Connect with Us

All posts tagged "milot balldren"

Kostoja e lartë e subvencionimit të biznesit me para publike
Denoncim 18:58 - 8 Korrik, 2020

Paaftësi apo korrupsion?/ MIE miratoi dy kontrata të ndryshme për rrugën Milot-Balldren

Gazetari dhe eksperti i Ekonomisë Klodian Tomorri, zbulon një skandal brenda zyrave të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, me rrugën Milot-Balldren. Sipas tij, për koncesionin e...

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovran
Politikë 14:15 - 5 Korrik, 2020

Klodian Tomorri “i çjerr maskën” qeverisë/ “Gara për tenderin Milot-Ballden u hap për show vetëm në TV”

Gazetari i Ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pas shpalljes së garës për koncesionin e rrugës Milot-Fier. CNA.al denoncoi se fituesin e ka të paracaktuar dhe është një...

Politikë 19:50 - 7 Dhjetor, 2019

“Mashtrimi i paralajmëruar”/ Agron Shehaj zbulon pse u zhbë kontrata Milot-Balldren

Qeveria anulloi Millot-Balldren në kushtet e situatës emergjente, duke pohuar se kompania koncensionare nuk i plotësoi kushtet e kontratës. Por, sipas ish-deputetit demokrat, Agron Shehaj, janë...

Lajme 19:14 - 7 Dhjetor, 2019

Qeveria ngrin në TV rrugën Milot-Balldren, pa dijeninë e koncesionarit

Zëvendëskryeministri Erion Braçe sugjeroi se një nga kontratat më kontroverse koncesionare të qeverisë së tij, ajo për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren “nuk bëhet”, duke shprehur skepticizëm...

Lajm i Rekomanduar 11:37 - 30 Korrik, 2019

Faktet/ Ja ku mund t’i gjejë Rama, 30 milion eurot për ndërtimin e Teatrit

Në gati një vit, ka një debat mes artistëve dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e një të riu....

Aktualitet 08:43 - 3 Qershor, 2019

Mirëmbajtja e 17 kilometrave me PPP Milon-Balldren, 1.25 milionë euro

Qeveria shqiptare ka harxhuar vitin e kaluar për të mirëmbajtur të gjitha akset rrugore në vend 1,5 miliardë lekë ose 12 milionë euro, sipas të dhënave...