarja Margjeka pas vendimit të Gjykatës

Gjykata ka lënë në fuqi masën “Arrest shtëpie” për gjyqtaren Mimoza Margjeka. Gjyqtarja ka dalë e revoltuar nga salla e gjyqit ndësra është shprehur se nuk...

Lajme 09:31 - 1 Tetor, 2020

Kërkoi praninë e medias në seancë/ Gjykata rrëzon kërkesën e Mimoza Margjekës

Gjyqytarja e pezulluar nga detyra, Mimoza Margjeka është paraqitur sot në Apelin e Gjykatës së Posaçme, ku pritet të zhvillohet seanca gjyqësore. Gjyqtarja Margjeka ka kërkuar...

Akuzat për korrupsion/ KGJ vendos “fatin” e gjyqtares Margjeka
Lajme 14:45 - 14 Shtator, 2020

Akuzat për korrupsion/ KLGJ vendos “fatin” e gjyqtares Margjeka

Këshilli i Lartë Gjyqësor  ka vendosur pezullimin nga detyra të gjyqtares së Apelit Korçë, Mimoza Margjeka. KLGJ u mblodh sot në orën 14.00, dhe vendimi  për...

Covid-19 “mbërthen” SPAK/ Izolohen gjyqtarët
Aktualitet 15:00 - 12 Shtator, 2020

Mimoza Margjeka del para gjykatës/ Flemë në hotel me fëmijën 3 vjeç se s’kemi ku shkojmë

Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka dal sot para trupit gjykues ku ka folur në lidhje më situatën që ndodhet dhe arrestimin e bashkëshortit të saj. Gjyqtarja shprehet...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Kronika 11:29 - 10 Shtator, 2020

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë

Një ditë më parë, SPAK bëri me dije se ka arrestuar disa persona, të dyshuar të përfshirë në një skemë korrupsioni, për lirimin nga qelia e...

Covid-19 “mbërthen” SPAK/ Izolohen gjyqtarët
Kronika 11:13 - 10 Shtator, 2020

“Janë 3 gjyqtarë, nga 2 mijë euro secili”/ Zbardhen përgjimet e korrupsionit të gjyqtares, lëvizjet e sekserit me vëllanë e të arrestuarit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me përgjimet e SPAK, që zbuluan korrupsionin e gjyqtares Mimoza Margjeka. Avokati Skënder Demiraj ka biseduar me...

I paditur tek Krimet e Rënda/ Biznesmeni prej 4 vitesh në postin e gjyqtarit
Aktualitet 16:10 - 9 Shtator, 2020

U arrestua nga SPAK për korrupsion/ Kush është gjyqtarja që nxorri nul zgjedhjet e 30 qershorit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka arrestuar ditën e sotme gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Gjyqtarja Mimoza Margjeka, dyshohet se ka...

I paditur tek Krimet e Rënda/ Biznesmeni prej 4 vitesh në postin e gjyqtarit
Aktualitet 14:45 - 9 Shtator, 2020

SPAK e akuzon për korrupsion/ Gjyqtarja e Apelit Korçë, arrestohet në Durrës

Pesë persona janë vënë në pranga në Durrës mes të cilëve një avokat dhe një gjyqtare. Mësohet se arrestimi i tyre është bërë pasi SPAK lëshoi...

Vetëm me paga dhe pension/ Prokurorja për 2 vite paguan borxhin rreth 20 000 000 lekë
Vetingu 14:51 - 7 Shtator, 2019

Gjyqtarja që i doli kundër Ramës/ Zbardhet pasuria e Mimoza Margjekajt

Zgjedhjet e 30 Qershorit, përveçse polemikave politike, zbardhën dhe realitetin e zymtë në sistemin e drejtësisë. Në fakt zgjedhjet u njohën nga ndërkombëtarët, pas legjitimimit nga...